Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Důchodová reforma nemá závaznou podporu VV; zvýšení DPH berou jako ústupek a zvažují zdanění hazardu

Důchodová reforma nemá závaznou podporu VV; zvýšení DPH berou jako ústupek a zvažují zdanění hazardu

09.03.2011 10:44
Autor: ČTK

Mezi zákonodárci strany Věci veřejné (VV) neexistuje shoda v názoru na důchodovou reformu, kterou připravuje koaliční vláda Petra Nečase (ODS). Straničtí vyjednavači by o ní proto měli dále jednat. Dnešnímu Právu to řekl poslanec VV Stanislav Huml. Pokud by se o reformě dále jednalo, chtěla by strana jako jeden ze zdrojů jejího financování prosadit zdanění hazardu.

"Cítím, že v klubu důchodová reforma stále není vydiskutovaná. Ani není přijato závazné usnesení, které by ji jednoznačně schválilo. Vnímám to tak, že naši vyjednavači mají oprávnění dál jednat," řekl Právu Huml.

Také podle dalšího poslance za VV Josefa Novotného bude diskuse o reformě pokračovat. Strana by v případě dalšího jednání jako jeden ze zdrojů financování reformy prosazovala zdanění hazardu, které by do rozpočtu mohlo přinést až sedm miliard korun navíc.

"Na páteční poradě ekonomických expertů VV zazněla úvaha, že se do diskuse zapojí "véčka" zdaněním hazardu a okamžitým odstraněním všech výjimek před tím, než se připraví nový zákon o loteriích," uvedl Novotný. Dodal, že na úterním jednání klubu VV poslanci jednohlasně vyslovili nápadu podporu. Podle něj by se tímto krokem získaly peníze na důchodovou reformu a navíc by VV splnily svůj předvolební slib o boji proti hazardu.

"Jak máme vysvětlovat, že úlevy hazardu jedou dál, zatímco díky legislativní nouzi jsme přijali reformy za měsíc? Už se sáhlo na stavební spoření, sociální dávky, DPH. A hazard se tu směje," řekl Novotný. Zdanění hazardu označil za stěžejní záležitost spolupráce VV s koalicí a za dobrý signál pro veřejnost.

"Pokud odstranění výjimek nebude letos vyřešeno, nebudu hlasovat pro drakonické reformy," pohrozil Novotný.

Zástupci Věcí veřejných, které jsou jednou ze tří stran koaliční vlády, v pondělí na jednání s ministrem financí Miroslavem Kalouskem (TOP 09) naléhali, že je nutné o důchodové reformě více diskutovat.

Prezident Klaus, který dal najevo nesouhlas se způsobem, jakým vláda reformu schválila, i s tím, že ji kabinet spojuje se zvýšením daně z přidané hodnoty na 20 procent, v pondělí deníku Mladá fronta Dnes řekl, že ministr dopravy Vít Bárta (VV) při páteční schůzce s jeho názory na reformu souhlasil. Bárta v rozhovoru pro pondělní Lidové noviny uvedl, že případné zvyšování DPH je velmi zásadní ústupek strany VV vůči jejím koaličním partnerům.


Váš názor
 •  
  09.03.2011 11:43

  Doporučuji ke zhlédnutí http://zpravy.idnes.cz/video-pakaz-rozkradli-vsechno-lici-ringo-cech-zkusenosti-z-politiky-1im-/domaci.asp?c=A110308_153249_domaci_js
  Homo
  • Loupežnická
   09.03.2011 11:47

   http://www.youtube.com/watch?v=btOoUsrytWs&feature=related
   Velkamedvědice
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Babcock International Group PLC
Marks & Spencer Group PLC (03/19 Q4)
Target Corp (04/19 Q1, Bef-mkt)
10:30UK - Harmonizovaný CPI, y/y
12:00Lowe's Cos Inc (04/19 Q1)
12:55VF Corp (03/19 Q4)
20:00USA - Zápis z jednání FOMC