Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Firmu Fillamentum opustí ke konci dubna její zakladatel Josef Doleček

Firmu Fillamentum opustí ke konci dubna její zakladatel Josef Doleček

28.03.2022 12:45
Autor: ČTK

Společnost Fillamentum z Hulína na Kroměřížsku, která se zabývá vývojem a výrobou strun pro 3D tisk, opustí na konci dubna zakladatel a výkonný ředitel Josef Doleček. O záměru ukončit působení v představenstvu společnosti informoval Doleček na sociální síti LinkedIn. Dnes své rozhodnutí oznámil valné hromadě společnosti, informovala firma na webu.

"Dne 28.března 2022 oznámil člen představenstva Fillamentum a.s. Josef Doleček valné hromadě společnosti svůj úmysl odstoupit z funkce člena představenstva. Toto rozhodnutí bylo učiněno na základě svobodné vůle člena představenstva ze zdravotních, rodinných a osobních důvodů a bylo doručeno k rukám Valné hromady společnosti prostřednictvím datové schránky," uvedla firma.

Pro Dolečka nebylo rozhodnutí opustit firmu jednoduché. "Trápil jsem se tím, že jsem firmu, kterou jsem s nadšením zakládal a hnal kupředu, nemohl směrovat tam, kde bych ji rád viděl," uvedl. Doplnil, že skončí k poslednímu dubnu, neboť v dubnu má ještě povinnosti, které by rád splnil.

Fillamentum a.s. byla založena v roce 2018, stala se jediným společníkem firmy Fillamentum Manufacturing Czech, která vznikla jako start-up firma v roce 2011, původně pod názvem PARZLICH. Původně startupový projekt dvou zkušených polymerních inženýrů s podporou finančního investora holdingu NWT se zaměřil na speciální polymerové produkty, převážně bowdenové výstelky, speciální technické trubky a hadičky pro automobilový, strojírenský, potravinářský a chemický průmysl. V posledních letech je nejrychleji rostoucím segmentem výroba strun do 3D tiskáren. Své produkty firma distribuuje do více než 62 zemí světa. V roce 2018 vstoupila na pražskou burzu. Stala se také partnerem české expozice EXPO 2020 v Dubaji.

V roce 2020 společnost Fillamentum Manufacturing Czech meziročně navýšila tržby z vlastních výrobků, zboží a služeb o 13 milionů korun na 72 milionů korun. "I přes nárůst tržeb vykázala předběžnou ztrátu ve výši 5,441.000 korun," uvedla firma v účetní závěrce za rok 2020.


Čtěte více:

Nová největší emise a první slovenská firma na trh START? Vstup chystá globální lídr práškové metalurgie Gevorkyan
02.03.2022 13:29
Globální dodavatel a technologický lídr v oboru práškové metalurgie sp...
Boršovská KARO Invest odhaduje loňský zisk EBITDA na 21 milionů. Během sedmi let ho chce zvednout až na 750 milionů
11.03.2022 10:49
Holdingová společnost KARO INVEST, jejíž akcie se obchodují na trhu ST...
Výrobci bezpilotních letounů Primoco klesly roční tržby skoro o třetinu, ovlivnila ho pandemie
18.03.2022 9:47
Tržby tuzemského výrobce bezpilotních letounů Primoco UAV za loňský ro...
Developer UDI Group stahuje své akcie z trhu START. Akcie vykoupí za aktuální cenu 560 korun za kus
22.03.2022 12:46
Developer UDI Group stahuje akcie své firmy UDI CEE z obchodování na t...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
15.12.2025
15:50SAP, Klarna, Spotify: Analytici předpovídají v příštím roce silný růst
14:25JPMorgan: Dolar bude ovlivňovat „ne tak velká americká výjimečnost“
13:07Týdenní výhled: Trhliny v AI narativu, opožděná makrodata a zasedání centrálních bank  
11:45Stříbro letos překonává i zlato. Příští rok může jeho jízda podle analytiků pokračovat
11:28Evropské akcie začínají týden růstem. Vedle AI se v příštích dnech vloží do hry makro  
10:00Revolucionář v robotických vysavačích iRobot vyhlásil bankrot
8:56Poslední celý obchodní týden roku pro akcie otevírají zisky futures a zlato o u maxima. Otazníky nad AI a Santa rally  
8:47Rozbřesk: Nová vláda přebírá ekonomiku s nízkou inflací. Energie ji v lednu mohou stlačit ještě níže
6:01Investiční výhled 2026: Čína přispívá k růstu i rizikům  
14.12.2025
13:21BlackRock: Umělá inteligence přinese dezinflační tlaky, Fed by měl jít se sazbami dolů
9:33Víkendář: Místo centrální banky podřízené vládě je lepší to, co udělal Clinton v 90. letech
13.12.2025
14:29Trumpova politika a její skutečné plody
9:07Víkendář: Změní stablecoiny monetární prostředí a fungování centrálních bank?
12.12.2025
22:00Wall Street se propadla nejvíce za tři týdny; stačilo pár komentářů k AI  
17:36Třetí fáze akciového trhu: těšení se na přínosy nových technologií
16:04Apple vs. AI bublina. Proč investoři hledají útočiště u výrobce iPhonu?
14:04Českou ekonomiku zatím táhne spotřeba a investice, ale zpomalení je na obzoru
12:37Euforie nevydržela. Akcie Broadcomu po konferenčním hovoru klesají kvůli obavám o ziskovost v AI  
12:20Michal Strnad plánuje expanzi. Chce z CSG udělat lídra evropského obranného průmyslu a zvažuje IPO v Amsterdamu
12:09Perly týdne: Bublina není důvod k prodeji

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
0:50JP - Index podnikatelské aktivity Tankan
3:00Čína - Maloobchodní tržby, y/y
3:00Čína - Průmyslová výroba, y/y
10:00CZ - Běžný účet, mld. Kč
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - Empire State Manufacturing index