Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Volby v Česku: SPOLU a PirSTAN chystají vládu s Fialou v čele. Zeman v nemocnici. Sledujeme online

Volby v Česku: SPOLU a PirSTAN chystají vládu s Fialou v čele. Zeman v nemocnici. Sledujeme online

10.10.2021 19:50
Autor: Redakce, Patria.cz

Volební vítězství v parlamentních volbách v Česku slaví koalice Spolu, kterou tvoří ODS, TOP 09 a KDU-ČSL. Vládní hnutí ANO skončilo těsně druhé, koalice Pirátů se STAN třetí před hnutím Svoboda a přímá demokracie (SPD). Další strany se do Sněmovny nedostaly. Dvě koalice skládají ve Sněmovně většinu. Pod pěti procenty zůstaly dosavadní partneři ANO, tedy vládní ČSSD a KSČM, která menšinovou vládu podporovala. Předseda ČSSD Jan Hamáček už oznámil, že rezignuje, taktéž celé vedení KSČM. V 11:00 se setkal premiér Babiš v Lánech s prezidentem Zemanem. Ten byl krátce po schůzce transportován intenzívní službou do Ústřední vojenské nemocnice. Z ní přišla zpráva, že jeho stav je stabilizovaný. Volební dění a povolební vyjednávání pro vás sledujeme na Patria.cz ONLINE přes celý volební víkend. 

SPOLU a PirSTAN chtějí vládu na 108 mandátech v čele s Fialou

Koalice Spolu, která zahrnuje ODS, lidovce a TOP 09, a koalice Pirátů se Starosty a nezávislými (STAN) podepsaly memorandum o vůli vytvořit společně většinovou vládu. Požádaly prezidenta Miloše Zemana, aby pověřil předsedu ODS Petra Fialu jednáním o sestavení kabinetu. Koalice současně budou jednat o vládě pouze společně a nevstoupí do jednání s dalšími subjekty, řekl Fiala.

Vítězná koalice Spolu a třetí Piráti se Starosty budou mít v nové Sněmovně 108 mandátů. Jejich lídři se již v sobotu večer sešli a po necelé hodině prezentovali společné memorandum. "Strany deklarují vůli vytvořit společně vládu a žádají prezidenta, aby pověřil Petra Fialu jednáním o sestavení takové vlády," řekl Fiala. V nejbližších dnech budou obě koalice jednat o programu a budoucím uspořádání, konkrétní harmonogram by měly vytvořit příští týden.

Fiala se původně chtěl v pondělí obrátit na Zemana s žádostí o setkání. S ohledem na aktuální hospitalizaci prezidenta tato záležitost není jasná. Prezident v minulosti opakovaně uvedl, že kabinet bude podle jeho pověření sestavovat lídr nejsilnějšího poslaneckého klubu, kterým bude ANO současného premiéra Andreje Babiše. "Prezident má právo pověřit sestavením vlády, koho uzná za vhodné. Ale podstatné je, že v ČR se musí vláda opírat o většinu v Poslanecké sněmovně," řekl Fiala. Předpokládám, že všichni budou dodržovat ústavu, ústavní zvyklosti a vůli voličů, doplnil. "A že dospějeme brzy k tomu, že ti, kdo mají většinu a vůli vytvořit vládu, ji budou moci vytvořit," řekl Fiala.

Předseda Pirátů Ivan Bartoš ocenil, že opoziční koalice si stojí za tím, co před volbami slibovaly. "Memorandum je první krok na cestě dát této zemi budoucnost a sestavit demokratickou vládu," uvedl. Šéf Starostů a nezávislých Vít Rakušan pogratuloval Spolu k velkému výkonu. Označil za důležité, že hnutí ANO je poraženo nejen součtem mandátů opozičních koalic, ale i jednou z koalic v celkových výsledcích.

Zeman přijal Babiše, krátce poté byl odvezen do nemocnice

Prezident Miloš Zeman přijal na zámku v Lánech v neděli předsedu hnutí ANO a premiéra Andreje Babiše. Babiš schůzku nekomentoval. Po necelou hodinu dlouhém jednání odjel vedlejším vchodem.

Prezident Miloš Zeman byl krátce po skončení schůzky s Babišem hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici. Ambulance s prezidentem odjela z lánského zámku kolem poledne krátce po odjezdu premiéra Andreje Babiše (ANO), který se předtím se Zemanem sešel. Ošetřující lékař prezidenta Zemana Zavoral novinářům po 14. hodině sdělil, že prezidenta Zemana na jeho doporučení v ÚVN přijali v souvislosti komplikací, souvisejících s diagnózou, se kterou se v ÚVN léčí a hospitalizace byla plánována. "Nemám od pacienta oprávnění diagnózu sdělit. Víc v tuto chvíli říci nemohu," řekl Zavoral. Později přišla od zdrojů MF DNES z ÚVN zpráva, že stav prezidenta je stabilizovaný a hospitalizace se může protáhnout až na tři týdny.

O Zemanově zdravotním stavu média a politici spekulují již několik dnů. V září strávil osm nocí v ÚVN, podle Pražského hradu šlo o rekondiční pobyt, při kterém prezident podstoupil několik vyšetření a infuze. Od té doby je Zeman v Lánech.

Pryč ze Sněmovny ČSSD i KSČM, Piráti pohořeli na mandáty

Do Sněmovny se poprvé za dobu samostatné ČR nedostane ČSSD. V roce 2017 měla 7,27 procenta a 15 mandátů. Nyní má její klub 14 poslanců, když Jaroslav Foldyna loni přešel do SPD. Kvůli volebnímu výsledku rezignuje Hamáček na funkci předsedy strany. Složit účty a skončit chce na jednání předsednictva strany, které svolalo vedení na 25. října. ČSSD popřál, aby chytla druhý dech a za čtyři roky se do Sněmovny vrátila.

Komunisté se nedostanou do Sněmovny poprvé od vzniku strany v roce 1921. V roce 2017 měli 7,76 procenta a 15 mandátů. KSČM, která letos slavila 100. výročí, zatím ve Sněmovně nechyběla, doposud byla vždy v opozici. Podporovala ale poslední menšinovou vládu ANO a ČSSD.

Napětí do koalice Pirátů a Starostů vneslo kroužkování u voleb, v jehož důsledku z celkem 37 mandátů koalice připadají pouze 4 na Piráty a 37 na Starosty. Obě strany se v neděli dohodly, že ve Sněmovně budou mít dva samostatné poslanecké kluby.

SPD "na svém"

Hnutí SPD udrželo ve volbách své pozice, i když mu mezi vlasteneckými stranami stoupla konkurence, ocenil při hodnocení výsledků voleb do Poslanecké sněmovny předseda SPD Tomio Okamura. Povolební jednání budou podle něj dlouhá, SPD je na ně připravena, řekl novinářům ve volebním štábu SPD v pražském hotelu Duo.

Volební účast vzrostla, ne dramaticky

Volební účast se pohybuje kolem 65,5 procenta, v parlamentních volbách byla vyšší naposledy v roce 1998, tehdy přišlo volit 74 procenta voličů. Ve sněmovních volbách před čtyřmi roky odevzdalo hlas téměř 61 procent oprávněných voličů. Bylo to více než v roce 2013, ale zároveň třetí nejnižší účast od vzniku České republiky. Nejmenší byl zájem o sněmovní volby v roce 2002, kdy k urnám přišlo 58 procent voličů. Naopak zatím nejvyšší volební účast byla hned v prvních sněmovních volbách po vzniku ČR, poslance si v roce 1996 přišlo vybrat více než 76 procent voličů.

Milion chvilek chystá akci, pokud Zeman pověří Babiše

Pokud prezident Miloš Zeman pověří Babiše sestavením vlády, i když demokratické strany získají ve Sněmovně většinu, bude podle představitelů Milionu chvilek čas k nějaké akci. V rozhovoru s ČTK to řekl před sečtením výsledků voleb předseda spolku Benjamin Roll. Zatím neví, jestli půjde o demonstrace. Milion chvilek na svých shromážděních v posledních čtyřech letech vyzýval strany demokratické opozice ke spolupráci. Na pražské Letné jeho požadavky podpořilo kolem 250.000 lidí.

Analytici: Vláda koalic, odpovědný rozpočet, klidná koruna

volby Patria.cz

Nová vláda, která pravděpodobně časem vzejde z parlamentních koalic, zřejmě povede k odpovědnější rozpočtové politice, shodli se analytici oslovení ČTK. Zásadnější reformy vzhledem k roztříštěnosti koaličních stran nečekají. Podle nich výsledky voleb neovlivní vývoj kurzu koruny.

Jan Bureš: Výsledek voleb je pozitivní pro česká aktiva. Rozpočet 2022 může být prvním testem

Výsledky voleb se po uzavření volebních místností postupně plnily na volebním webu. Oficiální podobu získají výsledky po pondělním projednání Státní volební komisí, a to vyhlášením ve Sbírce zákonů. V ní by se měly objevit v úterý.

Favoritem ve volbách bylo vládní hnutí ANO premiéra Andreje Babiše, které by podle průzkumů mohlo získat nejméně čtvrtinu hlasů. Druhé místo patřilo koalici Spolu, kterou vytvořily ODS, TOP 09 a KDU-ČSL, a třetí příčka koalici Pirátů a Starostů. Místo ve Sněmovně mělo podle průzkumů jisté hnutí SPD Tomia Okamury. Kolem pětiprocentní hranice se pohybovaly KSČM, ČSSD a hnutí Přísaha bývalého policisty Róberta Šlachty. Z ostatních uskupení si v průzkumech vedla nejlépe Trikolóra se Svobodnými a Soukromníky.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Čtěte více:

Jan Bureš: Výsledek voleb je pozitivní pro česká aktiva. Rozpočet 2022 může být prvním testem
10.10.2021 19:34
Vítězství SPOLU ve volbách a deklarace společné vlády dvou proevropský...

Váš názor
 • Babiš má velkou šanci být zvolen prezidentem České republiky
  12.10.2021 9:39

  Odborníci se domnívají, že čím dříve budou prezidentské volby, tím větší má Babiš šanci stát se prezidentem. Mohl by získat až 2,8 mil. hlasů. Lidé ho mají asi rádi.
  Špaček
 • Dobré ráno!
  12.10.2021 9:30

  Chtěl jsem Vám jen připomenout, že babišova doba skončila a popřát hezký den!
  oradapoisson
 • pro závistivce a křupánky,
  11.10.2021 23:59

  kterým kultura, historie, umění atd atd nic neříká nic a nechápe smysl podpory vydavatelství vydávající knihy, které nejsou pro masové křupínky. Dotovaných 102 knih...https://www.hlidacstatu.cz/dotace/hledat?Q=ico%3A+70889899 projektem books@pipes.
  Velkamedvědice
  • Re: pro závistivce a křupánky,
   13.10.2021 12:41

   102 dotací, to je pořádná sekera na něco, co trh nechce živit.
   PetMa
 • Absurditu toho,
  11.10.2021 20:32

  jak se politici dostávají k lizu, nechť je úvaha o dvou ministrech vlády pod křídly Pirátů na základě zisku bidnych čtyř poslaneckých mandátů = 2% z celkového počtu mandátů ve sněmovně. To je ještě o procento mizernejsi zastoupení, než zastoupení europoslanců v europarlamentu !!! Tak tohle je zastupitelska demokracie v praxi :-).
  x2
  • Re: Absurditu toho,
   11.10.2021 23:14

   Dohoda pirátů a Stan byla známa, jak postupovat v případě vykroužkování. Počet mandátů koalice dává počet funkcí a je jen na nich jak je rozdělí a budou kompenzovat kroužky. Ve skutečnosti vytáhli Piráti Satn až do doby, kdy Bureš rozjel naprosto lživou a špinavou kampaň proti pirátům.
   Velkamedvědice
   • VM
    12.10.2021 7:32

    Nejde o dohodu, nýbrž o fakt že strana, jež získala přes 70 mandátů je bez ministra a partaj se čtyřmi mandáty bude disponovat s dvěma ministry. Ano, právě zastupirelska demokracie umožňuje podobne stranické čachry. V případě přímých voleb je takový nepoměr nemožný. V takovém případě nerozhoduji zákulisní stranické veletoce nýbrž voliči. Politici jsou parchanti a je třeba jim menšího dvoru a dlouhého biče. Nicméně jsou v každé zemi nutným zlem.
    x2
    • Re: VM
     12.10.2021 9:14

     to je problem viď? babiška vylítla jako raketa! co teď budeš dělat? zhroutil se ti svět! No změníš nick a budeš třeba nácek, tam taky n@se reš hodně velkou kopici
     oradapoisson
     • oradapoisson
      12.10.2021 10:26

      Pokud jde o mě, tak já mám z politiků kulový. Protože preferuji individuální rozhodování za sebe, nikoli stádovitost a intriky politických stran. Copak Vy jste to za posledních 30 let neviděl, jak to chodí v parlamentu? Copak Vy nevidíte, že nehlasuji podle vědomí a svědomí v souladu s legislativou, nýbrž podle stranických direktiv?
      x2
    • Re: VM
     12.10.2021 8:27

     Voliči rozhodli i tentokrát dali většinu mandátů stranám, které předem avizovali, že s ANO nebudou spolupracovat.
     ..
     • ..
      12.10.2021 9:01

      Voliči rozhodli v neprospěch Pirátů byť nepřímým slepencovym způsobem. Partaje svými zakulisnimi praktikami jim nedali možnost rozhodnout přímo. Podobně se rozhodnete o tom, že si pořídíte po roce 2035 elektromobil, když před tím bez vaší vůle bylo rozhodnuto o zastavení výroby aut se spalovacím motorem po roce 2035. Takže tolik k současné "demokracii", kdy defacto nerozhoduje volič resp. zákazník, nýbrž zájem moci nad lidmi.
      x2
      • Re: ..
       12.10.2021 9:32

       V roce 2021 voliči u nás usoudili, že dost již bylo kultu osobnosti. V roce 2021 lidé nakupují taková auta, která jim producenti aut koupit dovolí. Co bude v roce 2035 netuším. Už jsem sem Hampla cpal 1x, ale ztotožňuji se s jeho argumentem, že o elektromobilismu neproběhla nejmenší odborná debata v masovém prostoru. Také proto považuji politiku za zhoubnou rakovinu a nejlepším způsobem jak to vyjádřit by bylo nejít masově k volbám (účast pod magických 50%), aby se chytli za nos. Nicméně opět před volbami využili úplatečky a nátlak na emoce, tudíž v roce 2021 to u nás bylo proiritně o změně politické vlády a já se nakonec zúčastnil, hlas mně nepropadl, s výsledkem jsem spokojen, šance na změnu existuje. Těch milion propadených značí v roce 2021 velké procento naivistů v populaci, nicméně z toho že nevolili HNUTÍ plyne jejich priorotní volba "dost bylo kultu". Teď již jen nedopustit, aby se někdo vzchopil taktikou "jít za svým přes mrtvoly".
       Mudr.c
       • Mudr.c
        12.10.2021 9:53

        Na příkladech voleb do senátu či europarlamentu je zřejmé, že i při účasti voličů pod 20% se nikdo z vladnoucich za "nos nechyti" a a prosazují svůj mizerný mandát hlava nehlava.
        x2
      • Re: ..
       12.10.2021 9:15

       jo a babiš by to změnil, že jo
       oradapoisson
       •  
        12.10.2021 9:19

        Změnit to může pouze přímá účast obyvatel na dění v zemi a EU např. po vzoru Švýcarska.
        x2
        • Švýcarsko
         12.10.2021 9:46

         Švýcarská demokracie a ekonomika stojící na nakradeném židovském zlatě je jinde. Těm třeba nevadí, kdo má pipinka kdo pindíka, slovy Pitomia.
         Velkamedvědice
         • VM
          12.10.2021 10:02

          Za to ceská ekonomika stojí asi na 150 kg zlata:-). Nicméně množství zlata nemá souvislost např. s referendem ve Švýcarsku o Green Dealu, jež už dnes poškozuje firmy a občany této země. Jen přímým rozhodováním voličů je možné politiky z velké části odstranit od lizu a absolutní moci, jež jim chutná napříč politickými stranami.
          x2
  • Re: Absurditu toho,
   11.10.2021 22:58

   Tohle řekl Rakušan, jak se bude skutečně rozdávat přístup k moci a lizu, situace bude zřejmě jiná. Tipnul bych si, že tak max 1post. Spíše žádný, vždyť je tam tolik hladových a zasloužilých svazáků…
   Čert
 • 11.10.2021 14:14

  Přestože lídr SPOLU vedl důležitá jednání, stále byl s dětmi v kontaktu přes sociální sít v rodinné konverzaci. „Průběžně takto vedeme rodinné konverzace. Posíláme si srdíčka, samozřejmě v barvě koalice SPOLU,“ dodal Martin Fiala, osmadvacetiletý student humanitního oboru.
  PetMa
  • Re:
   12.10.2021 9:16

   to víš, každý nemá tolik prostředků, aby svého syna poslal na Krym!
   oradapoisson
  • Re:
   11.10.2021 15:20

   Ale nebuďme na mladého Fialu, posluchače tátovy Univerzity, zase tak zlý. Vedle studia v tomto pokročilém, takřka důchodovém věku, a vedle používání barevných srdíček na sociální síti jistě také někde pracuje. Alespoň brigádička bude? Samozřejmě, že bude. Vždyť je to pravičák. Opavdu. Je redaktorem Books & Pipes, z.ú. která od státu dostala (pouze) 102 dotací (zdroj: hlídač státu). To je méně než 103 dotací.
   PetMa
   • Burma nás musí milovat.
    11.10.2021 18:03

    https://www.mix24.cz/petr-fiala-dostal-tezky-uder-na-kritika-dotaci-prasklo-ze-jeho-neziskovka-od-statu-kasiruje-desitky-milionu/ ... Centrum pro studium demokracie a kultury (CDK), které Fiala zakládal a v jehož správní radě stále sedí a synáček - předseda - se činí. Jejich projekty: Burma Center for Transitional Studies z roku 2014 v hodnotě 1 941 237 korun, stejná dotace z roku 2013 v hodnotě 1 917 262 korun. Partnerství pro smíření a reformy v Barmě z roku 2017 ve výši 1 899 924, následuje Posílení role ženských a etnických občanských organizací v demokratizaci Barmy v roce 2015 za 1 779 300 korun. Dále také Burma Foreign Affairs and Translation Study Program v 2011 za 1 550 000 a o rok déle ta samá dotace ve výši 1 600 000 korun.
    FYI
    • Re: Burma nás musí milovat.
     12.10.2021 9:23

     to je fakt velmi nízké a trapné, najdi nebo vymysli něco lepšího, řekni nám, jaké si postavil fiala hnízdo a za kolik, nebo najdi kolik zámků koupil fiala přes offshorové firmy v daňových rájích, nebo kolik dotací sebral malým podnikatelům, chce to originalitu, chce to myslet politicky! Takhle se jemom ztrapňuješ a fňukáš jako kníkal, bzíkal, mníkal
     oradapoisson
    • Re: Burma nás musí milovat.
     11.10.2021 19:07

     Tomu se říká s křížkem po funuse. Kydat špínu na Fialu jsi měl před týdnem, ale chápu, že notičky byly, že cílem je Bartoš. Smůla koblížku.
     ..
     •  
      11.10.2021 19:40

      Seš vedle jak ta jedle. Bureš není můj favorit. Pak 1, k této informaci jsem se dostal až nyní a 2, v čem jsem kydal špínu? v Tom, že jsem přidal link na informace o Fialově působení v neziskovce jež podporuje nějaké projekty v Burmě? To je fakt, ne špína. Prober si to jak chceš. Pokud to schvaluješ pak se můžeš jen potěšit zveřejněním, pokud jsi proti stejně s tím nic nenaděláš.
      FYI
      • Opět někomu vadí kultura
       12.10.2021 0:08

       ...Fiala spoluzaložil Centrum pro studium demokracie a kultury. Od roku 2004, kdy se stal rektorem Masarykovy univerzity, v ní nijak aktivně nefiguruje ...Neziskovka nemůže produkovat zisk, tak by bez dotací nemohla vzniknout, to je bobma, že. Fial z toho ovšem nic nemá. A tex převzatý z PL relitu vykosťuje...viz https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/dezinformace-petr-fiala-cdk-parlamentni-listy-dotace-overovna_2109221322_pat
       Velkamedvědice
       • Re: Opět někomu vadí kultura
        12.10.2021 0:11

        ...Předseda správní rady Centra František Mikš popisuje roli Petra Fialy: „On je pouze odborný garant některých projektů, je člen správní rady, který se občas účastní zasedání, aby sledoval činnost, kterým směrem jde. Píše do časopisu texty, za které není ani honorován. Vydává knihy v Centru pro studium demokracie a kultury (CDK), za které, myslím, taky nedostává žádné honoráře. V podstatě tu činnost dělá celou zadarmo.“ Na webu Centra pak František Mikš upozorňuje, že všechny civilizované země podporují vzdělávání a analytickou a vědeckou činnost prostřednictvím dotací a grantů..... Pokud se do vyhledávače na webu zadá „Centrum pro studium demokracie a kultury“, zobrazí se suma 48 milionů korun. Podle zakladatele webu Michala Bláhy to ale rozhodně není tak jednoznačné: „To, že suma uzavřených smluv je 48 milionů korun, neznamená, že to sdružení tyto peníze dostalo. Vždy je potřeba se kouknout i dovnitř do samotných smluv.“ Například u největší smlouvy v hodnotě přes 24 milionů korun čerpá peníze kromě Centra i několik dalších partnerů. Centrum má z celkové částky 9,6 milionu korun. Na článek Parlamentních listů o Petru Fialovi upozornil i web Manipulatori.cz.
        Velkamedvědice
        • 13.10.2021 12:40

         myslím :DDD a já myslím, že dostává :DD teď ještě aby někdo zveřejnil jaká jsou fakta. Zajímavé je také působení jeho syna tam, že :D Ten také nic nedostává , myslí , někdo? :D Zadlužovat stát kvůli takovým neziskovkám, to je teda síla. S takovou se dostaneme brzo do řecka díky těm různým fialům. Kolik u toho nakrmili partnerů je úplně jedno. Každý taky chápe, že neziskovka sice neprodukuje zisk, ale ve skutečnosti to zase tak úplně tak není. Platy v nich jsou často nadprůměrné. Výsledky práce naopak těžko měřitelné a často úplně tristní. Důchodce, který celý život makal si podle ODS nezaslouží pár stovek přidat, ale 28mi letý student fialy živený z dotacemi prolezlého subjektu, ten jim nevadí.
         PetMa
        • VM
         12.10.2021 8:04

         A co konkrétně Tobě takové instituce přináší, že je obhajujes?
         x2
Aktuální komentáře
01.12.2021
19:29Cena kávy je nejvýše za 10 let. Podle analytiků může dál zrát
17:52Technický pohled na Apple a jeho základní fundamentální srovnání s Microsoftem
17:28Akcie opět bleskově mažou ztráty. Pomohla dobrá data - ISM stoupl  
16:20Turecká centrální banka brání liru a poprvé po sedmi letech intervenuje na trhu
15:52ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
15:45Trh s ESG ovládá pár velkých investorů. Jaký je další cíl?
14:21Schodek státního rozpočtu v listopadu stoupl na 401,5 miliard korun
13:24Ekonomika USA je na tom mnohem lépe než v roce 2019, míní ekonom Rupkey
12:21OECD výrazně zhoršila výhled růstu ekonomiky pro Českou republiku, celosvětově jako největší riziko považuje inflaci
11:42Čína plánuje uzavřít oblíbenou právní kličku technologických gigantů pro zahraniční kotace akcií
10:41Trhy vstřebaly jestřába Powella, akcie i výnosy obracejí nahoru  
10:41CEO Microsoftu Nadella prodal během dvou dnů téměř polovinu svých firemních akcií
10:38Podmínky v průmyslu se v listopadu zlepšovaly. Index stoupl nad odhady trhu
9:09Rozbřesk: Ekonomika si vede lépe, než ČNB předpokládala, Fed opouští pohádku o dočasně vysoké inflaci
9:00Nasdaq bude od roku 2022 obchodovat přes cloud. S vývojem pomůže Amazon
8:50Fed bude zřejmě jednat o rychlejším omezování nákupů dluhopisů, říká Powell
8:46Přísnější utahování Fedu, světový obchod vzroste na nový rekord a turecká lira klesla na nové rekordní minimum  
8:20Česká exportní banka, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emisí dluhopisů
5:59Fidelity International: Hlavní trendy na nemovitostních trzích v roce 2022
30.11.2021
22:00Strach z pandemie a šéf Fedu poslaly Wall Street do hlubokých ztrát; proti trendu šel opět Apple  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
C3.ai Inc (10/21 Q2, Aft-mkt)
Crowdstrike Holdings Inc (10/21 Q3, Aft-mkt)
Okta Inc (10/21 Q3, Aft-mkt)
Snowflake Inc (10/21 Q3, Aft-mkt)
Splunk Inc (10/21 Q3, Aft-mkt)
Synopsys Inc (10/21 Q4, Aft-mkt)
Veeva Systems Inc (10/21 Q3, Aft-mkt)
2:45Čína - PMI v průmyslu Caixin
9:30CZ - PMI v průmyslu
9:55DE - PMI v průmyslu
10:00EMU - PMI v průmyslu
10:30UK - PMI v průmyslu
14:15USA - Změna zaměstnanosti (ADP)
16:00USA - Index ISM v průmyslu
16:00USA - Výdaje ve stavebnictví, m/m