Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Musk se rozhodl odstoupit od akvizice Twitteru. Firma prý chystá žalobu

    Musk se rozhodl odstoupit od akvizice Twitteru. Firma prý chystá žalobu

    11.07.2022 9:14, aktualizováno: 11.7. 10:09
    Autor: Redakce, Patria.cz

    Aktualizováno

    Americká internetová společnost Twitter si najala prestižní advokátní kancelář Wachtell, Lipton, Rosen & Katz a již tento týden hodlá podat žalobu na miliardáře Elona Muska kvůli jeho rozhodnutí odstoupit od dohody o převzetí Twitteru. Agentuře Reuters to řekly zdroje obeznámené se situací. Akcie společnosti Twitter v dnešním premarketu zamířily výrazně dolů.

    Twitter Elon Musk žaloba

    Musk se na převzetí Twitteru za 44 miliard dolarů dohodl letos v dubnu. V pátek však oznámil ukončení dohody, které zdůvodnil tím, že mu společnost Twitter neposkytla údaje ohledně falešných a spamových účtů na své stejnojmenné sociální síti.

    Musk, kterého na twitteru sleduje více než 95 milionů lidí, si na síti dříve stěžoval, že společnost nedokázala naplnit svůj potenciál jako platforma pro svobodu projevu. V dopise zveřejněném v podání pro SEC jeho právní zástupce Mike Ringler píše, že "Twitter nedodržel své smluvní závazky." Muskovi prý neposkytnul relevantní obchodní informace, které požadoval. Musk dříve uváděl, že chce posoudit tvrzení Twitteru, že asi pět procent jeho zpeněžitelných denních aktivních uživatelů (mDAU) jsou spamové účty.

    Předseda správní rady Twitteru Bret Taylor v pátek v reakci na Muskův krok uvedl, že Twitter bude s Muskem bojovat u soudu za naplnění dohody o převzetí. Správní rada je podle něj "odhodlána uzavřít transakci za cenu a podmínky dohodnuté s panem Muskem a plánuje podniknout právní kroky k vynucení dohody".

    Musk je šéfem automobilky Tesla a nejbohatším člověkem na světě. Podle indexu miliardářů, který sestavuje agentura Bloomberg, dosahuje aktuální hodnota jeho majetku asi 227 miliard dolarů.

    Akcie Twitteru v pátek klesly o pět procent na 36,81 dolaru, což je výrazně pod 54,20 USD, které za ně Musk nabídl zaplatit. Dnes v newyorském premarketu ztrácely dalších 8,9 procenta. Akcie Muskovy Tesly připisovaly 1,1 %.

    Zdroje: ČTK, Reuters, Patria.cz

     

    Čtěte více:

    Elon Musk: Nevylučuji dohodu na převzetí Twitteru za nižší cenu
    17.05.2022 9:00
    Miliardář Elon Musk podnítil spekulace, že by mohl usilovat o nové jed...
    Investoři Twitteru žalovali Muska za to, že o navýšení svého podílu informoval se zpožděním
    27.05.2022 8:30
    Investoři Twitteru zažalovali miliardáře Elona Muska za to, že se zpož...
    Musk hrozí zrušením smlouvy o převzetí Twitteru. Firma podle něj porušila podmínky
    06.06.2022 16:59
    Šéf americké automobilky Tesla Elon Musk varoval, že by mohl odstoupit...
    Twitter podle médií hodlá Muskovi poskytnout údaje o aktivitách uživatelů
    09.06.2022 13:13
    Americká internetová společnost Twitter podle zpráv médií hodlá poskyt...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    22.07.2026
    6:03Cena pojištění AI dluhu roste. Oracle se dostal na úrovně z finanční krize
    21.07.2026
    17:18Dobré ekonomické a investiční příběhy. Ale ve špatné době?
    15:46Zadlužení EU v prvním čtvrtletí vzrostlo na 82,9 procenta HDP, v Česku kleslo
    15:40Microsoft investuje miliardy dolarů do infrastruktury francouzského Mistralu
    15:32Tesla slibuje AI revoluci, ale letošní investice těžce zaostávají. Středeční výsledky budou testem trpělivosti
    14:25UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL, ISIN XS2764457078
    14:12General Motors zvýšila čtvrtletní zisk o 30 procent, zlepšila výhled
    14:02Novo Nordisk žaluje Eli Lilly. Dánům se nelíbí reklama amerického konkurenta na léky na obezitu
    12:01PODCAST ROZHOVORY: Od Skynetu k akciím. Kde podle Šimona Podhájského vznikne skutečná hodnota AI
    11:15Ropa dál nestoupá, čipy zdraží a akcie dnes rostou  
    10:39Londýnská burza plánuje příští rok spustit nepřetržité obchodování
    10:20Samsung posiluje sázku na robotiku. Do čela nové divize přivedl manažera z Boston Dynamics
    8:56Rozbřesk: MNB pokročí v mini-cyklu snižování úrokových sazeb
    8:55Trump udeřil na Kanadu, ropa čelí novým rizikům. Trhy zároveň vyhlížejí výsledky technologických gigantů  
    6:06Od ropy k umělé inteligenci. Fidelity vidí v Asii rizika i nové investiční příležitosti
    20.07.2026
    22:04Wall Street zahájila týden opatrným růstem. Technologické akcie opět přitahují pozornost investorů  
    17:55Je společnost Nike „opravitelná“?
    16:35PODCAST Týdenní výhled: Výdaje a cloud Alphabetu pod drobnohledem, důležitost výsledků ServiceNow  
    16:04Nový britský premiér Andy Burnham slíbil nový začátek. Chce vrátit stabilitu i důvěru voličů
    15:09Čínský Moonshot AI míří na burzu. Jeho model Kimi K3 znovu rozvířil debatu o budoucnosti AI  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    Alphabet Inc (06/26 Q2, Aft-mkt)
    AT&T Inc (06/26 Q2, Bef-mkt)
    Dassault Aviation SA (12/22 Q4, Aft-mkt)
    GE Vernova Inc (06/26 Q2, Bef-mkt)
    International Business Machines Corp (06/26 Q2, Aft-mkt)
    Kinder Morgan Inc (06/26 Q2, Aft-mkt)
    Las Vegas Sands Corp (06/26 Q2, Aft-mkt)
    Moody's Corp (06/26 Q2, Bef-mkt)
    Philip Morris International Inc (06/26 Q2, Bef-mkt)
    ServiceNow Inc (06/26 Q2, Aft-mkt)
    Tesla Inc (06/26 Q2, Aft-mkt)
    Texas Instruments Inc (06/26 Q2, Aft-mkt)
    7:00Equinor ASA (06/26 Q2)
    19:00Deutsche Boerse AG (06/26 Q2)
    22:15Raymond James Financial Inc (06/26 Q3)