Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Telefónica O2 prodala své bývalé sídlo, čeká čistý zisk více než 300 mil. Kč

Telefónica O2 prodala své bývalé sídlo, čeká čistý zisk více než 300 mil. Kč

20.1.2009 16:13
Autor: 

Následuje kompletní tisková zpráva společnosti Telefónica O2 CR:

Společnost Telefónica O2 Czech Republic, a.s. uzavřela včera rámcovou smlouvu se společnostmi Pražská správa nemovitostí, spol. s r.o. a Central Group a.s. o prodeji svého bývalého sídla v Olšanské ulici v Praze.
 
Prodávané nemovitosti zahrnují pozemek v Olšanské ulici č. 4 o rozloze 12,5 tisíc m 2 určený k zástavbě a dvě administrativní budovy bývalého sídla společnosti v Olšanské ulici č. 3 a č. 5. Telefónica O2 nehodlá tyto budovy nadále využívat, proto si je nebude zpětně pronajímat.
 
Prodej těchto nemovitostí plně zapadá do dříve deklarované strategie společnosti soustředit se na efektivní využívání svého majetku nezbytného pro vykonávání klíčové obchodní činnosti, kterou jsou telekomunikace. V rámci naplňování této strategie si společnost ve svém vlastnictví ponechá budovy klíčového významu a také budovy s vysokým využitím.
 
"Prodej bývalého sídla společnosti v Olšanské ulici navazuje na prodej tří portfolií nemovitostí v celé České republice, ke kterému došlo v květnu minulého roku. Jsem rád, že v současných podmínkách realitního trhu se nám podařilo úspěšně dokončit tuto transakci s našimi partnery. Tento prodej nám pomůže nadále se soustředit na efektivní realizaci našeho klíčového podnikání," komentuje prodej Salvador Anglada, generální ředitel a předseda představenstva společnosti Telefónica O2. "Očekávám, že v hospodářských výsledcích se tato transakce projeví zejména v prvním čtvrtletí roku 2009 jak v podobě jednorázového čistého účetního zisku z prodeje nemovitostí ve výši více než 300 mil. , tak ve formě přírůstku hotovosti," dodává.
 
V průběhu transakce využívala Telefónica O2 poradenské služby od společnosti KNIGHT FRANK, spol. s r.o. v oblasti realitního poradenství, od společnosti Baker & McKenzie, v.o.s. v oblasti právního poradenství a od společnosti Erste Corporate Finance, a.s. v oblasti finančního poradenství. Všechny tři společnosti patří mezi nejvýznamnější ve svém oboru v České republice.


Váš názor
 •  
  20.1.2009 20:33

  Co to je za dotaz? Celý výnos z prodeje majetku firmy se samozřejmě musí objevit v jednorázovém zisku v daném roce.
  Hobbit
  • Prodej majetku není výnos
   21.1.2009 0:00

   To ví každý účetní, je to něco za něco. Sníží se tím majetek ve formě nemovitosti (o účetní hodnotu) a zvýší se stav na účtu. Zdaňuje se jen rozdíl. stejně jako nákup majetku (budov atd) není daňově uznatelný náklad. To by pak daně nikdo neplatil, když by stačilo zbavit se zisku tak, že se koupí nemovitost. Do nákladů jdou jen odpisy. Ledaže budovu během 30 let odepíšu (jakoby se z ní stala ruina) a má pak nulovou účetní hodnotu. Jestliže tuto hodnotu pak vyměním za příjem, tak rozdíl je zisk.
   HonzaH
   • Re: Prodej majetku není výnos
    21.1.2009 0:12

    Tedy abych to upřesnil, výnos to je. Proti tomu jde ale účetní hodnota prodaného majetku. Nevím přesně, přes jaké účty se to v účetnictví účtuje. Já účetní nejsem. Stejně jako když nakupuji zboží za účelem dalšího prodeje, tak si to nemůžu dát do nákladů. To jenom vyměňuju část základního jmění (složené prachy na účtu) za účetní hodnotu zboží na skladě. Teprve když zboží prodávám, tak se mi jeho účetní hodnota dostane do nákladů. Stejně je to i s nemovitostmi. Takže podle mě,pokud vykázali zisk 300M, tak to musel být rozdíl mezi účetní hodnotu a výnosem z prodeje.
    HonzaH
 • Jaký zisk 300M?
  20.1.2009 16:17

  Účetní hodnota těch nemovitostí byla o 300M nižší, než za jakou je prodali?
  HonzaH
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data