Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    IBM zvýšila čtvrtletní zisk a celoroční výhled, tržbami však zklamala. Akcie po závěru obchodování -4 %

    IBM zvýšila čtvrtletní zisk a celoroční výhled, tržbami však zklamala. Akcie po závěru obchodování -4 %

    18.10.2011 9:38
    Autor: Redakce, Patria.cz

    Americký technologický gigant IBM zvýšil čtvrtletní čistý zisk na 3,84 miliardy dolarů z 3,59 miliardy před rokem. Provozní zisk na akcii činil 3,28 dolaru při očekávání 3,22 USD. Čtvrtletní tržby vzrostly o necelých osm procent na 26,16 miliardy dolarů, nicméně zaostaly za konsensem trhu (Bloomberg) na úrovni 26,34 mld. USD a akcie společnosti tak v after-marketu ztratily 4 procenta na 179,15 USD/akcii po uzavření NYSE na ceně 186,59 USD.

    „Firma nepřekonala konsensus, akcie se tak budou obchodovat níže, protože očekávání na tomto titulu jsou dost vysoká,“ uvedl jeden z analytiků s nákupním doporučením na IBM s tím, že ke zpomalení růstu tržeb v divizi hardwaru došlo dříve, než očekával. Růst prodejů v ní zpomalil na pouhá 4 procenta z 17 % v předchozím čtvrtletí, zatímco tržby v divizi softwaru vzrostly o 13 procent relativně k 17% růstu v 2Q.

    Ekonomické obavy v USA a prohlubující se evropská finanční krize snížily poptávku běžných spotřebitelů, firmu podržel stabilní zájem podniků. Prodej softwaru korporátním klientům má zajistit v roce 2015 polovinu celkového zisku společnosti.

    IBM, která letos slavila 100 let své existence, zvýšila výhled zisku za celý rok na nejméně 13,35 dolaru na akcii, přičemž v posledním odhadu z července hovořila o 13,25 dolaru a trh v průměru očekává 13,33 USD.

    Akcie IBM od začátku roku posílily v rámci standardního obchodování o 27 procent ke včerejšímu závěru, po oznámení výsledků titul ztratil v after-marketu 4 procenta na cenu 179,15 USD/akcii. Maximum za letošní rok je 190,53 USD, za což se titul obchodoval v polovině října. Letos v květnu IBM poprvé od dubna 1996 překonala svou tržní hodnotou dlouholetého rivala Microsoft.
     



    (Zdroj: Bloomberg, čtk)


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    26.08.2026
    17:22Recese?
    15:53Meta se dohodla na urovnání sporu o závislosti dětí na sítích. Zaplatí téměř 17 miliard dolarů
    14:55Plyn nahradil ropu jakožto hlavní riziko pro evropské dluhopisové trhy
    12:45Preview Nvidie: Nejde ani tak o čísla, jako o budoucnost AI investic  
    11:37Akcie při čekání na Nvidii spíše klesají, dluhopisy po poklesu výnosů drží pozice  
    10:52Šéfka MMF: Světová ekonomika si s šokem kvůli Íránu poradila lépe, než se čekalo
    10:28Sazby se musí kvůli odolné ekonomice zvýšit, varuje členka Výkonné rady ECB
    8:49Rozbřesk: Slovenský odliv mozků = český příliv talentu
    8:30Meta jedná o urovnání v případu závislosti teenagerů, Evropa otevře povětšinou v plusu  
    6:05Bernstein: Bez daňových změn by bylo zadlužení americké vlády poloviční
    25.08.2026
    22:01Americké trhy dnes mírně posilují  
    16:55AI jako technologicko-ekonomický bonus, nebo uchovatel trendu?
    16:35Čínské značky mohou do deseti let v Evropě vyrábět 1,5 milionu aut ročně
    14:42Akcie Nvidie zlevnily. Nižší násobek budoucích zisků ale nemusí znamenat podhodnocení
    12:20Investoři reagují na dopady klimatických extrémů. V centru pozornosti je chlazení, zemědělství nebo i maloobchod  
    11:22Dluhopisy v klidu, ropa níž. Akcie se dopoledne opatrně zvedají  
    10:58Podnikatelská nálada v Německu se v srpnu opět zlepšila, uvedl institut Ifo
    10:35Cena bitcoinu poprvé od května překonala 80 000 dolarů
    10:28Goldman Sachs: Jediní, kdo na AI zatím vydělávají, jsou polovodiče
    9:02Rozbřesk: Napětí na americkém dluhopisovém trhu roste. Podaří se Trumpovi zkrotit výnosy?

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    14:30USA - HDP, q/q a
    14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
    14:30USA - Výdaje na osobní spotřebu, m/m