Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ŘVH Philip Morris ČR, a.s. aneb jak vypadá hladký průběh VH

ŘVH Philip Morris ČR, a.s. aneb jak vypadá hladký průběh VH

16.4.2002 15:55
Autor: 

V tomto duchu se nesla ŘVH tabákové společnosti v Kutné Hoře v sídle společnosti. Sjelo se na ni přibližně 100 akcionářů s celkovým podílem na všech hlasovacích právech cca 83%, což činilo VH usnášeníschopnou. Samozřejmě nechyběl ani hlavní akcionář Philip Morris Holland B.V. s 2 103 083 akciemi, což činí 76,6% podíl na základním jmění a cca 92,4% podílem na všech hlasovacích právech přítomných akcionářů. Prezence akcionářů začala v 8:30 a samotná VH v 10:00.

VH měla na pořadu pět hlavních bodů v pořadí:

1) Zpráva představenstva o podnikatelské činnosti a její schválení,
2) schválení řádné účetní a řádné konsolidované účetní závěrky a návrhu na hrubou dividendu a tantiémy,
3) schválení odměňování členů představenstva a dozorčí rady,
4) schválení změn stanov společnosti a
5) volba členů představenstva a dozorčí rady.

Četlo se, navrhovalo a schvalovalo přesně podle plánu. Stačil jeden hlas hlavního akcionáře a předběžné výsledky hlasování byly na světě. Za těchto okolností byly všechny návrhy schváleny bez menšího odporu. Mimo jiné i hrubá dividenda ve výši 1240 Kč/akcii splatná od 3.5.2002 do 30.9.2002, tantiémy 110 000 Kč pro člena dozorčí rady, který není zaměstnance PM, převod nerozděleného zisku 2 366 056,42 Kč, či neodměnění členů představenstva a dozorčí rady. Za povšimnutí snad stojí jen počet hlasů cca 150 000 (přibližně 5 až 6% přítomných hlasů), které byly proti všem návrhům od bodu 4.

Na závěr přišly dotazy akcionářů, na které si vedení firmy vyžádalo deset minut, na což pak svižným, strohým a konzervativním způsobem odpovídalo na dané otázky. Z těch nejdůležitějších je vybráno následující shrnutí: společnost neplánuje kotaci svých akcií na hlavním trhu, pouze v případě navýšení svého základního jmění, což v dohledné době nepředpokládá. Management společnosti nedokázal přesvědčivě odpovědět na otázku, zda plánuje stažení akcií z veřejných trhů s tím, že toto rozhodnutí je v kompetenci managementu mateřské společnosti. Co se týká posilující koruny, firma podotkla, že se tento fakt příznivě projevuje na jejím hospodaření (nákup tabákových listů za levnější dolar). Jelikož nebyly další otázky VH byla ukončena již ve 12 hodin 15 minut.

Viktor Reischig

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data