Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Pozitivní úvod týdne v USA, Nasdaq Composite +2,2 %

Pozitivní úvod týdne v USA, Nasdaq Composite +2,2 %

08.01.2024 22:11
Autor: František Kronus, Patria Finance

Po výrazných poklesech akciového trhu, primárně pak technologického Nasdaqu v minulém týdnu, byl dnešní pozitivní den jistě vzpruhou pro psychiku nejednoho investora, navíc dnešní růsty probíhaly za nadprůměrných objemů. Tento týden nás čeká další várka inlačních dat z USA a příští týden pak začíná výsledková sezóna v Americe - tradičně nejprve banky, posléze pak velká technologická jména. Dá se tedy očekávat velmi živý vstup do nového roku a je třeba počítat se zvýšenou volatilitou. Vzhledem k poměrně vysoké valuaci akciového trhu by pak případné negativní zprávy mohly způsobit rychlé vystřízlivění - je tedy dobré být připraven i na tuto variantu.

Dnešní růst byl jednoznačně tažen technologickým sektorem, v popředí s výrobci polovodičů (AMD +5,5 %, Nvidia +6,4 %, Intel +3,3 %, Microsoft +1,8 %, Alphabet +2,3 %, Apple +2,4 %, META +1,9 %). Například společnost Nvidia se dnes dostala na svá nová historická maxima (522,75), poblíž kterých se ji podařilo zůstat až do konce obchodování (522,53 USD/akcii). Naopak velmi špatný den měly dnes těžaři ropy (Chevron -0,6 %, Exxon Mobil -1,7 %, Apa -1,8 %, Halliburton -2,1 %) a s nimi celý energetický sektor, když americká lehká ropa v úvodu týdne propadla o -3,7 % na úroveň 71,05 USD za barel.

 
 

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
01.12.2025
14:26ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
14:10Airbus odhalil další závadu. Akcie klesají o deset procent
13:05Týdenní výhled: Trump vybral nového šéfa Fedu, stoupá nervozita kolem japonských sazeb a bitcoin padá  
12:32WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s: Výroční zpráva za rok 2024 - aktualizovaná verze
12:02FT: Partneři OpenAI si půjčili 100 miliard dolarů. Firma samotná podepsala kontrakty za 1,4 bilionu dolarů
12:00Stříbro na rekordu. Bílý kov zdvojnásobil hodnotu, zatímco zlato jde do strany
11:52Podmínky v českém zpracovatelském průmyslu se v listopadu zhoršily
11:30Nervozita z Japonska stahuje trhy do červeného  
10:01Kryptoměny znovu pod tlakem. Bitcoin spadl na 86 tisíc dolarů
9:20Webinář Investiční trefy a přešlapy 2025 s Pavlem Mokošem již 4. prosince
8:56GEVORKYAN oznámil nové projekty, Trump vybral nového šéfa Fedu a krypto trh pod tlakem  
8:44Rozbřesk: Jestřábí BoJ zvyšuje averzi k riziku – pomůže to euru, nebo dolaru?
8:36Primoco UAV SE: Informace o překročení hodnoty nových zakázek miliardu korun v roce 2025
6:05Predikce na rok 2026 počítají s pokračujícím růstem. Některé banky míří u S&P 500 až k 8 000 bodům
30.11.2025
9:04Víkendář: Německá ekonomika je o 1 % větší než na konci roku 2017, zatímco ta americká vzrostla o 19 %
29.11.2025
8:55Víkendář: Poukazování na chyby Američanů Evropě její problémy nevyřeší
28.11.2025
20:40Wall Street se zvedla, ale technologický Nasdaq přesto zakončil měsíční obchodování ve ztrátě 1,5 %  
18:09Nový normál: Tentokrát jinak?
15:54Diskont Evropy zůstává, ale ekonomika se začíná obracet. Příležitost pro investory?  
14:09Perly týdne: Nadšení z Googlu a třetina akcií v „medvědím trhu“

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30CZ - PMI v průmyslu
16:00USA - Index ISM v průmyslu