Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Fiala po schůzce se Zemanem: Jmenování premiérem 26. listopadu, celé vlády do tří týdnů

Fiala po schůzce se Zemanem: Jmenování premiérem 26. listopadu, celé vlády do tří týdnů

17.11.2021 18:51
Autor: Redakce, Patria.cz

Prezident Miloš Zeman na schůzce lídra ODS a kandidáta na premiéra Fialu informoval, že by měl být jmenován do funkce předsedy vlády v pátek 26. listopadu na zámku v Lánech. Poté se chce prezident zhruba v deseti dnech setkat se všemi kandidáty na ministry, pak by mohla být jmenována vláda jako celek, řekl Fiala. Předpokládá, že by tomu tak mohlo být do tří týdnů.

Prvním místopředsedou vlády a ministrem vnitra v nové vládě má být předseda STAN Vít Rakušan, vicepremiérem a ministrem práce a sociálních věcí lidovecký šéf Marian Jurečka. Ministerstvo pro místní rozvoj by měl vést vicepremiér pro digitalizaci, předseda Pirátů Ivan Bartoš. Zdravotnictví má připadnout Vlastimilu Válkovi (TOP 09), jenž má být též vicepremiérem. Po dnešním setkání s prezidentem Milošem Zemanem v Ústřední vojenské nemocnici to oznámil předseda ODS a kandidát na premiéra Petr Fiala.

Finance by měl vést první místopředseda a šéf poslanců ODS Zbyněk Stanjura, resort zahraničí bývalý pirátský poslanec Jan Lipavský, školství Petr Gazdík (STAN). Kultura by měla připadnout poslanci ODS a plzeňskému primátorovi Martinu Baxovi, spravedlnost bývalému ministrovi Pavlu Blažkovi (ODS), resort průmyslu a obchodu místopředsedovi STAN Věslavu Michalikovi.

Ministrem zemědělství má být nominant KDU-ČSL a starosta Těšetic na Znojemsku Zdeněk Nekula, ministryní obrany poslankyně Jana Černochová (ODS) a ministrem dopravy místopředseda ODS a starosta Líbeznic u Prahy Martin Kupka.

Ministryní životního prostředí by se měla za lidovce stát senátorka Anna Hubáčková, ministrem pro EU má být za STAN předseda senátního evropského výboru Mikuláš Bek, ministryní pro vědu poslankyně TOP 09 Helena Langšádlová, legislativu má vést nominant Pirátů, advokát Michal Šalomoun.

K jednomu z kandidátů na ministra má podle něj prezident výhrady. Jméno Fiala nechtěl novinářům sdělit. Není připraven uvažovat o náhradníkovi, seznam členů vlády je podle šéfa ODS kvalitní.

 

Čtěte více:

Volby v Česku: SPOLU a PirSTAN chystají vládu s Fialou v čele. Zeman v nemocnici. Sledujeme online
10.10.2021 19:50
Volební vítězství v parlamentních volbách v Česku slaví koalice Spolu,...
Spolu a PirSTAN dospěly k dohodě na vládě. Koaliční smlouvu a programové prohlášení chtějí v pondělí
03.11.2021 8:49
Koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se Starosty a nezávislým...
Jak zlepšit hospodaření vlád a snížit dluhy v EU?
10.11.2021 13:15
V minulosti některé vlády zemí EU „používaly optimismus ohledně středn...
Vláda schválila svou demisi, Musk prodal akcie Tesly a evropské trhy hledají směr
11.11.2021 8:53
Evropské obchodování bude během čtvrtečního rána nejspíše smíšené, naz...
Babiš poslal prezidentovi demisi vlády. Na pátek avizuje tvrdá opatření proti covidu
11.11.2021 9:55
Končící premiér Andrej Babiš (ANO) poslal prezidentovi Miloši Zemanovi...

Váš názor
 • ČAU ĽUDIA!!!!!
  18.11.2021 10:12

  Česť práci súdruhovia, něhádajtě sa prosím Vás tuná!!!! Veď je to jasné ako kopaněc do prednej časti zadku mladej ženy!!!! Súdruhovia PetMa a x2 majú pravdu ako vždy v prípadě, že niečo napíšu, čo im prikážu napísať, však vietě niě?! Alebo čo?! Je až nad slnko jasné, že všetci novo zvolení poslanci aj novo navrhnutý premiér aj novo navrhnutý mynystri sú prymytívny šumaci bez akejkoľvek vzdělania a tiež bez akéhokoľvek odbornosti mičináz! Sú to naozaj tupci a vy budětě cikať dva metre ďaleko a plaziť sa budětě po stěnách ako hadi!!!!!! Zradili stě najlepšiju vládu v histórii tejto zeme, tejto krajiny, tejto planéty. Věď takú vládu odborníkov ako som mal ja nie je vidieť široko ďaleko v celej galaxii!!!! Pozritě na mňa - vyštudovaný nomenklatúrny komunista, agent ŠTB, špacialista na čerpanie a ojebávanie - nikto podobý v tejto zemi nějestvuje. A moji ministry - Alenka - odbornica najväčších kvalít. dokázala tak pojebať ekonomiku a zadlžiť štát, ako nikto v histórii, a to najmä podľa komunistického hesla ,,čím hůř - tím líp,, Projekt EET sa ukázal ako vynikajúci - sice zme nič, žiadne peniaze, něvybrali, ale otrávili zme podnikatělov a rozoštvali národ, sice to stálo štátnu kasu mnoho miliárd, ale účel svetí prostriedky. A čo myniayster maturant hamačko vynikajúci odborník na svojom miestě, presne do detailov urobil čo som mu povedal a riadil dve ministěrstvá s jednou maturitou!!!! Včak on něpotreboval vzdělanie, u mňa nikto něpotrebuje vzdělanie!!!! Ja to tu riadim všetko ako svoju firmu. Poďme sa pozrieť na ministra zdravotníctva kena Adama s biblickým menom - to je tiež moje eso - spraví okamžitě všetko čo mu poviem a naviac ako pekně vie spievať pekné pesničky!!!! Ale aj iný ministry ako blatný čo něbo moc platný a plukovník preukázali, že naša vláda anobudělípová je najlepšia v celej histórii - veď zme dosiahli prvé - najvyššie miesto v počtu mrtvých vo svetě - nie?? Ale rovnako vysoký odborník bol havličko postavil najmenej ciest za celú históriu polistopadovej epidémie slobody. a čo naša minysryňija zpravodlivosti benešijová?? veď lepšieho odborníka táto krajina němá??!! Tak o čo vám idě vy diabli??? Ďakujem súdruhovia PetMa a x2 za podporu a tiež za statočné trolenie a keď sa vrátime, aj z vás budú mymystry lebo splňáte všetky predpoklady mojej predstavivosti o poslušnosti a absencie zdravého rozumu. ja vas ľúbim vy suki. Něbojte sa ja sa vrátim a somnou ÁNO BUDĚ LÍP!!!!!!
  oradapoisson
  • Re: ČAU ĽUDIA!!!!!
   18.11.2021 15:23

   Nebýt toho "ako kopaněc do prednej časti zadku mladej ženy!!!!" tak dneska slabota. Tohle knižně vydávat nebudu. Ale pobavil D-FENS s rýmičkou. Kdo nečetl, doporučuji jako povinnou četbu: Zero rýma! Web D-Fens si každý najde snad sám, teď není dostupný. Asi už se to přehnalo :D
   Ten, který tančí s papoušky
  • Re: ČAU ĽUDIA!!!!!
   18.11.2021 10:25

   Hele mě do toho netahej. Já mám svého pána v Bruselu :-).
   x2
 • Taky mám problém hlavně s jedním jménem
  18.11.2021 3:24

  to jméno zní: Fiala
  PetMa
 • Když už jsme na tom investičním webu,
  17.11.2021 20:54

  tak ministr financí Stanjura - fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně ???
  x2
  • Re: Když už jsme na tom investičním webu,
   17.11.2021 22:16

   Schillerová, právo na právnické fakultě Masarykovy univerzity. To tě ovšem nevadilo.
   nestranný
   • 18.11.2021 3:18

    špatně přepnutý nick, multinicku?
    PetMa
   • nestranny
    17.11.2021 22:37

    Vadí mně to doteď. Politici jsou zmetci. Nejvíc mně vadí, že nemají osobní odpovědnost za veřejné finance a že na ně chybí bič voliče v podobě hrozby přímé odvolatelnosti během volebního období. Fakt, že mají plné kalhoty z vůle voličů dokresluje take skutečnost, že ani za 30 let nechtěli přijmout zákon o obecném referendu, byť se na něho odvolává Ustava.
    x2
    • Re: nestranny
     17.11.2021 22:50

     Ale běž. Nejen , že sis na tohle vzdělání Schillerové nikdy nestěžoval, zatím co teď opakovaně pliveš na vládu, která ještě ani nevznikla, ale naopak si nás vyloženě buzeroval za konstruktivní opozici, že nejsme demokraté a nerespektujeme výsledky voleb. Ale klasika příznivců SPD. co oni sami dělají, jiní nesmí.
     Velkamedvědice
     • VM
      17.11.2021 22:53

      Stěžuji si permanentně na všechny vlády. Proto jsem také žádnou vládní partaj nevolil opakovaně. A ANO jsem nevolil nejen opakovaně, ale nikdy.
      x2
      • Re: VM
       17.11.2021 22:56

       Stojím si za každým slovem, co sem napsal. Na Babišovu vládu sis začal stěžovat až před pár měsící, vzdělání si ministryni nikdy nepředhodil. Máš na každého jiný metr.
       Velkamedvědice
       • VM
        17.11.2021 23:01

        Pokud získá samostatná strana ve volbách 30% je třeba to respektovat, byť člověk není jejím voličem. Proto jsem v minulosti respektoval Klausovu ODS či Zemanovu ČSSD.
        x2
        • Re: VM
         18.11.2021 14:08

         Koalice jsou podvod, začali s tím v Německu aby udrželi tetu Angelku u moci a jistě, ono se to rozšíří po Evropě. Bez koalice, by Fiala a jeho parta šli tak leda do háje… Bůh s náma…
         Český Čert
         • Český Čert
          18.11.2021 14:33

          Někteří prskaji na opoziční smlouvu mezi ODS a ČSSD. Jenže ta vznikla po volbách na základě jejich výsledků. Co by asi tak ti lidé pověděli na to, kdyby podobná dohoda mezi jmenovanymi partajemi vznikla ještě před volbami? Nicméně prioritou byl antibabis podobně, jako v prezidentských volbách antizeman. Prostě tomu politikareni mezi partajeme mohou zabránit pouze větší pravomoce voličů. Nakonec proč ne? Vždyť ty strany platíme ze svých daní - po volbách si partaje namastili vlastní kapsu. Stát jim zaplatil 500 milionů korun !!!
          x2
          • Re: Český Čert
           18.11.2021 15:09

           Přesně. Tak nějak to mají třeba ve švajcu. Politik, myslím jen komunální-lokální, je odvolatelný do 5ti dnů. V parlamentu to není tak jednoduché ale jde to. Voliče je známkami hodnotí a tak politik tuší, že buďto bude anebo nebude … Podobné to mají i v Andoře, malý stát mezi Španělskem a Francií, kde je korupce na bodu mrazu…! Nebo velmi nízká!
           Český Čert
           • Český Čert
            18.11.2021 15:20

            Švýcarské demokracie se v rámci EU nedočká žádný z její členů.
            x2
        • Re: VM
         17.11.2021 23:08

         Což nijak nesouvisí se vzděláním.
         Velkamedvědice
         • VM
          18.11.2021 6:34

          A proč by ta procenta měla souviset se vzděláním?
          x2
    • Re: nestranny
     17.11.2021 22:50

     On ten Stanjura bude zřejmě rozumět všemu a současně ničemu. Však v minulosti dělal i ministra dopravy. Něco jako Havlíček. Ten pro změnu zase zvladal i dvě ministerstva najednou :-).
     x2
     •  
      17.11.2021 22:58

      To spíše vypadá,. že ty rozumíš všemu a v podstatě ničemu. A k věci. Ministr má být perfektní manažer obklopen odborníky na problematiku.
      Velkamedvědice
      • VM
       17.11.2021 23:05

       Budeš se divit, ale za celý život jsem dělal pouze práci související s mým vzděláním. Proč také, když v tom máš desítky let trvající odbornou praxi? Těžko bych byl v něčem jiném lepší.
       x2
       • Re: VM
        17.11.2021 23:10

        To je sice hezké, ale odbornost a schopnost druhých kriticky hodnotíš, aniž by byli z Tvého oboru.
        Velkamedvědice
        • VM
         18.11.2021 6:38

         Kriticky hodnotit je právo každého člověka. Pouze v nesvobodnych společnostech tomu totalitari brání a považuji to za útok na svoje ego.
         x2
 •  
  17.11.2021 20:25

  Bůh s náma…
  Český Čert
  • Stanjura taky odborník
   18.11.2021 14:26

   Do roku 2007, tedy i v době kdy byl radním a později primátorem Opavy, vlastnil třetinový podíl ve firmě Eskon, i když tvrdil, že jej prodal již v roce 2002. Firma získávala zakázky i od města Opavy. Od roku 2007 je jedinou vlastnicí Eskonu Stanjurova manželka Hana Malurová. Server Aktualne.cz dává prodej podílu ve firmě manželce do souvislosti s tehdy schváleným zákonem o majetkovém přiznání, který nařizoval primátorům zveřejňovat své majetkové poměry.[14] Eskon v minulosti nezveřejňoval informace v obchodním rejstříku, nesplnění povinnosti zdůvodňoval administrativním nedopatřením.[15] Výroční zprávy byly v roce 2011 dodatečně zveřejněny. V době Stanjurova působení v čele opavského magistrátu byl jeho tehdy jedenasedmdesátiletý otec Vilibald Stanjura jednatelem městské firmy Technické služby. Jako jednatel působil ve společnosti od roku 1995, tedy již 3 roky před tím, než se stal Zbyněk Stanjura zastupitelem Taky dobrý.
   John+
   • Re: Stanjura taky odborník
    18.11.2021 15:05

    Učebnicová kopie jak se to u nás a v politice dělá. Zvláštní je, že po něm a jiných, nejedou média a aktivisti…!?
    Český Čert
    • Český Čert
     18.11.2021 15:14

     Kdo čůra s větrem má zpravidla klid. To platilo za komancu i za války v době nacistické.
     x2
Aktuální komentáře
18.01.2022
10:40I přes počáteční zklamání přinese tato výsledková sezóna pozitivní překvapení, věří stratégové JPMorgan
9:37Vyšší výnosy a dražší ropa posílají akcie dolů  
9:11Rozbřesk: Další propad evropského automobilového trhu
8:51Dluhopisy prohloubily pokles, Brent nejvýše od roku 2014. Akciové futures napovídají červený start  
8:40Ropa nejvýše za sedm let po útoku jemenských povstalců na Abú Zabí
6:02FX strategie: QE Fedu doběhne do března, česká koruna čeká na nový impuls  
17.01.2022
17:41Když americké akcie, proč ne ostatní? Posledních deset let leccos osvětlí
17:09Růst evropských akcií se upevňuje, koruna začíná týden posílením  
16:37Credit Suisse má další problém: Předseda s rytířským titulem porušil covidová pravidla a končí. Jak levné jsou teď akcie?
16:09Sázejte proti technologiím a vítězům z expanze Fedu, radí stratég
15:49Diamanty jako vítěz covidkrize: Jednička De Beers chystá největší zdražení za několik let
15:01Renaultu loni třetím rokem klesl prodej. Zaměření na značky s vyšší hodnotou se ale vyplatilo
14:16Stabilita na trzích je základem nestability, připomínají ekonomové. Jaký je vztah mezi rizikem a růstem?
12:44Týdenní výhled: Výnosy zůstávají v centru pozornosti, Čína začala bojovat s omikronem  
10:42Čtvero nebo také jen dvojí zvyšování sazby v letošním roce, nechceme vyšokovat trhy, říká člen rady Fedu
10:40Úvod týdne bez Ameriky. Evropa pozitivní při smíšených zprávách  
10:35Padesát miliard bylo málo. Unilever neuspěl s návrhem převzít část GSK, teď se chce modernizovat
9:40Petr Dufek: Zdražování ve výrobě symbolicky zpomalilo, o zlevňování nemůže být ještě řeč
9:04Rozbřesk: Američané snášejí inflační vlnu hůře než Evropané
8:47Čínská ekonomika loni vzrostla o 8,1 %, tvrdí statistika. V posledním kvartále ji brzdil realitní trh

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00DE - Index očekávání ZEW
12:30Bank of New York Mellon Corp/The (12/21 Q4)
12:45PNC Financial Services Group Inc/The (12/21 Q4)
13:30Goldman Sachs Group Inc/The (12/21 Q4)
14:30USA - Empire State Manufacturing index