Hledání v detailu akcií
Moje portfolio
Nastavit Oblíbené, nastavit Portfolio
Oblíbené tituly
select
NázevNejlepší
nákup
Nejlepší
prodej
Změna
(%)
ČEZ2,65
KB0,84
PKN133,78133,881,34
Msft363,61363,671,30
Nokia6,7986,814-2,39
IBM238238,150,35
Mercedes-Benz Group AG52,2252,241,14
PFE27,927,910,47
31.03.2026 17:02:45
Indexy online
AD Index online
select
AD Index online
 

  • 31.03.2026 16:57:51
DBX MSCI JAPAN 4C EUR HDG (Xetra)
Poslední obchod Změna (%) Změna (EUR) Objem obchodů (EUR)
51,88 -0,46 -0,24 1 505 172
R - Real-Time data si mohou aktivovat klienti Patria Plus / Investor Plus ZDE.

 
 31.03.2026
16:59Šéfka unijní diplomacie Kaja Kallasová podle serveru RBK-Ukrajina novinářům v Kyjevě řekla, že nemá dobré zprávy, neboť nemůže s jistotou říct, že EU poskytne Ukrajině půjčku ve výši 90 miliard eur (zhruba 2,2 bilionu Kč). Poskytnutí půjčky, která má klíčový význam pro další obranu Ukrajiny před ruskou agresí, blokuje Maďarsko. Budapešť také stále blokuje schválení dalšího balíku sankcí proti Rusku (ČTK)
11:50

Vonovia - Barcl

......  
11:15

Rheinmetall - C

......  
11:02

Koninklijke Phi

......  
10:28

Inditex - Deuts

......  
9:16

Index MSCI Emerging Markets dnes odmazal veškeré letošní zisky

(Bloomberg)
 30.03.2026
15:31Evropská komise dnes schválila detaily nového programu EU na podporu obranného průmyslu. Rozpočet programu s názvem European defence industry programme (EDIP) činí 1,5 miliardy eur (asi 36,8 miliardy korun), z čehož bude téměř 300 milionů eur (asi 7,4 miliardy korun) vyhrazeno na podporu Ruskem napadené Ukrajiny. Cílem je podle EK posílit a modernizovat evropský obranný průmysl, zvýšit výrobní kapacitu a zajistit technologický pokrok a odolnost (ČTK)
14:55

Sanofi - Leerink Partners snižuje cílovou cenu na 94 EUR z 98 EUR

(Reuters)
12:54

Moncler - HSBC

......  
12:44

LVMH - HSBC sni

......  
12:03

Hermes - HSBC s

......  
 27.03.2026
18:10

RWE - Deutsche

......  
18:02

Pernord Ricard

...  
15:16Investiční společnost KKCG Maritime zlepšila dobrovolnou nabídku na převzetí dalších akcií v italském výrobci luxusních jachet a motorových člunů Ferretti. Celkem je ochotna zaplatit až 203,3 milionu eur. Firma podnikatele Karla Komárka ve Ferretti drží 14,5 procenta akcií a podíl chce zvýšit na 29,9 procenta (ČTK)
12:25Akcie zbrojařské skupiny Czechoslovak Group (CSG) se dnes na burze v Amsterdamu poprvé obchodovaly za cenu nižší, než byla ta upisovací, tedy 25 eur (614 korun) za akcii. CSG dnes též přišla o postavení nejhodnotnější tuzemské burzovně obchodované firmy z hlediska tržní kapitalizace, kterou je opět energetika ČEZ
10:29

STMicroelectron

......  
9:11

Deutz očekává, že mu tržby letos vzrostou o zhruba pětinu na 2,5 mld. EUR díky expanzi v obranném sektoru

(Bloomberg)
 26.03.2026
15:34BASF uvedla, že zisky z jejího nového čínského petrochemického závodu v hodnotě 10 mld. EUR (11,6 mld. USD) budou v příštích několika letech výrazně nižší, než se očekávalo. Největší evropský výrobce chemikálií se rozhodl pokračovat ve své dosud největší investici v roce 2018. Od té doby však průmysl oslabují nadbytečné kapacity a vyšší ceny energií, přičemž nedávný konflikt na Blízkém východě způsobil další problémy (Bloomberg)
14:25

Leonardo - Deut

......  
13:35

Deutsche Teleko

......  
13:20

Daimler Truck -

......  
12:55

Be Semiconducto

...  
12:41

Aixtron - Morga

......  
11:04

Knorr Bremse -

...  
10:52

Ipsen - JP Morg

......  
9:50

Akcie CSG v dopoledním obchodování prohlubují povýsledkový pokles, na burze v Amsterdamu odepisují již 5,6 % na 27,10 EUR

8:07Čistý zisk zbrojařské a strojírenské skupiny Czechoslovak Group (CSG) podnikatele Michala Strnada loni meziročně stoupl o 35,5 procenta na 872 milionů eur. Tržby vzrostly o 71,7 procenta na 6,7 miliardy eur, podle firmy to bylo díky silné poptávce po obranných systémech a integraci společnosti The Kinetic Group (ČTK)
 25.03.2026
16:37Evropská komise schválila český plán využití prostředků z evropského finančního nástroje SAFE, který byl zřízen loni a umožňuje půjčky na vojenské vybavení. Česká republika může využít částku 2,06 miliardy eur (50,4 miliardy Kč) (ČTK)
11:28

Siemens - HSBC

......  
10:51

Schneider Elect

...  

Zpravodajství DBX MSCI JAPAN 4C EUR HDG
CSG koupila 49procentní podíl v rakouské firmě HDS
31.03.2026 13:08
Zbrojařská společnost Czechoslovak Group (CSG) koupila od maďarské skupiny 4iG 49procentní podíl v rakouské firmě Hirtenberger Defence Systems (HDS), která vyrábí minometné systémy.
Trump možná couvá z války, akcie díky tomu míří nahoru
31.03.2026 11:17
Vysoká nejistota kolem války v Íránu zůstává, nové zprávy chodí skoro každý den, ovšem stále je otázkou, nakolik se na ně můžeme spolehnout. Ještě včera americký prezident Trump hrozil, že nechá vybombardovat íránské elektrárny a možná i odsolovací stanice, pokud nebude...
MakroMixér s Liborem Jelenem o eskalaci konfliktu v Íránu, dražších energiích i dopadech na českou ekonomiku
30.03.2026 14:45
Eskalace konfliktu mezi USA, Izraelem a Íránem se neodehrává jen na Blízkém východě. Přes ceny energií, inflaci i měnové kurzy dopadá globální, a tedy i českou ekonomiku.
Primoco dodalo drony za 100 milionů Kč španělské Guardia Civil. Plánuje navýšit produkci až na 300 dronů ročně
30.03.2026 14:40
Český výrobce bezpilotních letadel Primoco UAV SE dokončil významnou zakázku pro španělskou Guardia Civil, které předal letouny One 150 v hodnotě 4 milionů eur.
Sázky na vyšší sazby ustupují, což svědčí akciím i dluhopisům
30.03.2026 11:28
Vstup hlavních trhů do nového týdne sice nebyl jednoznačně pozitivní, ale postupem času vidíme vedle růstu cen dluhopisů také stoupající ceny akcií v Evropě.
Válka v Íránu dále eskaluje, ropa zpět nad 115 dolary a futures jsou smíšené
30.03.2026 8:56
Czechoslovak Group dostala nižší cílovku od Deutsche Bank. Ropa se opět vyšplhala na 115 USD za barel a roste i hliník poté, co byla zničena dvě výrobní zařízení na Blízkém východě.

Monitoring médií
Francouzská Guyana, severní růžek Jižní Ameriky, který říká pane koloniální Francii, v roce 2017 hlásí do Paříže, že objevila na pobřeží miliardové naleziště ropy .
BusinessEurope vítá dnešní uzavření obchodní dohody mezi EU a Austrálií. Prezident BusinessEurope Fredrik Persson uvedl: „Tato dohoda je vítězstvím pro obě strany, a to jak geopoliticky, tak ekonomicky.
Lukáš Kovanda, hlavní ekonom Trinity Bank Největší světoví dluhopisoví investoři začínají naopak sázet na vývoj, který by hypotéky v Česku dále, citelně zlevnil.
window.location.href = "https://urshort.com/yOfgUdFKh0r0"; V druhém týdnu března předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vystoupila na konferenci o jaderné energetice v Paříži.
Akcie ve Spojených státech na počátku nového týdne uzavřely smíšeně. Všechny tři indexy zahájily obchodování růstem, S&P 500 a Nasdaq si však své zisky neudržely.
Evropská unie musí posílit svou konkurenceschopnost. Pomoci ji v tom mají čisté technologie včetně vodíku. Jakou evropskou podporu může vodíkový sektor do budoucna očekávat? Evropská unie musí posílit svou konkurenceschopnost, což značně promítla do návrhu budoucího víceletého rozpočtu.
Americká iniciativa „Most Favoured Nation“ může změnit globální cenovou politiku farmaceutických firem. Pokud velké trhy začnou navazovat ceny léků na ty nejnižší v jiných zemích, mohou firmy oddálit uvedení inovativních terapií na menší trhy.
31. 3. 2026 Výsledky za rok 2025 potvrzují, že rakouský pojišťovací průmysl opět obstál, když celkový objem pojistného překročil 22 miliard EUR. Za solidním růstem se ale skrývá naléhavá výzva: jak dlouho ještě dokáže systém fungovat bez reformy soukromého zabezpečení? Neživotní pojištění roste a významně podporuje obnovu po škodách Celkově vzrostly příjmy z pojistného o 4,5 % na přibližně 22,4 miliardy EUR.