Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Orco: Akcionář podal žalobu pro obcházení lucemburského práva vstupem pod soudní ochranu před věřiteli ve Francii

Orco: Akcionář podal žalobu pro obcházení lucemburského práva vstupem pod soudní ochranu před věřiteli ve Francii

11.1.2010 13:42
Autor: Josef Němeček, Patria Finance

Text byl doplněn: Akcionář developera Orco Property Group zahájil soudní spor u soudu v Lucemburku, kde obvinil Orco z finančních praktik poškozujících akcionáře, týkajících se jeho vstupu pod soudní ochranu před věřiteli u francouzského soudu. Podle žaloby podané dne 8. ledna v Lucemburku společnost Carilo Ltd. z britských panenských ostrovů, obviňuje Orco, že vstupem pod ochranu před věřiteli u francouzského soudu se pokouší připravit akcionáře společnosti o jejich práva.

„Management Orco Property Group započal po zhoršení finanční situace společnosti řadu praktik, jejichž legálnost je pochybná s jediným cílem, pokračovat v osobních ziscích z fondů společnosti, ač takové jednání tržní situace společnosti neumožňovala,“ stojí ve 20stránkové žalobě společnosti Carilo Ltd. na Orco.

Mluvčí společnosti Orco v Praze, Petra Zdeňková odmítla prozatím poskytnout reakci za společnost s tím, že dosud neobdržela potřebné informace k případu. Akcionář žaluje společnost Orco, se sídlem v Lucembursku, z pokusu obejít lucemburské právo „za každou cenu“ a v „zájmu vytvoření nejistoty," pod jakou jurisdikci by případ spadal.

Orco získalo u soudu v Paříži soudní ochranu před věřiteli na období šesti měsíců a takto ochrana byla již jednou na stejné období prodloužena, do března 2010. Status Orcu umožňuje získat čas pro zlepšení své finanční situace mimo jiné pozastavením výplaty na dluhopisech.

(Zdroj: Bloomberg)


Váš názor
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
8:00DE - Harmonizovaný CPI, y/y
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - CPI, m/m
20:00USA - Jednání Fedu, základní sazba