Hledání v detailu akcií
Moje portfolio
Nastavit Oblíbené, nastavit Portfolio
Oblíbené tituly
select
NázevNejlepší
nákup
Nejlepší
prodej
Změna
(%)
ČEZ0,00
KB-2,65
PKN83,5283,55-1,25
Msft3,95
Nokia3,5613,6260,22
IBM-2,73
Mercedes-Benz Group AG50,4550,47-2,51
PFE-2,18
31.07.2025 22:30:00
Indexy online
AD Index online
select
AD Index online
 

  • 03.07.2020 17:00:00
Prvni rezide IF Rg (Praha)
Závěr k 31.7.2025 Změna (%) Změna (CZK) Objem obchodů (CZK)
190,00 0,00 0,00 0
R - Real-Time data z pražské burzy ZDARMA pro registrované uživatele Přihlásit.
Z - Zavřená fáze, O - Otevřená fáze, A - Aukce, V - Volatility break, P - Pozastaveno

 
 31.07.2025
17:36Česká republika nemá žádný strukturální problém s dostupností financování tuzemského obranného průmyslu. Novinářům to po jednání zástupců České bankovní asociace (ČBA) s prezidentem Petrem Pavlem řekl její prezident Jan Juchelka. Připomněl, že to bylo první jednání v tomto formátu (ČTK)
12:24Lidé za první pololetí letošního roku dovezli do Česka 3800 ojetých bateriových osobních elektromobilů, což je víc než za celý rok 2024, kdy byl dovoz 3700 zánovních elektromobilů. Z celkového počtu 46.500 registrovaných bateriových elektroaut v Česku, tak dovezené ojeté vozy tvořily 27,7 procenta (ČTK)
 30.07.2025
14:30

CATL: Výrobce baterek reportuje za první pololetí čistý zisk 30,5 miliardy juanů, +33 % Y/Y

(Bloomberg)
10:08Nissan zavře závod v Mexiku, který byl jeho první zahraniční továrnou (ČTK)
 29.07.2025
15:44Americká železniční společnost Union Pacific se dohodla na převzetí menšího konkurenta Norfolk Southern. Transakce v hodnotě 85 miliard dolarů (zhruba 1,8 bilionu Kč) vytvoří první transkontinentální železniční firmu ve Spojených státech. Pokud dohodu schválí regulační orgány, půjde o největší akvizici v historii tohoto odvětví, uvedla agentura Reuters (ČTK)
 28.07.2025
9:47Souhrnné tržby aukčních síní Sotheby’s, Christie’s a Phillips za první polovinu letošního roku činily 3,98 miliardy dolarů (83,2 miliardy Kč), což ve srovnání s předchozím rokem znamená pokles o šest procent. Uvedl to server CNBC s odvoláním na údaje výzkumné společnosti ArtTactic. Celková aukční suma za pololetí je nejnižší za posledních nejméně deset let, s výjimkou pandemického roku 2020 (ČTK)
8:11

Automobilka Škoda Auto dnes zveřejní výsledky za první pololetí letošního roku. Podle mateřského koncernu Volkswagen Škoda za šest měsíců zvýšila provozní zisk zhruba o 12 procent na téměř 1,29 miliardy eur

(ČTK)
 25.07.2025
13:34

V Berlíně dnes otevřel první obchod se sběratelskými plyšovými hračkami Labubu čínské firmy Pop Mart. Ve frontě čekaly stovky lidí, někteří z nich strávili před obchodem celou noc

(ČTK)
12:11

Akcie evropských luxusních společností na rozdíl od indexů posilují. Akcie LVMH rostou bezmála o 3,5 procenta. Firma reportovala za první pololetí pokles zisku i tržeb, podle analytiků Deutsche Bank ale byly výsledky "lepší, než jsme se obávali". Rostou například i akcie Kerring (+3,8 %) nebo Hermes (+1,6 %)

8:15Automobilka Škoda dosáhla ve čtvrtletí provozní marže 8,5 procenta a zaznamenala nejlepší čtvrtletní výsledek v historii se zhruba 740 miliony eur (18,2 miliardy Kč). Ve své dnešní zprávě to uvedl mateřský koncern Volkswagen. Podrobné výsledky za první pololetí letošního roku Škoda Auto zveřejní v pondělí (ČTK)
 24.07.2025
13:49

Turecká centrální banka snížila svou klíčovou úrokovou sazbu o tři procentní body z 46 procent na 43 procent. Jedná se o první snížení sazeb od dubna. Inflace v Turecku již několik měsíců v řadě klesá, v červnu dosáhla meziročně 35,05 procenta

8:53

Společnost Roche hlásí za první pololetí prodeje 30,94 mld. CHF, čekalo se 30,78 mld.

(Bloomberg)
8:37

Společnost Nest

......  
7:50

Čínské značky v první polovině letošního roku téměř zdvojnásobily svůj společný podíl na evropském trhu na rekordních 5,1 %. Jejich podíl tak byl o něco málo nižší, než podíl automobilky Mercedes-Benz, který činil 5,2 %. Celkový prodej automobilů v Evropě přitom v pololetí klesl o 0,3 % na 6,84 mil. vozů, vyplývá ze zprávy společnosti JATO Dynamics

(ČTK)
 23.07.2025
16:00Sazby mýtných poplatků pro nákladní auta vzrostou od začátku příštího roku o 1,5 procenta. Stát tak získá z výběru mýta 210 milionů korun navíc. Dalších 280 milionů navíc by měli dopravci zaplatit za zvýšení emisní složky mýta na zpoplatněných silnicích první třídy. Schválila to dnes vláda (ČTK)
9:27Upravený provozní zisk francouzské zbrojovky Thales v první polovině roku vzrostl o 12,7 % na 1,25 mld. EUR, což je lehce nad odhad trhu. Tržby vzrostly o 8,1 % na 10,27 mld. EUR, zatímco nové objednávky klesly o 4 % na 10,35 mld. EUR. Největší evropská firma v oblasti obranné elektroniky zároveň zvýšila svůj roční výhled tržeb. Nově očekává, že organické tržby za celý rok vzrostou o 6 až 7 %, oproti předchozímu cíli 5 až 6 % (Reuters)
 21.07.2025
15:48

Akcie Ryanairu rostou po otevření obchodování na Wall Street o 4,4 procenta. Společnost v pondělí ráno zveřejnila výsledky za první finanční čtvrtletí a oznámila, že více než zdvojnásobila čistý zisk na 820 milionů eur (20,2 miliardy Kč)

8:47Dva z deseti nejvýkonnějších počítačů světa byly vyrobené v Evropě. Pracují v Německu a v Itálii. Vedou USA, kde fungují čtyři superpočítače z první desítky, na Itálii připadají dva, včetně toho evropského. Vyplývá to z červnového žebříčku Top500, který zahrnuje 500 nejvýkonnějších počítačů na světě (ČTK)
8:18

Stellantis oznámil za první pololetí předběžnou čistou ztrátu 2,3 mld. EUR vs odhad trhu +25,1 mil. EUR

(Bloomberg)
 18.07.2025
17:58Ruské banky v červnu zvýšily čistý zisk meziměsíčně o 32,4 procenta na 392 miliard rublů (106 miliard Kč). Za celé první pololetí vydělaly 1,7 bilionu rublů (459 miliard Kč), což je zhruba stejně jako ve stejném období loni. S odkazem na sdělení ruské centrální banky to dnes uvedla agentura Reuters. Zdroje agentury Bloomberg zároveň tvrdí, že ruským bankám přibývá špatných úvěrů (ČTK)
11:50Nová německá vláda nastavila kurz k oživení německého hospodářství. Na úvod tradiční letní tiskové konference to dnes řekl německý kancléř Friedrich Merz. Podle něj je důkazem dobré práce jeho vlády v hospodářské oblasti skutečnost, že první instituty upravily prognózy vývoje největší evropské ekonomiky (ČTK)
11:38Energetici v Jaderné elektrárně Temelín zavezli palivo do reaktoru prvního bloku, který odpojili na začátku června kvůli pravidelné dvouměsíční odstávce. Po jejím skončení přejde na delší čtrnáctiměsíční provoz díky vyššímu podílu čerstvého paliva, které tvoří třetinu ze 163 palivových souborů. První blok byl dosud v provozu 12 měsíců, pak následovala přestávka, informoval dnes mluvčí elektrárny Marek Sviták (ČTK)
10:27Američtí zákonodárci přijali první významný národní zákon o kryptoměnách. Návrh zákona zavádí regulační režim pro takzvané stablecoiny, tedy druh kryptoměny krytý určitým aktivem považovaným za spolehlivé, jako je například americký dolar (ČTK)
 17.07.2025
15:39Systém důchodového pojištění skončil za první pololetí ve schodku 9,2 miliardy korun. Ve srovnání se stejným obdobím loňska je deficit třetinový, proti předloňsku čtvrtinový. Letošní pololetní výsledek je od roku 2013 čtvrtý nejlepší. Příjmy letos do konce června činily téměř 352,2 miliardy korun, byly tak dosud nejvyšší. Výdaje na penze a správu dosáhly 361,4 miliardy korun, meziročně byly zhruba o 1,5 miliardy korun vyšší (ČTK)
13:59Česko získalo letos za první pololetí ze zdrojů Evropské unie o 24 miliard korun víc, než odvedlo do unijního rozpočtu. Dnes o tom informovalo ministerstvo financí. Kladnému saldu přispěly zejména příjmy ze strukturálních fondů a prostředky ze společné zemědělské politiky, příjmy z Evropského plánu na podporu oživení NextGeneration EU (NGEU) byly nižší než v minulosti. Loni za první pololetí byla takzvaná čistá pozice Česka vůči EU 33,7 miliardy korun (ČTK)
13:24Zájem o nové byty v Praze stále roste, během prvního pololetí letošního roku prodali developeři celkem 3560 nových bytů. To je takřka o pětinu (18,3 procenta) více než před rokem. Prodeje táhlo hlavně rekordní první čtvrtletí, kdy se prodalo 1980 nových bytů, ve druhém to pak bylo 1580 nových bytů. Poptávku nesnižuje ani neustále rostoucí cena, která se meziročně zvýšila o dalších šest procent. Vyplývá to z podrobných analýz společnosti Ekospol
11:50

Start-upům se v Německu více než v Berlíně začíná dařit v Bavorsku. V první polovině roku získaly růstové společnosti na jihu Německa téměř 2,1 miliardy eur (zhruba 52 miliard Kč) rizikového kapitálu, což je výrazně více než 1,5 miliardy eur, kolik přitáhly start-upy z hlavního města, konkrétně 1,5 miliardy eur. Bavorské start-upy těží z boomu v oblasti obrany a umělé inteligence (AI), kterým se v této spolkové zemi daří, a také ze síly místní ekonomiky, plyne z analýzy poradenské společnosti EY

(ČTK)
11:35

Julija Svyrydenko byla potvrzena jako nová premiérka Ukrajiny. Svyrydenko byla doposud ministryní pro ekonomiku a první místopředsedkyní vlády, hrála také klíčovou roli v jednáních Kyjeva s USA o přístupu k nerostným zdrojům. Nahrazuje Denyse Šmyhala, který tuto funkci zastával pět let, což je nejdelší doba v historii Ukrajiny. Odcházející premiér se nyní stane ministrem obrany země a nahradí Rustema Umerova, o kterém se spekuluje, že se stane novým velvyslancem země v USA (Guardian)

 16.07.2025
13:50

Evropská komise by měla dnes přestavit první návrh nového víceletého rozpočtu EU od roku 2028. Očekává se, jak výrazně bude rozpočet navýšen a co to bude znamenat pro jednotlivé členské země. Již předem bylo podle expertů jasné, že dosavadní platby nebudou stačit na nové priority sedmadvacítky, jakými jsou např. obrana. Zemědělci a regiony se obávaly zejména toho, že se bude škrtat právě v jejich oblastech a farmáři již plánovali i na dnešní den první protesty

(ČTK)
 14.07.2025
13:54Ministerstvo životního prostředí zahájilo první fázi reformy systému energetického poradenství v Česku. Dnes spustilo čtyři výzvy v celkové hodnotě stovek milionů korun. Cílem je vytvořit dostupný, důvěryhodný a odborně kvalitní poradenský systém, který pomůže domácnostem i obcím s úsporami energie a renovacemi budov (ČTK)

Zpravodajství Prvni rezide IF Rg
Traders Talk: Meta šokovala trhy, Microsoft jako sázka na dekádu a Komerčka zůstává v klidu
31.07.2025 17:08
Trumpova obchodní ofenziva, nejednotný Fed a silné výsledky technologických gigantů formují obraz aktuálního trhu. Meta a Microsoft překvapily investory, zatímco Komerční banka zůstala za očekáváním.
Na čem vydělávají aerolinky? Samotné létání příliš netáhne, zato kreditky ano
31.07.2025 16:03
Přibližně 18,5 milionů cestujících přepravily aerolinky ve Spojených státech první červencoví víkend u příležitosti oslav Dne nezávislosti. Při průměrné loňské ceně letenek 383 dolarů, tak aerolinky během víkendu utržily zhruba 7 miliard.
MSFT: Microsoft překonal výsledky a stává se druhou společností s hodnotou přes 4 biliony USD
31.07.2025 15:33
Společnost Microsoft (Investiční tipy) zakončila svůj fiskální rok silným čtvrtým čtvrtletím, které výrazně překonalo očekávání analytiků. Firma vykázala tržby ve výši 76,4 miliardy USD, což představuje meziroční nárůst o 18 % a překonání konsenzu analytiků (73,89 mld.
Rusko a USA spolu skoro neobchodují, ať to tak zůstane, napsal Trump
31.07.2025 11:34
Americký prezident Donald Trump dnes v příspěvku na své sociální sítí napsal, že Spojené státy s Ruskem skoro neobchodují a že by to tak mělo zůstat. K obchodním vztahům mezi Ruskem a Indii poznamenal, že mu jsou ukradené a že obě země mají "mrtvé ekonomiky" a mohou si ...
Zisk Komerční banky za druhý kvartál překonal očekávání a vzrostl o třetinu
31.07.2025 8:39
Čistý zisk Komerční banky za druhý kvartál připadající akcionářům vzrostl meziročně o 30,6 % na 4,6 miliardy Kč, čímž překonal tržní odhady. Celkové výnosy banky stouply o 3,6 % na 9 miliard Kč, zatímco provozní náklady klesly o 3,4 %.
Akcie oslabily po vystoupení Powella, výnosy rostou, trh čeká na další data
30.07.2025 22:01
Americké akcie dnes oslabily poté, co předseda Fedu Jerome Powell zchladil očekávání ohledně brzkého snížení sazeb. Index S&P 500 v průběhu tiskové konference ztratil 0,3 %, přestože během dne atakoval nová maxima.

Monitoring médií
Výroba automobilů Japonská automobilka Nissan Motor do konce března 2026 ukončí výrobu ve svém závodě CIVAC ve středním Mexiku, který byl první zahraniční továrnou automobilky.
Americký prezident Dolad Trump oznámil, že Spojené státy uvalí na zboží dovážené z Jižní Koreje 15procentní clo. Tato asijská země podle něho v USA investuje 350 miliard dolarů (7,5 bilionu korun).
Federální rezervní systém (Fed) ve středu ponechal svou základní úrokovou sazbu již... Federální rezervní systém (Fed) ve středu ponechal svou základní úrokovou sazbu již popáté v řadě beze změny v pásmu 4,25–4,5 %.
Dlouhodobý investiční produkt je oproti klasickému penzijnímu spoření zajímavější z hlediska větších i nižších poplatků. Ty se ale mohou mezi jednotlivými poskytovateli výrazně lišit.
ČD Cargo od loňska snížilo počet zaměstnanců o zhruba tisícovku. Do konce roku propustí dalších 700 lidí. Aktuálně bylo s odborovými partnery zahájeno projednání odchodu 287 provozních zaměstnanců pro nadbytečnost, oznámila firma.
Týdeník Echo: Muzeum Evropa
NA KTERÉM POBŘEŽÍ ATLANTIKU S E ŽIJE LÉPE? "Evropa je shlukem zemí třetího světa s lepším brandingem. Žádná klimatizace. Žádné sušičky. Led je luxus.
Tisíce lidí mají problémy se splácením peněz, které si půjčili od finančních institucí. Smlouvám, které uzavírají, často plně nerozumějí. Jen smlouvy o kreditních kartách aktuálně čítají desetitisíce slov.
Nový brněnský parkovací dům FOTO - Václav ŽALUD Academy Park nabízí 606 míst pro auta. Ve dvou podzemních a čtyřech nadzemních podlažích řidiči odstaví až 393 vozidel.