Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Ministerstvo financí rozhodlo o pozastavení loterijní licence Sazky

Ministerstvo financí rozhodlo o pozastavení loterijní licence Sazky

09.05.2011 13:44, aktualizováno: 9.5. 15:57
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

Ministerstvo financí rozhodlo o pozastavení licence loterijní společnosti Sazka. Uvedla to dnes nejdříve Česká televize. Mluvčí ministerstva Ondřej Jakob následně dočasné pozastavení loterijní licence Sazky potvrdil. Sazka o oprávnění provozovat číselné hry přišla v důsledku zpoždění při výplatě výher a pro porušení licenčních podmínek. Stát licenci Sazce pozastavil nepravomocně na 30 dnů, společnost se proti rozhodnutí může odvolat do 15 dnů.

"Důvodem rozhodnutí je, že Sazka a.s. nevyplatila v zákonné lhůtě výhru v číselné loterii SPORTKA ve výši 103 412 732 Kč. Dle zpráv z kontrol FÚ pro Prahu 1 v Sazce a.s. byla zatím uhrazena pouze menší část z této výhry," uvedl dnes Ondřej Jakob, tiskový mluvčí Ministerstva financí. 

Mluvčí Sazky Jan Tuna ČTK řekl, že toto rozhodnutí jí umožňuje i nadále plně pokračovat ve své činnosti, přijímat sázky, vyplácet výhry a Sazka tak prý i nadále činí. "Jedinou nedoplacenou výhru Sazka doplácí," podotkl Tuna.

Rozhodnutí ministerstva financí o dočasném zastavení provozování číselných loterií předvídá rovněž možnost, že Sazka předmětnou výhru do 15 dnů vyplatí. V tomto případě by to podle mluvčího MF byl důvod pro zastavení správního řízení o dočasném zastavení provozování číselných loterií. Podle loterního zákona lze provozování loterie a jiné podobné hry dočasně zastavit maximálně na dobu 60 kalendářních dní.

Sazka je v úpadku od konce března, a to kvůli problémům se splácením výstavby O2 areny. Městský soud v Praze v pátek evidoval 2079 věřitelů loterijní společnosti Sazka, hodnota pohledávek převyšovala 41 miliard . Absolutní výši pohledávek a počet věřitelů bude soud podle mluvčí definitivně uzavírat v tomto týdnu. Řada přihlášených pohledávek je nyní sporných.

Soud způsob řešení situace firmy dosud nestanovil, zatím se předpokládá, že povolí reorganizaci. Společnost by tak nadále fungovala podle soudem schváleného plánu, na jehož vypracování se obvykle podílejí věřitelé, dlužník a insolvenční správce.

(Zdroj: MF, čtk)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
03.07.2026
17:18Od Východoindických společností až po SpaceX „umožňující multiplanetární život“
15:42Goldman Sachs: Trend na akciích míří stále nahoru, poklesy jsou příležitostí k nákupu
13:20Investiční výhled na druhé pololetí: Zhodnocení první poloviny roku 2026  
11:33Perly týdne: Nutnost vládní kontroly nad AI a OpenAI jako bublina
10:47Pátek bez Ameriky přináší zklidnění, akcie převážně zelené  
9:00Rozbřesk: Proč Němci končí a Španělé jdou dál, aneb souvisí spolu ekonomická výkonnost a sportovní úspěch?
8:52Slabá data z trhu práce podpořila akcie, Tesla překvapila růstem a Trumpův tlak na Fed neustává  
6:15Je AI bublina blízko prasknutí? Co říká pět oblíbených tržních indikátorů
02.07.2026
17:15Na půl plné a prázdné investiční sklenice a sázky na jednu kartu
16:25Grantham: Nevěřit býčí propagandě
15:49Nezaměstnanost v EU zůstala v květnu na 5,9 procenta, nejníž je v ČR a Bulharsku
15:46Slabá data opět zamlžila pohled na americký trh práce, obavy z Fedu nemizí
12:51Technologičtí giganti přišli o dva biliony dolarů. Trh odměňuje výrobce čipů, ne jejich zákazníky  
11:32Světové akciové indexy letos rostou, nejvíce v Koreji, Japonsku a na Tchaj-wanu
10:55AstraZeneca jako sázka na defenzivu mimo AI horečku  
10:45Techy rozhodila zpráva Mety a japonský tlak trvá. Do toho vyjdou důležitá data  
9:28Rozbřesk: Dosažení plánovaného schodku 310 mld. Kč není bez rizika
8:56OpenAI zvažuje podíl pro americkou vládu, KNDS odkládá IPO a SK Hynix prudce klesá  
6:08Kde hledat příležitosti ve druhé polovině roku? Deutsche Bank aktualizovala své tipy
01.07.2026
22:04Wall Street zahájila druhé pololetí opatrně: Technologie v červeném, trh táhly akcie Meta Platforms  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data