Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Soud v USA odmítl zablokovat plán Microsoftu převzít firmu Activision Blizzard

Soud v USA odmítl zablokovat plán Microsoftu převzít firmu Activision Blizzard

12.07.2023 8:07
Autor: ČTK

Soud ve Spojených státech odmítl žádost americké Federální obchodní komise (FTC), aby zablokoval plán softwarové společnosti Microsoft převzít za 69 miliard dolarů (zhruba 1,5 bilionu Kč) videoherní firmu Activision Blizzard. Informují o tom zahraniční tiskové agentury. FTC se nicméně ještě může odvolat, upozornil server CNBC. Transakci navíc už v dubnu zablokoval britský antimonopolní úřad. Akcie aktivision včera na zprávu reagovaly růstem o 10 %

Převzetí firmy Activision by bylo největší akvizicí v historii videoherního průmyslu. Microsoft si chce prostřednictvím této transakce zajistit populární videohry jako Call of Duty, Overwatch a Candy Crush.

FTC soud nepřesvědčila, že by v soudním procesu uměla prokázat, že spojení podniků by mohlo výrazně omezit hospodářskou soutěž v odvětví. "Důkazy naopak naznačují lepší přístup spotřebitelů ke hře Call of Duty a dalšímu obsahu firmy Activision," uvedla podle agentury AP soudkyně Jacqueline Scottová Corleyová.

Společnost Microsoft vyrábí herní konzole Xbox. FTC argumentovala tím, že akvizice by firmě poskytla exkluzivní přístup ke hrám společnosti Activision, což by mohlo vést k omezení jejich dostupnosti na jiných herních platformách. Rozhodnutí soudu označila za zklamání "vzhledem k jasné hrozbě, kterou tato fúze představuje pro otevřenou hospodářskou soutěž".

"V příštích dnech ohlásíme své další kroky v boji za zachování hospodářské soutěže a ochranu spotřebitelů," uvedl mluvčí úřadu.

Microsoft rozhodnutí soudu naopak vítá. Společnost Activision uvedla, že spojení podniků bude přínosem pro spotřebitele i pro zákazníky. Microsoft se ve snaze rozptýlit obavy FTC už dříve zavázal, že v případě dokončení fúze poskytne licence na hru Call of Duty svým konkurentům, uvedla agentura Reuters.

Britský antimonopolní úřad oznámil, že je připraven posoudit návrhy Microsoftu na úpravu transakce, které by rozptýlily jeho obavy z omezování hospodářské soutěže. Obě strany se dohodly, že požádají britský soud, který se má tento měsíc zabývat odvoláním Microsoftu proti zablokování transakce, aby odvolací řízení prozatím pozastavil.

Evropská komise (EK) transakci schválila v květnu. Uvedla, že ústupky nabídnuté Microsoftem vyřešily její obavy ohledně hospodářské soutěže.

 

Čtěte více:

Investiční výhled: Zlomí se pod trhem vlna? - Investice pro nadále hrozící recesi
12.07.2023 6:43
Po překvapivě dobrém prvním pololetí logicky vyvstává otázka, zda se v...
KeyBanc: Co přinesou Threads společnosti Meta. A co Twitter?
11.07.2023 16:04
Semafor.com informuje o tom, že Twitter hrozí žalobou společnosti Meta...
Zájem investorů se vychýlil lehce k akciím i bez zásadních zpráv
11.07.2023 16:44
Dnešní dopoledne přineslo nová data z Německa, která vypovídají o zhor...
IT sektor ve valuačních extrémech
11.07.2023 17:55
Optimismus, či pesimismus trhů se dá odvozovat z řady věcí. Počínaje r...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
19.05.2026
22:02Wall Street zpomalila: technologie se ocitly pod tlakem, trh řeší sazby a valuace společností  
17:14Akcie a rostoucí výnosy dluhopisů
15:09GEVORKYAN po výsledcích: Loď se otáčí. Růst potáhne obrana, Itálie a efekt dokončených investic
13:27Preview Nvidie: trh má vysoká očekávání, tržby by se měly blížit 80 miliardám dolarů  
12:20Evropské akcie se zvedají, ale výnosy ani Amerika povzbudivě nevypadají  
12:05Největší investoři světa odkrývají karty: Razantní výprodeje i nové sázky na AI
11:39Růst HDP Japonska v prvním čtvrtletí zrychlil na 2,1 procenta, překonal odhady
10:48TOMA, a.s.: Pozvánka na řádnou valnou hromadu
10:45FX Strategie: Klid na koruně a eurodolar pod tlakem globálních vlivů  
10:18UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL XS2637445276
10:09UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. s.: Pozvánka na řádnou valnou hromadu
10:00Google a Blackstone zakládají společný neocloud, který poběží na čipech od Googlu
9:09Rozbřesk: Globální výprodej dluhopisů řídí aktuálně Japonsko a Velká Británie
9:05Musk prohrál spor s OpenAI. Žaloba přišla podle soudu pozdě
8:42Dvouciferný růst tržeb i zisku a expanze na nové trhy. GEVORKYAN odstartoval silný začátek roku
8:42Musk prohrál s OpenAI, Google spolupracuje s Blackstone na cloudu pro AI, evropské futures v zeleném  
6:09Mag7 – jak se spolu (ne)rýmují valuace a růstová očekávání
18.05.2026
17:00KARO Leather a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
16:25Hunterbrook si bere CSG opět na paškál, tentokrát kvůli Indonésii. Firma se znovu brání
16:11PODCAST Týdenní výhled: Nvidia otestuje optimismus, zatímco se do hry vrací inflace  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
1:50JP - HDP, q/q anualizovaně