Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Výhled pro kurz koruny v roce 2009

Výhled pro kurz koruny v roce 2009

21.1.2009 11:53
Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

• Korunu letos čekáme slabší, než by odpovídalo dlouhodobému apreciačnímu trendu.

• Odchylka může vytrvat po většinu roku.

• Hlavním důvodem je prudké zabrzdění ekonomiky, která může sklouznout do recese, v kombinaci s averzí k riziku na světových trzích.

• Další rizika představuje vývoj v regionu a také průběh finanční krize ve světě.

• Nejslabším obdobím by pro korunu měl být první kvartál, po němž čekáme pozvolné posilování.

• Přes negativní střednědobý vývoj by se mělo postupně obnovit dlouhodobé posilování koruny založené na konvergenci české ekonomiky k eurozóně.

...celou analýzu ve formátu si klienti Patria Plus mohou stáhnout ZDE
, klienti Patria Direct ZDE 


Váš názor
 •  
  22.1.2009 2:02

  koruna mu ze at 2890
  pert kinh
 • Kdo to zastaví
  21.1.2009 12:17

  Cituji z nabídky, cena tak 2000 kč za seminář: Semináře jsou zaměřeny na aktuální situaci, novely zákonů a vyhlášek, změny a novinky v oblasti ekonomiky, účetnictví, daní, práva a v dalších oblastech. Přednášky jsou zaměřeny na konkrétní, praktické použití jednotlivých předpisů, výklad je doplňován o příklady z praxe. Přednášející - lektoři jsou zkušení odborníci na danou problematiku, spoluautoři zákonů a dalších předpisů, daňoví poradci, auditoři, pracovníci Finančních ředitelství, Finančních úřadů a ministerstev. Každý rok znovu a znovu - změny, úpravy, doplňky. Ti co je vymýšlí jsou Ti co pak mají celý rok co dělat a snad jen proto jsou znovu a znovu předpisy a zákony měněny - Pár jedinců otravuje život desitisícům jiným, aby měly vedlejší příjmy z psaní publikací a školení. Proč tuto poznámku zde? Rozjetá ekonomika rostoucí moloch stání správy uživila, ale teď si tím nejsem tak jistý a přebubřelý byrokratický aparát potáhne ekonomiku ke dnu
  JK
 •  
  21.1.2009 12:11

  U koruny může dojít k výraznému krátkodobému propadu.
  Vizionář
 • Nevěřím
  21.1.2009 12:05

  Po propadu průmylu 17%v listopadu je možno očekávat ještě horší čísla pro příští měsíce. Je to přimý dopad vyklizení zahraničních trhů v důsledku neúměrného posilování koruny v loňském roce, které teď krize jen umocnila. Loni stačil jen malý signal, že nejsme tak spolehlivou desinací pro odložení kapitálu v nejistých časech, případně včas snížit sazby ČNB ale hrát si na borce jak jsme dobří, tvrdit nás se to netýká to umíme skvěle. Výsledek je tady a bude hůř.
  Oh
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data