Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Asijské akcie předvedly rally na zprávě o smrti vůdce al-Káidy

Asijské akcie předvedly rally na zprávě o smrti vůdce al-Káidy

02.05.2011 9:13
Autor: Redakce, Patria.cz

Akciové trhy v Asii dnes předvedly růsty na nejvyšší úrovně za poslední 4 měsíce, svezly se tak na lepších výsledcích, které produkuje americká výsledková sezóna a také na potvrzené smrti Usámy bin Ládina.

Japonské akcie zahájily týden růstem a jejich hlavní index Nikkei 225 poprvé od ničivého zemětřesení vystoupil nad klíčovou hranici 10.000 bodů, aby den uzavřel vyšší o 1,57 procenta na hodnotě 10.004,20 bodu. Index MSCI Asia Pacific roste o 0,7 procenta a dostává se tak nejvýše od 19 ledna. Na každý klesající titul v rámci tohoto regionálního indexu jsou dnes tři rostoucí tituly.

Z konkrétních titulů se dnes v Japonskou dařilo například světové dvojce na trhu stavebních strojů, společnosti Komatsu Ltd., která posílila o 3 procenta na lepších výsledcích amerického protějšku Caterpillar Inc. Japonský výrobce tiskáren Seiko Epson Corp. dnes poskočil o 5,7 procenta výše, když oznámil, že očekává v letošním roce růst čistého zisku o 66 procent. Jihokorejská vláda dnes oznámila, že bude podporovat trh s bydlením a počítá i s přímou podporou stavebního průmyslu, což pomohlo skoro k procentním ziskům například tamní společnosti GS Engineering & Construction Corp.


"I když by někdo mohl říci, že tato událost zbavila globální ekonomiku jednoho rizikového faktoru, můj celkový dojem je takový, že Usáma bin Ládin už byl stejně jako postava z učebnic dějepisu," poznamenal k dnešní zprávě dne hlavní makléř společnosti Chuo Mitsui Trust Bank Kacunori Kitakura. "Dolar se zřejmě nakupoval z toho důvodu, že jeho prodej už zašel moc daleko," uvedl makléř. dolarový index, který vyjadřuje hodnotu amerického dolaru vůči koši šesti hlavních světových měn, vzrostl o 0,2 procenta na 73,152 bodu. Před zveřejněním zprávy o bin Ládinově smrti přitom pokračoval v poklesu z minulého týdne a dostal se až na 72,813 bodu. To bylo nové minimum za tři roky. Během dubna index oslabil skoro o čtyři procenta.

(Zdroj: Bloomberg, ČTK)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
25.06.2026
17:23Otázkou není, zda Čína Spojené státy v umělé inteligenci dohání…
15:28Fondy mohou z akcií stáhnout 165 miliard dolarů. Peníze zamíří do dluhopisů  
13:42Dolar posílil na 13měsíční maximum
12:43EK: Cloud od Amazonu a Microsoftu by měl podléhat přísnějším pravidlům
12:18Micron doručil nekompromisní výsledky, nedostatek pamětí může trvat roky  
12:09Zisk řetězce H&M zaostal za odhady, nižší zásoby nemohly uspokojit poptávku
11:14Micron nasměroval trhy vzhůru, data do obchodování spíše nepromluví  
10:45Medvědi získávají převahu? Bitcoin pod tlakem kvůli páteční expiraci opcí
10:23Banka CREDITAS a.s.: Oznámení o druhé výplatě úrokového výnosu a předčasném splacení jistiny
9:07Výsledky KARO Leather: Rekordní EBITDA v sezónně slabém 1Q a zpětný odkup akcií
8:56Kofola bez dividendy, Micron překvapil trhy a Patria nabízí tři nová korunově zajištěná ETF  
8:55Rozbřesk: Úleva v Hormuzu. Ceny energií klesají a s tím i hlavní inflační riziko
8:45J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Čtvrtletní zpráva investorům Q1 2026
8:37Patria Finance a ČSOB rozšiřují nabídku korunově zajištěných ETF. Nově americké, evropské i technologické akcie bez měnového rizika
6:25Nová éra americké monetární politiky a Volckerův příklad pro Warshe
24.06.2026
22:01Wall Street zavřela smíšeně. Dow Jones atakoval svá historická maxima  
17:14Hodnota akcií SpaceX a konečný cíl jménem Mars
15:20SK Hynix chce z AI boomu vytěžit maximum, v USA cílí na 30 miliard dolarů
14:05WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Manažerská transakce
13:45Cena Brentu klesla pod 75 dolarů, poprvé od začátku války v Íránu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - HDP, q/q a
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
14:30USA - Výdaje na osobní spotřebu, m/m