Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
NWR: Emise dluhopisů za 475 mil. EUR proběhla úspěšně, dnešní valná hromada schválila vše

NWR: Emise dluhopisů za 475 mil. EUR proběhla úspěšně, dnešní valná hromada schválila vše

27.4.2010 18:28

Prodej nové emise seniorních dluhopisů New World Resources v hodnotě 475 milionu eur se splatností v roce 2018 a kuponem 7,875 % byl úspěšný a proběhl za par, informovala dnes těžební společnost NWR (278,5 CZK, -2,01%). Dnes také proběhla v Amsterdamu valná hromada akcionářů NWR, která podle očekávání schválila všechny body programu.
 
Firma NWR již dříve oznámila, že dokončení prodeje dluhopisů je plánováno na 27. dubna či kolem tohoto data a že výnos emise společně se 186 miliony eur v hotovosti využije na refinancování stávajícího dluhu. Jako hlavní manažeři nabídky dluhopisů vystoupily společně firmy Goldman Sachs (152,19 USD, 0,11%) International, JPMorgan (42,66 USD, -2,80%) Securities Ltd. a Morgan Stanley (30,21 USD, -2,36%) & Co. International. Banky Bayerische Landesbank, Citigroup (4,4 USD, -4,56%) Global Markets Limited a Erste (858 CZK, -2,28%) Group jednaly v roli spolumanažerů nabídky.

Nově vydané dluhopisy budou garantované jako seniorní hlavními provozními dceřinými společnostmi NWR, včetně OKD, a.s., a budou zajištěné ručením akciemi těchto dceřiných společností. Společnost NWR dále podala žádost o uvedení dluhopisů na oficiální seznam Irské burzy cenných papírů a ke kotaci dluhopisů k obchodování na Globálním trhu Irské burzy cenných papírů.

NWR dnes navíc pořádalo řádnou valnou hromadu akcionářů společnosti, kde mezi hlavními body programu figurovaly: schválení účetní závěrky za rok 2010, opětovné jmenování členů představenstva Zdeňka Bakaly, Petera Kadase a Hanse Mendeho, zmocnění představenstva k odkupu vlastních akcií do výše 5 % vydaných akcií a přijetí pravidel odměňování. Všechny body programu byly bez problému přijaty, jelikož podle informací NWR jediným zúčastněným akcionářem s podílem nad 5 % dnes byla společnost BXR Mining B.V. (s 63,7% podílem) nepřímo ovládaná firmou RPG Partners Limited, kterou spoluvlastní Zdeněk Bakala.

NWR zveřejnění výsledky za první čtvrtletí roku 2010 ve středu 19. května 2010. Od 11 hodin SEČ se uskuteční videokonference s výkonným ředitelem a rovněž finanční ředitelem, kterým je Marek Jelínek.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data