Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Americké trhy vykazují solidní růst, DJIA poprvé od června 2008 nad 12 tisíci body, S&P sahá po 1300b.

Americké trhy vykazují solidní růst, DJIA poprvé od června 2008 nad 12 tisíci body, S&P sahá po 1300b.

26.01.2011 17:04
Autor: Jan Korb, Patria Finance

Dnešní vývoj v úvodu obchodování na Wall Street probíhá ve znamení růstu, když po úvodním váhání sentiment podpořily proti odhadům výrazně lepší údaje z trhu nemovitostí. Investoři se zaměřili také na ekonomické plány, které v poselství o stavu unie přednesl prezident Barack Obama ( ve zprávě se vyslovil mimo jiné pro nižší daně z příjmů právnických osob, z nichž by patrně těžila řada firem) a nevěnují nadmíru pozornosti některým slabším firemním výsledkům, například od Boeing.

Stavební sektor si po makrodatech z trhu nemovitostí připisuje 2% zisky a vedle dosažené mety indexu DJIA také S&P 500 atakuje „kulatou“ psychologickou úroveň 1300 bodů.

Dnes končí své zasedání FOMC a očekává se podpora zachování současných podpůrných opatření. Výsledek jednání bude zveřejněn ve 20:15 a ovlivní tak zbytek obchodního dne.

Z podnikové sféry zajímavý vývoj vykazují AK Steel a US Steel, které zaznamenávají solidní ziskové hodnoty. Naopak zmíněný Boeing po slabších výsledcích i výhledu ztrácí přes 3 procenta, podobně jako Yahoo Inc, které zklamalo především výhledem do letošního roku.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
18.01.2026
16:03Morgan Stanley: Zlato nemusí být špatné, ale zajímavější mohou být už jiné komodity
6:12Víkendář: Fed není unaven, ale projeví se fiskální dominance
17.01.2026
16:09Kanaďané dál silně podporují bojkot amerického alkoholu, zatímco palírny trpí
6:09Víkendář: Došlo k tiché změně inflačního cíle?
16.01.2026
22:04Wall Street končí týden v mínusu: Trumpovy komentáře k Fedu víří trhy  
17:33Co je nyní na trhu „drahé“ a co „levné“
17:11CSG spouští největší lednové IPO v historii Evropy. Zbrojařský sektor zažívá boom
15:55Cena plynu pro evropský trh se dostala nad 37 eur za MWh, nejvýše od června
15:20Realita klepe na dveře aneb Trumpovy ekonomické dopady
15:17Spojené státy prodávají venezuelskou ropu o 30 procent dráž než sama Venezuela
14:47Datová centra ženou ceny elektřiny nahoru. Trump chce big tech přimět k financování nových elektráren
14:02Dodávky Porsche loni klesly o desetinu
13:06Pět největších amerických bank hlásí rekordních 134 miliard z tradingu. Velmi dobrý rok čekají i letos
12:23Největší akvizice v historii Mitsubishi: za 7,5 miliardy dolarů kupuje těžební aktiva firmy Aethon
11:45Perly týdne: Ještě větší americká výjimečnost
11:02Polovodiče dostaly vzpruhu, ale indexy jsou na tom jen smíšeně a drahé kovy klesají  
10:08Evropa na steroidech. Index Stoxx 600 je překoupený, investoři však zůstávají klidní  
8:54Rozbřesk: Eurozóna – průmysl se nadechuje, ale nejistota přetrvává
8:51Česká vláda získala důvěru, USA uzavřely obchodní dohodu s Tchaj-wanem. Evroapa zahájí negativně  
6:03Wilson: Vlídné prostředí pro akcie, protože Fed bude ignorovat vyšší inflaci

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data