Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Evropské akcie po výrazných propadech nakonec v plusu, tahounem francouzské banky, BNP Paribas + 10,6 %

    Evropské akcie po výrazných propadech nakonec v plusu, tahounem francouzské banky, BNP Paribas + 10,6 %

    23.09.2011 17:43
    Autor: Jakub Lukáš, Patria Finance

    Evropské akciové trhy i přes velmi výrazné odpolední propady nakonec zakončily dnešní obchodní seanci v kladném teritoriu a došlo tak k mírnému zklidnění velmi nervózní situace, při které investoři panicky vyprodávali prakticky celá portfolia. Na trhy negativně působí především výroky politiků, analytiků a dalších ekonomů, kteří nevěří, že by všechna připravovaná záchranná opatření mohla mít šanci na úspěch. Euro odpolední ztráty také umazalo a připsalo si zisk 0,5 % na úroveň 1,353.

    Největší rally zaznamenali především zástupci bankovního sektoru, když tahounem byly francouzské banky v čele s BNP Paribas, která posílila o 10,6 %, a Société Générale, která zpevnila o 7 %. V rámci bankovního sektoru se naopak nedařilo řeckým bankovním domům, kde akcie Alpha Bank propadly o 13,3 % a například akcie Piraeus Bank oslabily o 9,1 %. Celý sektor v rámci indexu Stoxx 600 posílil o více než tři procenta.

    S nejhorším výsledkem zakončili dnešní obchodní den automobilový výrobci, když jako jediný sektor zůstali se ztrátou téměř procento v červených číslech. Nedařilo se především akciím francouzského výrobce auto komponentů Faurecia, které oslabily o 3,2 %. BMW oslabilo o 2,1 %, když další automobilky Porsche a Fiat naopak posílily shodně o 3,3 %. Širší index Euro Stoxx 600 zpevnil o 0,5 %, britský FTSE 100 o 0,2 %, francouzský CAC 40 o 0,9 % a německý DAX o 0,5 %.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    21.08.2026
    18:10Rostoucí výnosy dluhopisů – obavy z dluhů a inflace, nebo radost z umělé inteligence?
    16:52Apple po soudním rozhodnutí loni v Irsku zaplatil na daních 17 miliard USD
    16:42Pokud výnosy neklesnou pod 5 %, mohou přijít problémy pro AI i akcie, varuje BofA
    15:00Bessent zkouší stlačit výnosy. Investory však nepřesvědčil ani na 24 hodin
    14:07Po SpaceX přichází Anthropic. Trh může čekat další poražení historického IPO
    12:25Perly týdne: Ropná iluze a rally na zlatě?
    10:37ChatGPT moment humanoidních robotů může přijít až za deset let, krotí očekávání šéf Unitree
    9:06Růst spotřebitelských cen v Japonsku zrychluje, zvyšují se náklady na dovoz
    8:55Rozbřesk: Koruna je nejsilnější od prosince 2025, dolar pod tlakem neuspokojivého fiskálu
    8:55Trhy sledují Anthropic, dluhopisy i nové kroky americké vlády  
    6:07Meta patří mezi největší AI zákazníky Microsoftu. Za Azure utrácí stovky milionů dolarů ročně
    20.08.2026
    17:08Americká výjimečnost 8/2026 - z pohledu valuací a návratnosti trhů
    16:49UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. s.: Pozvánka na řádnou valnou hromadu společnosti UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a.s. konající se 30. 9. 2026
    16:02Walmart překonal očekávání, akcie přesto výrazně oslabily
    14:58Největší short squeeze za roky. Bitcoin prudce otočil po nadějích na deregulaci
    14:29Ministerstvo financí zhoršilo výhled ekonomiky, letos čeká růst o 1,9 %
    13:00Investice do AI mají prioritu, a tak se zisk Alibaby propadl o více než tři čtvrtiny
    12:02Krugman: Proč není cena ropy ještě výš?
    11:07Polská společnost Arlen chce koupit 75 procent akcií obuvnické firmy Prabos
    10:31Opět „nejstarší chyba v monetární politice“?

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data