Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Investiční alert: Po dvojitém vrcholu akcie Apple klesly k

Investiční alert: Po dvojitém vrcholu akcie Apple klesly k "nákupní" podpoře na 325 USD

21.03.2011 14:30
Autor: Redakce, Patria.cz

Akcie společnosti Apple (336 USD, 1,61%) sice za posledních 6 měsíců získaly 25 %, ale v posledních dnech se jim nedaří a klesají spolu s indexem Nasdaq . Od začátku března tak Apple ztratil 9 % své hodnoty. Zajímavý je pohled na graf v době, kdy společnost uvádí na trh druhou verzi svého fenomenálního tabletu iPad (25.3., na internetu již od 11.3.).

Technický analytik vidí v grafu akcií Apple vytvořenou formaci „dvojitý vrchol“ s dvěma vrcholy v pásmu historických maxim nad 360 USD. Tyto vrcholy tak tvoří technickou rezistenci případného dalšího růstu. Pro investora je však nyní důležitější odhadnout správnou nákupní příležitost. Zde jako zajímavá technická podpora funguje 325 USD, což je kurz, který byl intradenně dosažen 16. března. Od této hladiny se kurz sice odrazil zpátky nahoru, ale poté akcie pokračovala v poklesech za poměrně vysokých objemů. Padne-li úroveň 325 USD, je možné předpokládat silnější pokles akcií Apple. Z technického úhlu pohledu je rovněž zajímavý fakt, že kurz akcií Applu prorazil ze shora dolů svůj 50denní klouzavý průměr.

Podle analytika Patria Finance Branislava Sotáka je 12měsíční cílová fundamentální hodnota Applu (DCF model) zhruba na 400 USD na akcii. Momentální pokles akcií Applu je podle analytika způsoben zejména událostmi v Japonsku, kde má společnost řadu dodavatelů a kde se i generuje část poptávky po jejích produktech. V oblasti 300 až 330 USD jsou akcie Apple podle Sotáka vhodné k nákupu (300 USD je úroveň technické podpory z loňského podzimu), negativní vliv na akcie může mít ale zdravotní stav CEO Steva Jobse.

Průměrná fundamentální cílová cena: 430,67 (zde)
Aktuální hodnota SMA (50): 346,46
Aktuální hodnota SMA (200): 298,39
Aktuální kurz akcie (18.3.2011): 330,67

apple21032011


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
25.04.2026
10:11Víkendář: Jak na pokles cen bydlení
24.04.2026
22:06Americké akciové indexy uzavírají týden na nových maximech  
17:25Nejoptimističtější korekce v historii trhů a posun tam, kde jsme byli
16:54J&T Global Finance XV., s.r.o.: Oznámení o šesté výplatě úrokového výnosu
16:35Průlomové ETF: Pro českého investora je rozhodující zisk v korunách, říká šéf Patrie Podpiera
16:27ČEZ a Rolls-Royce SMR uzavřely dohodu na přípravu vývoje modulárních reaktorů
15:50Morgan Stanley: AI by mohla pomoci snížit náklady na vývoj videoher téměř o polovinu
15:31Souboj pilulek: Foundayo od Eli Lilly v prodejích zatím za Wegovy od Novo Nordisku zaostává
14:25Kanadský AI start-up Cohere se dohodl na koupi německého protějšku Aleph Alpha
14:02Perly týdne: Jaký bude Fed za Warshe a Apple za Ternuse
12:22Rozdělení ČEZ: Dcera pro prodej, distribuci či GasNet vznikne v úvodu 2027 a soustředí polovinu zisku EBITDA
11:36Po poklesu budou polovodiče táhnout trhy vzhůru  
11:25Zmrtvýchvstání Intelu: Akcie letos narostly o 80 procent a příběh nekončí  
9:49Moneta doručila silný úrokový výnos, optimismus ale již je v ceně započítán  
8:51ČEZ jedná o změnách struktury, Moneta bez dividendy i překvapení a Meta a Microsoft propouštějí  
8:45MONETA Money Bank, a.s.: Čistý zisk za 1. čtvrtletí 2026 vzrostl na 1,6 mld. Kč
8:40Komerční banka, a.s.: Oznámení o přijatých usneseních z jednání Valné hromady
8:29J&T FINANCE GROUP SE: Výroční zpráva za rok 2025
7:57Moneta zahájila rok silnými výsledky a splnila očekávání trhu
23.04.2026
22:01Zámořské indexy po maximech ztrácely  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data