Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Zisk Applu klesl, tržby z prodeje iPhonů nesplnily očekávání

Zisk Applu klesl, tržby z prodeje iPhonů nesplnily očekávání

30.10.2020 8:49
Autor: Redakce, Patria.cz

Čistý zisk americké technologické společnosti Apple ve čtvrtém finančním čtvrtletí klesl o více než sedm procent na 12,673 miliardy dolarů (zhruba 297 miliard Kč) z 13,686 miliardy dolarů před rokem. Tržby z prodeje telefonů iPhone se propadly o více než pětinu a zaostaly za očekáváním analytiků. Akcie podniku po zveřejnění výsledků ztrácely více než čtyři procenta.

Celkové tržby společnosti Apple se ve čtvrtletí, které skončilo 26. září, zvýšily na 64,7 miliardy dolarů ze zhruba 64 miliard před rokem, ačkoli analytici podle firmy Refinitiv předpovídali pokles na 63,7 miliardy dolarů. Tržby z prodeje telefonů iPhone se nicméně propadly o 20,7 procenta na 26,4 miliardy dolarů, zatímco analytici pokles odhadovali pouze na 16,2 procenta.

Apple letos představil novou generaci telefonů iPhone o několik týdnů později než obvykle, takže začátek prodeje nových modelů tentokrát nespadal do čtvrtého finančního čtvrtletí, upozornila agentura Reuters.

Celkové tržby společnosti nicméně podpořily rostoucí příjmy z jiných aktivit, včetně tabletů iPad, počítačů Mac a služeb.

(Zdroj: Apple, čtk, Reuters)

 

Čtěte více:

Apple představuje nové hodinky Apple Watch, iPady a balík služeb Apple One (komentář analytika)
16.09.2020 11:50
Apple včera představil nové řady některých svých produktů, pojďme si j...
Apple odkryl novou generaci iPhonů: zpátky ke hranatosti, ale hlavně do 5G
14.10.2020 8:44
Americká technologická společnost Apple představila novou generaci svý...
Komentář: Apple uvedl překvapivě technologicky nabitý iPhone 12
14.10.2020 11:41
Společnost Apple včera konečně představila dlouho očekávanou řadu nový...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
01.12.2025
22:01Akciová rally zpomalila, kryptoměny pod tlakem  
17:27Webinář Investiční trefy a přešlapy 2025 s Pavlem Mokošem již 4. prosince
17:21Cykly akciového fundamentu a jeho současné „tentokrát jinak“
16:49Americký průmysl ztrácí dech: zakázky mizí, firmy sahají k propouštění
16:09Schodek rozpočtu v listopadu vzrostl na 232,4 miliardy
16:05Nvidia rozšiřuje svá partnerství v ekosystému AI. Investovala dvě miliardy dolarů do Synopsys
14:26ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
14:10Airbus odhalil další závadu. Akcie klesaly až o deset procent
13:05PODCAST Týdenní výhled: Trump vybral nového šéfa Fedu, stoupá nervozita kolem japonských sazeb a bitcoin padá  
12:32WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s: Výroční zpráva za rok 2024 - aktualizovaná verze
12:02FT: Partneři OpenAI si půjčili 100 miliard dolarů. Firma samotná podepsala kontrakty za 1,4 bilionu dolarů
12:00Stříbro na rekordu. Bílý kov zdvojnásobil hodnotu, zatímco zlato jde do strany
11:52Podmínky v českém zpracovatelském průmyslu se v listopadu zhoršily
11:30Nervozita z Japonska stahuje trhy do červeného  
10:01Kryptoměny znovu pod tlakem. Bitcoin spadl na 86 tisíc dolarů
8:56GEVORKYAN oznámil nové projekty, Trump vybral nového šéfa Fedu a krypto trh pod tlakem  
8:44Rozbřesk: Jestřábí BoJ zvyšuje averzi k riziku – pomůže to euru, nebo dolaru?
8:36Primoco UAV SE: Informace o překročení hodnoty nových zakázek miliardu korun v roce 2025
6:05Predikce na rok 2026 počítají s pokračujícím růstem. Některé banky míří u S&P 500 až k 8 000 bodům
30.11.2025
9:04Víkendář: Německá ekonomika je o 1 % větší než na konci roku 2017, zatímco ta americká vzrostla o 19 %

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30CZ - PMI v průmyslu
16:00USA - Index ISM v průmyslu