Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Evropa zakončila před výsledky testů ve ztrátě -  pouze DAX a FTSE neztratily sebevědomí

Evropa zakončila před výsledky testů ve ztrátě - pouze DAX a FTSE neztratily sebevědomí

15.07.2011 17:50
Autor: Jakub Lukáš, Patria Finance

Ve znamení prodejů zakončily dnešní obchodní den evropské akciové indexy. Akcie začaly ztrácet především po zveřejnění amerického indexu spotřebitelské důvěry University of Michigan za měsíc červenec, který se výrazně propadl při očekávaném růstu. Důvěra amerických spotřebitelů se tak nachází na nejnižších úrovních od března 2009. Sledovaným bodem dnešního dne je prezentace výsledků zátěžových testů bank, které by měly být zveřejněny v 18:00.

V rámci sektorů dnes v plusových hodnotách zakončily především automobilky, které zaznamenaly zisk 1,2 %. Tahounem sektoru byly především němečtí výrobci, když největší zájem ze strany investorů byl akcie Volkswagenu (137,14 EUR, 2,98%). Ty si připsaly 2,4 % po zprávách, že automobilka očekává, že bude pokračovat v nastoleném trendu po rekordní produkci 4,1 milionů aut za prvních šest měsíců. Zájem byl také o akcie automobilky Porsche (56,74 EUR, 2,09%) a BMW (72,6 EUR, 2,25%) které si připsaly shodně 2,1 %. Akcie italského výrobce pneumatik Pirelli zpevnily o 2,9 %.

Nejhorší výsledek naopak zaznamenaly banky, které odepsaly 0,9 %. Nedařilo se především francouzské Credit Agricole (8,5 EUR, -2,81%), která oslabila o 2,8 % nebo německé Commerzbank (2,51 EUR, -2,56%), která ztratila 2,5 %.

Z ostatních sektorů dnes oslabila například největší těžařská společnost BHP Billiton (2340,17 GBp, -1,93%), která zveřejnila podmínky převzetí společnosti Petrohawk. Akcie oslabily o 1,9 %. V opačném směru zakončila dnešní obchodní den společnost Hugo Boss (73,81 EUR, 5,20%), která po vylepšení výhledu na letošní rok zpevnila o 6,5 %. Francouzský CAC 40 dnes z hlavních indexů dopadl nejhůře, když odepsal 0,6 procenta, zatímco německý index DAX s podporou automobilek posílil o 0,2 % a britský FTSE 100 ztratil 0,1 %. Periferie eurozóny však dopadla hůře - španělský IBEX -1,1 %, portugalský PSI 20 -0,3 % a italský MIB -1,0 %.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
27.01.2026
17:07Mag7 se už obchoduje s valuacemi jako před rokem 2018
15:11Boeing zaznamenal růst tržeb o 57 procent, dodávky letadel byly nejvyšší od roku 2018
14:42Výroba osobních aut v Česku loni klesla o půl procenta na 1,446 milionu vozů
13:59Je umělá inteligence jen „glorifikovaným strojem na memorování“?
11:53Nedostatek paměťových čipů potrvá až do roku 2027, predikuje šéf Synopsys
11:17Evropa obchoduje smíšeně při přípravě na bohatý příděl výsledků  
10:00Akcie Pumy prudce vzrostly. Čínská Anta Sports kupuje ve firmě 29procentní podíl
9:51Micron investuje v Singapuru 24 miliard dolarů do nového závodu na čipy
8:58Rozbřesk: Vláda schválila rozpočet se schodkem 310 miliard. Navzdory rozpočtovým pravidlům
8:50EU uzavřela obchodní dohodu s Indií, akcie míří do zeleného  
8:30EU a Indie se dohodly na uzavření obchodní dohody
6:01Damodaran: AI bude ziskové marže navzdory obecnému přesvědčení snižovat
26.01.2026
22:02Americké akciové indexy jsou blízko historickým maximům  
18:15Jádro čínského plánu na posun k nové rovnováze
16:58Týdenní výhled: Spekulace o intervenci BoJ, zasedání Fedu a začíná reportovat velký tech  
16:54Vláda schválila návrh letošního rozpočtu se schodkem 310 miliard korun
15:29Nvidia navyšuje investici do CoreWeave, která do datacenter nasadí její CPU Vera
12:31Rally drahých kovů pokračuje a dolar je pod tlakem. Nervozita přichází z Japonska  
12:20Další meta pokořena. Zlato už stojí přes 5 000 dolarů  
10:54Tlak na dolar zesiluje, možnost podpory jenu vyvolává obavy z řízeného oslabení  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba
16:00USA - Index spotř. důvěry Conference Board