Hledání v detailu akcií
Moje portfolio
Nastavit Oblíbené, nastavit Portfolio
Oblíbené tituly
select
NázevNejlepší
nákup
Nejlepší
prodej
Změna
(%)
ČEZ-0,53
KB0,68
PKN80,5480,61-2,24
Msft0,39
Nokia3,93,95-0,20
IBM-0,86
Mercedes-Benz Group AG51,7851,80,27
PFE-0,57
10.09.2025 23:05:00
Indexy online
AD Index online
select
AD Index online
 

  • 09.09.2025 12:40:13
GOLD/Invesco open (Swiss Exchange)
Poslední obchod Změna (%) Změna (EUR) Objem obchodů (EUR)
84,29 0,00 -0,20 99 093
R - Real-Time data si mohou aktivovat klienti Patria Plus / Investor Plus ZDE.

 
 10.09.2025
15:00

Royal Gold - R

......  
 25.08.2025
8:40Firma xAI uvolňuje chatovacího bota umělé inteligence (AI) Grok 2.5 jako open source, tedy se zveřejněním zdrojového kódu a trénovacích dat. Na své sociální síti X to v sobotu uvedl šéf této společnosti zaměřené na AI Elon Musk. Dodal, že totéž plánuje udělat i s modelem Grok 3. Ten by podle něj měl fungovat v režimu open source zhruba za šest měsíců (ČTK)
 08.08.2025
9:28

MSCI plánuje přidat 42 akcií a odstranit 56 akcií z indexu ACWI. Mezi 3 největší přírůstky patří Rocket Lab, SoFi Technologies a Affirm Holdings a mezi 3 největší ztráty patří China CITIC Bank, Dian Swastika Sentosa a Laopu Gold

(Bloomberg)
 06.08.2025
8:17Společnost OpenAI uvolnila dvojici nových jazykových modelů, které vynikají v logickém uvažování a jsou navržené tak, aby fungovaly i na běžných noteboocích. Jsou to takzvané open-weight modely, jejichž parametry jsou veřejně dostupné, což umožňuje vývojářům je dále upravovat pro specifické úkoly bez potřeby původních trénovacích dat (ČTK)
 04.08.2025
8:37Zájem o koupi zlata do rezervních portfolií mezi centrálními bankami výrazně roste. Z letošního průzkumu Světové rady pro zlato (World Gold Council) vyplývá, že 43 procent oslovených centrálních bank plánuje v následujících 12 měsících zvýšit své zlaté rezervy. Loni to bylo 14 procent (ČTK)
 23.07.2025
13:55

Invesco - Jeffe

...  
 17.06.2025
12:03Podíl zlata v rezervách centrálních bank se bude v příštích pěti letech dál zvyšovat, zatímco podíl amerických dolarů bude klesat. Vyplývá to z průzkumu organizace World Gold Council (ČTK)
 05.05.2025
10:05

Gold Fields souhlasil s koupí Gold Road za 3,40 AUD/akcie

(Bloomberg)
 20.03.2025
16:27Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa ukončila projekt Open Technology Fund (OTF), který milionům lidí žijícím v zemích s represivními režimy včetně Číny a Ruska umožňoval volný přístup na internet. Krok vlády vyvolal znepokojení demokratických i republikánských zákonodárců, podle kterých je neziskový program zásadním nástrojem proti vzestupu Pekingu, píše deník The Washington Post (WP) (ČTK)
 26.02.2025
12:00Čínská technologická společnost Alibaba zveřejnila svůj model umělé inteligence (AI) Wan2.1 generující obrázky a videa z textu jako takzvaný open-source neboli otevřený software, tedy pod licencí, jež poskytuje uživatelům práva neomezeně používat, studovat, měnit a šířit zdrojový kód za jakýmkoliv účelem. Firma to oznámila na síti X. Mluvčí společnosti potom agentuře Reuters sdělil, že podrobnosti firma uvede prostřednictvím videa, které zveřejní v 16:00 SEČ (ČTK)
 29.01.2025
10:09

Společnost OpenAI tvrdí, že nalezla důkazy o tom, že čínský start-up DeepSeekpoužil proprietární modely americké společnosti k tréninku svého vlastního open-source konkurenta. Výrobce ChatGPT sdělil, že zaznamenal určité důkazy o „destilaci“, u níž má podezření, že pochází od společnosti DeepSeek. Tuto techniku používají vývojáři k dosažení lepšího výkonu u menších modelů tím, že využívají výstupy z větších a schopnějších modelů, což jim umožňuje dosáhnout podobných výsledků u konkrétních úloh s mnohem nižšími náklady. Destilace je v tomto odvětví běžnou praxí, ale obava byla, že ji DeepSeek možná provádí za účelem vytvoření vlastního konkurenčního modelu, což je porušením podmínek služby OpenAI (FT)

8:30

Microsoft dle zdrojů Bloomberg vyšetřuje, zda se "skupina kolem DeepSeek" mohla nějakým způsobem dostat k datům Open AI. DeepSeek je nový levný činský AI model, který v úvodu týdne otřásl trhy a zejména akciemi tržních lídrů v oblasti AI

 14.01.2025
8:47Malijská vojenská junta začala o víkendu odvážet zlato v hodnotě asi 245 milionů dolarů (přes šest miliard Kč) z dolů na západě země, které patří kanadské společnosti Barrick Gold (BG). S odkazem na své zdroje o tom informovala agentura Reuters. Vláda tak učinila týden poté, co kvůli daňovým sporům nařídila zlato zabavit (ČTK)
 22.10.2024
11:11

Greatland Gold

......  
 18.10.2024
17:40

Invesco - Morga

......  
 10.10.2024
18:00Rafael Nadal po finále Davisova poháru příští měsíc ukončí profesionální kariéru. Osmatřicetiletý tenista vyhrál 22 grandslamových titulů - 14 na French Open - během bezprecedentní éry, kterou sdílel se soupeři Rogerem Federerem a Novakem Djokovičem (Bloomberg)
 26.09.2024
8:47

Společnost Open AI zvažuje ukončení neziskového zaměření organizace. Generální ředitel firmy Sam Altman by zároveň měl získat 7% podíl ve firmě

(Bloomberg)
 18.09.2024
10:07Tchajwanská firma Gold Apollo tvrdí, že pagery, které ...
8:09Izrael ukryl výbušný materiál do pagerů, které si před několika měsíci u tchajwanského výrobce Gold Apollo objednalo libanonské militantní hnutí Hizballáh. S odvoláním na nejmenované americké a další představitele to napsal list The New York Times (NYT). Tchajwanská společnost ale následně uvedla, že pagery nevyrobila. Vysoce postavený zdroj libanonských bezpečnostních složek agentuře Reuters řekl, že za explozemi stála izraelská tajná služba Mossad (ČTK)

Zpravodajství GOLD/Invesco open
Meta náhle zpomalila v honu za AI talenty
21.08.2025 12:02
Společnost Meta Platforms pozastavila nábor zaměstnanců pro svou novou divizi umělé inteligence, čímž ukončila masivní utrácení, které vedlo k rozsáhlému náboru v oblasti výzkumu a inženýrů v oblasti umělé inteligence.
Tencent sází na monetizaci AI. Tržby i zisk překonaly očekávání
13.08.2025 13:28
Tencent překonal očekávání trhu s růstem tržeb o 15 % a posílil důvěru investorů v jeho AI strategii. Nejhodnotnější čínská technologická firma zaznamenala dvouciferný růst napříč klíčovými segmenty, včetně reklamy, a čistý zisk jí vzrostl o 17 %.
Invesco: Co se dělo na trzích v červenci?
12.08.2025 16:43
Globální trhy v červenci zaznamenaly zisky. Ty podpořilo uvolnění obchodních napětí, odolné zisky podniků a selektivní podpora politiky. Evropské a britské akcie se zotavily slabému růstu a přetrvávající inflaci navzdory, zatímco USA překonaly očekávání díky silným dat...
Švýcarsko bojuje proti americkým clům, USA proti čínské AI a Rusko zvažuje ústupky na Ukrajině
06.08.2025 8:43
Český statistický úřad dnes zveřejní červnová data o průmyslu, stavebnictví a zahraničním obchodu. ČEZ zítra oznámí výsledky za druhé čtvrtletí a upřesňuje plány na výstavbu nových reaktorů v Temelíně.
ČNB bude sazby držet, OPEC+ zvyšuje těžbu a Trump si vzal na mušku kromě Fedu i statistický úřad
04.08.2025 8:40
Bankovní rada ČNB podle analytiků ponechá ve čtvrtek základní úrokovou sazbu na 3,5 %. OPEC+ od září zvýší těžbu ropy kvůli nízkým zásobám a obavám z výpadků dodávek z Ruska, zatímco Indie navzdory tlaku USA dál nakupuje ruskou ropu.
Velcí správci aktiv věří v ústup Trumpa a sází na riziko
23.07.2025 6:06
Americké akcie dosahují nových maxim i přes přetrvávající obchodní a geopolitické napětí a největší světoví správci aktiv čím dál více sází na růst rizikových aktiv.

Monitoring médií
Přinášíme vám pravidelný přehled produktových změn a inovací, které banky a pojišťovny provedly za uplynulý měsíc. Novinky v průběhu srpna letošního roku oznámily Air Bank, Česká spořitelna, Generali Česká pojišťovna, Komerční banka, mBank, MONETA Money Bank, Raiffeisenbank, Stavební spořitelna České spořitelny a UniCredit Bank.
KOMENTÁŘ. Evropou opět, podobně jako před oběma světovými válkami, obchází strašidlo vlastenčení. A stejně jako tehdy to ani u jednoho z nejhlasitějších patriotů není projev opravdové lásky k vlasti, ale výlev rasismu, nenávisti ke světu a touhy po moci.
SNG chcela urobiť modernú výstavu, ale s novým vedením to dopadlo ako vždy, tak nejako sa neopýtali umelcov, tí sa teraz búria a národnú galériu bojkotujú.
mluvčí 2, -------------------- Na vlnách Českého rozhlasu Liberec nás čekají další zprávy s Lenkou Markovou. mluvčí 1, -------------------- Bylo půl deváté.
ČRo Radiožurnál Sport: Ranní vysílání 07:30
mluvčí 1, -------------------- Poslanci. Jana Uttendorfská, moderátorka -------------------- Se odpoledne sejdou na poslední řádné schůzi v tomto volebním období.
Češi ve věku 45+ zůstávají věrní televizi a rádiu, ale zároveň stále častěji tráví čas online a na sociálních sítích. Pro marketéry to znamená oslovit cílovou skupinu, která není tak roztříštěná jako mladší generace, ale získat si její pozornost je náročnější.
mluvčí 1, -------------------- Jana Gulda a aktuální zprávy. Jana Gulda, moderátorka -------------------- Svaz obchodu a cestovního ruchu varuje před falešnými e shopy, zatím ví o napodobeninách e-shopu Sportisimo, Tescoma a Super zoo.
Jakub Pacner, redaktor -------------------- V půl sedmé je na řadě stručný přehled zpráv, vítám vás u něj, dobré ráno. Česká republika označila běloruského diplomata pracujícího pro tajnou službu za nežádoucí osobu.