Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Harley-Davidson se ve čtvrtletí propadl do ztráty

Harley-Davidson se ve čtvrtletí propadl do ztráty

02.02.2021 13:52
Autor: ČTK

Americký výrobce motocyklů Harley-Davidson se ve čtvrtém čtvrtletí propadl do ztráty 96 milionů USD (2,1 miliardy Kč) ve srovnání se ziskem 13 milionů USD ve stejném období předchozího roku. Odbyt motocyklů se kvůli koronavirové krizi propadl o 48 procent. Firma současně představila nový pětiletý plán nazvaný Hardwire, který má pomoci zvýšit prodej motocyklů na jejích ziskovějších trzích, včetně Spojených států.

Očištěná ztráta na akcii činila 44 centů. Analytici podle agentury Bloomberg čekali naopak zisk 20 centů na akcii. Tržby z prodeje motocyklů a souvisejícího zboží klesly o 39 procent na 531 milionů USD.

Harley-Davidson současně oznámil, že dodávky motocyklů prodejcům za celý loňský rok klesly o 32 procenta zhruba na 145.200, což je nejméně od roku 1997. Maloobchodní prodej, který je ukazatelem poptávky u prodejců, klesl o 17 procent na 180.200. Byl tak nejníže od roku 1998.

Ředitelem firmy se loni stal Jochen Zeitz, který zahájil změny. Začal snižovat náklady a provedl změny ve vedení, aby firma byla štíhlejší a ziskovější. Omezil také zahraniční ambice svého předchůdce, zredukoval počet nabízených modelů a nechal snížit zásoby u prodejců s cílem zvýšit ceny. Nyní ho čeká hlavním úkol - najít nový růst i mimo současnou stárnoucí americkou základnu klientů, což je problém, se kterým bojovali i předchozí ředitelé.


Čtěte více:

Změna investičního režimu a utopit se dá i v řece hluboké pár stop
02.02.2021 11:08
Jak je to nyní s cenami a valuacemi amerického akciového trhu? Josh We...
Akcie drží směr vzhůru, zatímco stříbro rychle splasklo
02.02.2021 11:02
Včerejšek znamenal návrat růstu na hlavní akciové trhy a dnešní ráno t...
Ropný gigant BP má poprvé po deseti letech roční ztrátu
02.02.2021 11:17
Britský ropný koncern BP loni prodělal 5,7 miliardy dolarů, a zazname...
Jan Bureš: Eurozóna hlásí slabší zásah z druhé vlny. Konec trápení je však daleko
02.02.2021 12:12
HDP v eurozóně překvapilo trhy pozitivně, ale ne tak výrazně, jak jsme...
Braňo Soták ke GameStop vol 3: Drobní investoři v sevření informační asymetrie
02.02.2021 13:25
Dovolte mi ještě jednou se vrátit ke kauze GameStop. Jakoby nestačilo ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.06.2026
17:34Tři „ziskové“ zajímavosti
16:03PODCAST Týdenní výhled: Chaos kolem Íránu, rezignace britského premiéra a Micron v centru pozornosti  
15:16Politický otřes v Británii: Starmer odstupuje z čela, o vedení se hlásí Burnham
14:18Zemřel bývalý šéf Fedu Alan Greenspan
14:12AbbVie převezme Apogee za téměř 11 miliard dolarů. Chce držet krok s rostoucí konkurencí
12:08Trump staví novou celní zeď. Některé země získají výhodu, jiné si pohorší
10:58Zmatečné zprávy kolem Íránu ani pád další britské vlády na trhy vzrušení nepřinesly  
10:43Německo kupuje podíl ve výrobci tanků KNDS před jeho vstupem na burzu
8:56USA a Írán hlásí pokrok, Starmer pod tlakem a ČNB chce zůstat flexibilní  
8:53Rozbřesk: Co mírová jednání na Blízkém východě mohou udělat s českou inflací?
6:02MakroMixér: Wichterle sází na vodu, Ameriku i českou značku. „Bez vývoje skončíte jako subdodavatel“
21.06.2026
9:07Víkendář: Podle Krugmana „Muskovo Ponzi schéma“ jednou padne, ARK Invest to vidí jinak
20.06.2026
9:04Víkendář: Krugman o investicích do „geniality Elona Muska“
19.06.2026
17:38Trhy, staronová centrální banka a její superautopilot
15:53Výhled Invesco na druhé pololetí: AI dál podpoří trhy, slabší dolar může nahrát akciím mimo USA
15:32J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o desáté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
14:06Gerber: Tesla je bez fúze se SpaceX bezcenná. Pokud investujete s Elonem, nemáte žádná práva, ale zisky ano
13:36Kuba pod tlakem sankcí USA spouští zásadní reformy. Otevírá ekonomiku soukromému sektoru
13:26TOMA, a.s.: Zpráva z valné hromady konané 19. června 2026
12:04Perly týdne: Zlato mířící opět nahoru a ega budující AI infrastrukturu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data