Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pilulka po obtížném úpisu akcií propustí v Česku a na Slovensku třetinu lidí a skončí v Rumunsku

Pilulka po obtížném úpisu akcií propustí v Česku a na Slovensku třetinu lidí a skončí v Rumunsku

29.06.2023 11:19, aktualizováno: 29.6. 12:32
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

Pilulka po druhém úpisu akcií na trhu START pražské burzy, ze kterého získala od investorů celkem 67 milionů korun, ale žádala násobně více, představila rozsáhlé úspory. Podle vyjádření spoluzakladatele Petra Kasy pro Czechcrunch zahájila firma rozsáhlou transformaci, která zahrnuje propuštění třetiny lidí v Česku a na Slovensku a odchod z rumunského trhu. Roční náklady plánuje firma snížit téměř o sto milionů korun, píše Czechcrunch.

„Zahájili jsme celofiremní transformaci. V následujících týdnech dojde k mezinárodnímu sloučení a zúžení jednotlivých týmů rozprostřených v několika zemích. Zmíněné kroky se dotknou velké části zaměstnanců a bude ukončena spolupráce s padesáti zaměstnanci na centrálách v Praze, Bratislavě a Bukurešti. Reorganizace v řízení, ale i provozu, bude mít s postupným náběhem pozitivní dopad na náklady společnosti ve výši vyšších jednotek milionů korun měsíčně,“ přibližuje kroky spoluzakladatel a člen představenstva Pilulky Petr Kasa pro online médium.

Mezi hlavní kroky patří spojení jednotlivých oddělení ve skupině do jedné mezinárodní struktury. Krokem souvisejícím s ukončením působnosti v Rumunsku je propuštění zaměstnanců v Bukurešti. V Praze a Bratislavě jde podle vyjádření Pilulky o přibližně 35 procent lidí. Firma přitom zdůrazňuje, že se jedná o zaměstnance centrál a „rozhodně ne“ o lékárníky a skladníky, píše Czechcrunch.

Ke změnám dochází také ve vedení společnosti. Na pozici skupinového finančního ředitele nastupuje k začátku července Tomáš Hospůdka, který ve společnosti působil jako ředitel controllingu a vztahů s investory. Pozici ředitele nových trhů od června převzal Jaromír Řánek. Firmu opuštějí David Staněk z pozice finančního ředitele a Michal Hanáček z pozice operativního ředitele, píše se v textu.

„Na naší ambici modernizovat lékárenský trh se nic nemění. Veškeré kroky jsou vedeny tak, aby neměly dopad na růst tržeb a ziskovosti. Počítáme, že rok 2023 bude nejúspěšnějším rokem v historii Pilulky, čemuž napovídá i první pololetí, kdy skončíme okolo šesti procent nad tržbami loňského roku s optimistickým výhledem na druhé pololetí,“ cituje Czechcrunch druhý z bratrů a spoluzakladatelů frimy Martina Kasu.

V roce 2022 Pilulka expandovala do Maďarska a Rakouska, otevřela nové distribuční centrum v Olomouci a rozšířila vlastní Pilulka Expres dopravu na polovinu lidí České republiky. Skupina se i nadále zaměřuje na zlepšování života lidí v oblasti zdravotní péče. Vedle provozu e-shopu a kamenných lékáren, bude Pilulka dále rozvíjet privátní značky a rozšiřovat zdravotní platformu Plus Care, která je smluvním partnerem zdravotních pojišťoven a předních farmaceutických společností v oblasti e-health.

 

Čtěte více:

Pilulka spustila úpis akcií. Stávající investoři je mohou získat za 450 korun, noví následně až za 550 Kč
23.05.2023 12:28
Společnost Pilulka Lékárny ke dnešku zveřejnila prospekt a další dokum...
Pilulka upisuje nové akcie, chce růst i spustit nové služby. Jak je získat u Patria Finance?
08.06.2023 10:17
Společnost Pilulka Lékárny 8. června v 10:00 spustila druhé veřejné ko...
Ján Hladký: Výsledek prvního kola SPO Pilulky
12.06.2023 17:36
Online lékárna Pilulka upsala v prvním kole sekundárního úpisu 110 268...
Webinář s Petrem Kasou: Příležitosti pro Pilulku? E-health, digitalizace zdravotnictví i crossboarder na další trhy (záznam)
20.06.2023 14:49
„Příležitostí je e-health, držíme se péče o zdraví, chceme trh rozšíři...
Pilulka získává od investorů přes 67 milionů korun nového kapitálu
22.06.2023 13:23
Dnes ve 12: 00 byl ukončen úpis akcií společnosti Pilulka Lékárny na t...
Ján Hladký k výsledkům SPO Pilulky: Neházejme ještě flintu do žita
23.06.2023 13:30
Online lékárna Pilulka upsala v rámci obou kol sekundárního úpisu 149 ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.06.2026
6:07Moody’s: Ekonomika na hraně recese. Do ní by šla s cenami ropy u 125 dolarů za barel
04.06.2026
22:00Broadcom negativně překvapil absencí pozitivního překvapení  
17:08Když ekonomiku řídí stát…
16:39ČNB nechala limity pro poskytování hypoték beze změny
15:34PrizePicks mění profil Allwynu, digitál už tvoří téměř polovinu herních výnosů. Titul zařazujeme na watchlist  
14:40Reakce investorů je přehnaná, tvrdí analytici Morningstar k poklesu evropských zbrojařů. Věří zejména Rheinmetallu
14:02Novo Nordisk bude v Česku vyrábět látky pro léky na cukrovku a obezitu
13:06RWE: Korekce může odeznít, na silné pozici se nic nemění
12:04Mzdy na začátku roku překonaly 8 %, co na to ČNB?  
11:02Včerejší pokles zpečetil Broadcom, Evropa ale dopoledne zvedá hlavu  
10:31Inflace v květnu zpomalila na 2,1 procenta
10:30ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
10:10Slabší výhled poslal akcie Broadcomu dolů až o 14 procent
10:00Průměrná mzda v prvním čtvrtletí přesáhla 50 tisíc, reálně stoupla o 6,4 procenta
9:28ČEZ, a.s.: Vnitřní informace: Skupina ČEZ podepsala úvěrovou smlouvu
8:51Rozbřesk: Všechny negativní šoky pro ekonomiku USA válcuje pozitivní příběh umělé inteligence.
8:39Naděje na příměří mezi Izraelem a Libanonem, Broadcom po výsledcích padá. Evropa zahájí negativně  
8:27Bloomberg: Vstupem SpaceX na burzu se mohou obohatit Trumpovi úředníci
6:08Další korekce, pak rally a výjimečný rok 2027?
03.06.2026
22:03Americké technologie korigují níže  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y
11:00EMU - HDP, q/q
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst