Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Hodnota majetku domácností v USA vystoupila na nový rekord, hlavně díky rostoucím akciím a hodnotě realit

Hodnota majetku domácností v USA vystoupila na nový rekord, hlavně díky rostoucím akciím a hodnotě realit

11.06.2021 8:46
Autor: ČTK

Čistá hodnota majetku domácností ve Spojených státech se v prvním čtvrtletí zvýšila o pět bilionů dolarů, tedy o téměř čtyři procenta, na rekordních 136,9 bilionu dolarů (2,85 biliardy Kč). Vyplývá to ze zprávy americké centrální banky (Fed). K růstu přispěla rozsáhlá stimulační opatření, kterými vláda reagovala na negativní ekonomické dopady pandemie covidu-19.

Hodnota majetku domácností se zvyšovala zejména díky růstu na akciových trzích a stoupající hodnotě nemovitostí. Hodnota akcií vlastněných domácnostmi vzrostla o 3,2 bilionu dolarů a hodnota nemovitostí o jeden bilion dolarů.

Objem peněz domácností v hotovosti a na běžných a spořících účtech se zvýšil o 850 miliard dolarů na rekordních 14,5 bilionu. Přispěly k tomu přímé platby domácnostem v rámci vládních stimulačních opatření.

Vláda v březnu začala Američanům rozesílat šeky v hodnotě 1400 dolarů v rámci stimulačního balíku nového prezidenta Joea Bidena. Většina Američanů navíc již dříve dostala šek na 600 dolarů z programu, který koncem prosince podepsal předchozí prezident Donald Trump, napsala agentura Reuters.

Dnešní údaje centrální banky signalizují, že američtí spotřebitelé mají dostatek finančních prostředků, aby svou spotřebou podporovali oživení ekonomiky z útlumu způsobeného pandemií. Spotřebitelské výdaje v USA zajišťují více než dvě třetiny ekonomické aktivity.

Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) minulý týden předpověděla, že americká ekonomika v letošním roce vykáže růst o 6,9 procenta. Zlepšila tak svou březnovou prognózu, ve které letošní růst odhadovala na 6,5 procenta.

V loňském roce se hrubý domácí produkt (HDP) Spojených států kvůli pandemii propadl o 3,5 procenta, nejvýrazněji od roku 1946. USA jsou největší ekonomikou na světě.

 

Čtěte více:

Na kryptoměny si posvítí regulace, ale není čeho se bát
11.06.2021 6:09
Pokud se něco týká amerického dolaru, týká se to i regulace. Bitcoin a...
ECB hodlá peníze tisknout dál. Ekonomiku eurozóny pro tento i příští rok ale vidí lépe
10.06.2021 13:59
Evropská centrální banka dnes potvrdila velice podpůrné nastavení své ...
Inflace v USA znovu překvapivě vysoká, Fed ale nepřesvědčí (komentář analytika)
10.06.2021 15:11
Data o růstu spotřebitelských cen v zámoří jsou i za květen vyšší, než...
Výrobce mobilního příslušenství Recall míří ještě letos na trh START pražské burzy
10.06.2021 15:43
Česká společnost RECALL, výrobce mobilního příslušenství, se chystá vs...
Co dělá s valuacemi akcií a kapitalizací trhu dolar v rozvaze Fedu
10.06.2021 17:20
V polovině května jsme si na těchto stránkách mohli přečíst rozhovor s...

Váš názor
  •  
    11.06.2021 15:52

    To se Američanům hoduje, když jim FED rozdává.
    Jan47
  •  
    11.06.2021 11:21

    No, nyní jde o to jak ty dolce z lidí vytáhnout … Danit, zdražovat a nesmyslně vyhazovat za vládní výdaje což nakonec vede opět ke zvýšení daní!
    Čert
Aktuální komentáře
06.06.2026
9:28Víkendář: Ponaučení pro centrální banky – vyvarujte se velkých akcí
05.06.2026
22:28Americké technologie čelí enormním výprodejům  
17:14Nvidia a další ukazují, že zisková bublina je mylný koncept. Ale i tak ukazuje správným směrem
16:58J&T Global Finance XVI., s.r.o: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu
16:00Dekáda robotů. Humanoidi promění průmysl i domácnosti, míní investoři
15:23Síla trhu práce přibližuje vyšší sazby Fedu  
14:41IPO SpaceX zavírá dveře investorům z Číny a Hongkongu. Úpisu se nezúčastní z bezpečnostních důvodů
14:11PODCAST Trhy & Bohatství: K dobrým obrazům se člověk musí prokoukat. Jak investovat do umění a nenaletět?
12:36Braňo Soták: Výsledky Broadcomu nejsou zklamání, ale bolestivý „reality check“  
11:52Ekonomika EU i eurozóny na začátku roku klesla, upřesnil Eurostat
11:44AMISTA investiční společnost, a.s.: IFIS investiční fond a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:41AMISTA investiční společnost, a.s.: COMES invest, invest. fond s proměn. zákl. kapitálem, a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:38AMISTA investiční společnost, a.s.: OUTULNY investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:06Technologie jsou tentokrát brzdou. V Evropě se obchoduje nevýrazně, v Americe to vypadá na pokles  
10:46Perly týdne: Společnosti jako Anthropic a OpenAI nemají na trhu co dělat, nikdo nezná skutečné náklady AI
10:23S&P odmítla výjimku pro megacapy. SpaceX nebude po IPO zařazen do indexu
9:48Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisu XS2831757153
9:41Maloobchod v dubnu prudce zpomalil, tržby meziměsíčně klesly
8:55Rozbřesk: Koruna zpevňuje, eurodolar vyčkává na americká data z trhu práce
8:41Tabák bez dividendy, technologické firmy masivně propouštějí a opět se vrací téma krize na private trzích  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data