Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Biggs: Přijde dalších 10 – 15 %, QE zafunguje, protože porostou ceny akcií

Biggs: Přijde dalších 10 – 15 %, QE zafunguje, protože porostou ceny akcií

13.10.2010 18:18
Autor: Redakce, Patria Online

Od konce května do začátku července měl Barton Biggs, výkonný partner společnosti Traxis Partners, pozitivní názor na akcie, poté po dobu jednoho měsíce viděl vývoj negativně, aby se na konci července opět přidal k býkům. Nyní se domnívá, že další směr akcií během následujících měsíců je směrem vzhůru se ziskem 10 – 15 %.

Současný růst cen akcií je dán tím, že rostou zisky a ukazuje se, že ekonomika USA se namísto druhého poklesu vydá cestou mírného růstu. Podle investora velký objem peněz stále leží stranou, přitom se lze ptát, co je špatného na akciích, jejichž dividendový výnos je 3,5 %, podnikají po celém světě a jejich dividendy rostou?

„Kvantitativní uvolňování je nebezpečným cvičením v případě, že nebude fungovat. Já se domnívám, že fungovat bude a ekonomiku rozjede. Jedním z důvodů bude to, že vzrostou ceny akcií, což zvýší důvěru podnikatelů a dostaneme se do pozitivní spirály,“ uvedl Biggs. Podle jeho názoru je třeba provádět kvantitativní uvolňování ve velkém rozsahu, protože „rizika spojená s druhým poklesem jsou tak vysoká a centrální banky ve skutečnosti nevědí, jak léčit deflaci“.

Globální ekonomika ale stále zůstává křehká, příležitosti leží na rozvíjejících se trzích, za favorita investor považuje Čínu. Nejlevnějšími aktivy na světě jsou ale kvalitní americké akcie.

(Zdroj: CNBC)


Váš názor
  • zajímavý klaun
    14.10.2010 6:05

    "Od konce května do začátku července měl pozitivní názor na akcie" - akcie zostra padaly-------"poté po dobu jednoho měsíce viděl vývoj negativně" - akcie rostly-----"aby se na konci července opět přidal k býkům" - srpen byl bídný-----Proč patria zveřejňuje názory tohoto průměrného klauna, který jde s davem? Navíc omílá mýtus, že "velký objem peněz stále leží stranou", který můžeme z různých úst slyšet už minimálně 1 rok.
    ferda
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
9:00CZ - PPI, y/y
11:00EMU - CPI, y/y