Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Americká makrodata spustila další evropské výprodeje, banky – 2 %

Americká makrodata spustila další evropské výprodeje, banky – 2 %

15.06.2011 17:54
Autor: Jakub Lukáš, Patria Finance

Evropské akcie si dnes zažily svůj první pokles v tomto týdnu, a to především kvůli neshodám představitelů eurozóny a nejasnému časovému harmonogramu finanční pomoci pro předlužené Řecko. Panevropský index Stoxx 600 dnes ztratil rovné procento a nachází se již o 7 procent níže od svého únorového maxima. Pohyby v záporném teritoriu podpořila také makrodata ze Spojených států, kde tamní průmyslová produkce vzrostla pouze o 0,1 % při očekávaných 0,2 %, a index podnikatelské nálady výrazně klesl do záporných hodnot. V průběhu dne zažil velké ztráty také eurodolar, který se závěrem trhů ztrácí 1,2 % na hodnotě 1,427 EUR/USD.

Největší propad zaznamenal bankovní sektor, který odepisuje téměř dvě procenta. National Bank of Greece ztrácí takřka šest procent. Další banky BNP Paribas, Société Générale a Credit Agricole ztrácejí poté, co analytici agentury Moody’s Investors Services prohlásili, že budou údajně revidovat rating všech těchto francouzských bank. Důvodem revize je poměrně vysoká zainteresovanost vůči Řecku.

Zisky z počátku týdne odepisují také společnosti z telekomunikačního sektoru v čele s Telecom Italia, který ztrácí 2,7 %, nebo France Telecom. Stejným směrem se vydávají automobilky v čele s BMW a Fiatem. Německý index DAX oslabuje o 1,2 %, britský FTSE o celé procento a francouzský CAC 40 o 1,5 %.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
16.05.2026
13:56Retailoví investoři ženou trhy na rekordy. Goldman Sachs odhalila jejich největší favority
9:00Víkendář: Dojde nakonec ke znárodnění umělé inteligence?
15.05.2026
22:02Výběr zisku na Wall Street  
18:08Složitý rytmus čtvrtletních výsledkových tanců
17:13Maďarský comeback. Dluhopisy raketově rostou, CEE region cítí tlak  
15:45Akcie zbrojařů pod tlakem: Citi varuje před předčasným nákupem i přes očekávané zlepšení
15:11Footshop a.s.: Pozvánka na valnou hromadu
14:52Zisk Nubank zaostal za odhady kvůli rostoucím nákladům  
14:13Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisů XS2821764326 a XS2821774390
13:44Perly týdne: Dluhové konce velkých říší
13:18UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. s.: Sdělení klíčových informací
13:10Patria Finance upozorňuje na podvodný účet na Instagramu zneužívající naši identitu
13:04KKCG Real Estate Financing a.s. : Oznámení o první výplatě úrokového výnosu, ISIN CZ0003578510
12:04Arista Networks: AI může firmě zajistit příznivý vítr do zad  
11:41Zklamání z Trumpovy cesty? Dluhopisy i akcie v pátek padají  
11:09Zbrojař Strnad diverzifikuje. Mimo zbrojní sektor plánuje nasadit až 10 miliard eur
10:18Jak (ne)potěšit akcionáře
9:39ČNB připouští možné zvýšení sazeb kvůli dopadům dražší ropy
9:27Rozbřesk: Dluhopisy Republiky jsou zpět. Stabilní investice, nebo drahý luxus pro stát?
8:55RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení výsledků rozhodovaní Per rollam valné hromady akciové společnosti RMS Mezzanine, a.s.

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data