Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    ČEZ: Temelín a Dukovany prošly auditem, v ochraně životního prostředí naplňují mezinárodní normy

    ČEZ: Temelín a Dukovany prošly auditem, v ochraně životního prostředí naplňují mezinárodní normy

    08.12.2011 11:42
    Autor: ČTK

    Temelín i Dukovany v ochraně životního prostředí naplňují požadavky mezinárodních norem. Vyplývá to z výsledků ekologického auditu společnosti Det Norske Veritas, kterým v tomto týdnu prošly obě české jaderné elektrárny, uvedl mluvčí Temelína Marek Sviták.

    "Kvalitní systém ochrany životního prostředí potvrdila elektrárna i letos. Temelín v této oblasti může být příkladem i pro jiná průmyslová odvětví," uvedl Vlastimil Pejčoch z mezinárodní auditorské společnosti Det Norske Veritas. Firma kontrolovala česká jaderná zařízení už poosmé.

    Auditoři se tentokrát zaměřili na péči o zařízení a radiační ochranu ve vztahu k životnímu prostředí. Pejčoch se také vyjádřil ke zhoršené kvalitě ovzduší, která v minulých dnech trápila hned několik krajů. "Jižní Čechy nejsou průmyslovou oblastí. Navíc Temelín je z hlediska vlivu na životní prostředí naprosto zanedbatelným zdrojem. Jeho provoz není spojen s emisemi skleníkových plynů. Naopak působí jako čistička vody, nikoli zajišťovatel," uvedl.

    Poprvé Jaderná elektrárna Temelín získala certifikát systému řízení ochrany životního prostředí v listopadu 2004, certifikát je vydáván na tři roky a každoročně elektrárna potvrzuje, že pravidla ochrany životního prostředí dodržuje.

    Kontrola se uskutečnila pět dnů poté, co v Temelíně skončila mezinárodní mise Světového sdružení provozovatelů jaderných elektráren. Temelín je podle expertů kvalitně provozovanou elektrárnou, má dobře vypracovaný systém kontroly a nezávislého ověřování stavu bezpečnostního zařízení. Naopak prostor pro zlepšení odborníci našli v převzetí nových praktik nad rámec národní legislativy v oblasti bezpečnosti práce. Temelín v rámci mise WANO dva týdny prověřovalo 17 odborníků z osmi zemí.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    21.07.2026
    17:18Dobré ekonomické a investiční příběhy. Ale ve špatné době?
    15:46Zadlužení EU v prvním čtvrtletí vzrostlo na 82,9 procenta HDP, v Česku kleslo
    15:40Microsoft investuje miliardy dolarů do infrastruktury francouzského Mistralu
    15:32Tesla slibuje AI revoluci, ale letošní investice těžce zaostávají. Středeční výsledky budou testem trpělivosti
    14:25UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL, ISIN XS2764457078
    14:12General Motors zvýšila čtvrtletní zisk o 30 procent, zlepšila výhled
    14:02Novo Nordisk žaluje Eli Lilly. Dánům se nelíbí reklama amerického konkurenta na léky na obezitu
    12:01PODCAST ROZHOVORY: Od Skynetu k akciím. Kde podle Šimona Podhájského vznikne skutečná hodnota AI
    11:15Ropa dál nestoupá, čipy zdraží a akcie dnes rostou  
    10:39Londýnská burza plánuje příští rok spustit nepřetržité obchodování
    10:20Samsung posiluje sázku na robotiku. Do čela nové divize přivedl manažera z Boston Dynamics
    8:56Rozbřesk: MNB pokročí v mini-cyklu snižování úrokových sazeb
    8:55Trump udeřil na Kanadu, ropa čelí novým rizikům. Trhy zároveň vyhlížejí výsledky technologických gigantů  
    6:06Od ropy k umělé inteligenci. Fidelity vidí v Asii rizika i nové investiční příležitosti
    20.07.2026
    22:04Wall Street zahájila týden opatrným růstem. Technologické akcie opět přitahují pozornost investorů  
    17:55Je společnost Nike „opravitelná“?
    16:35PODCAST Týdenní výhled: Výdaje a cloud Alphabetu pod drobnohledem, důležitost výsledků ServiceNow  
    16:04Nový britský premiér Andy Burnham slíbil nový začátek. Chce vrátit stabilitu i důvěru voličů
    15:09Čínský Moonshot AI míří na burzu. Jeho model Kimi K3 znovu rozvířil debatu o budoucnosti AI  
    12:29Netflix jako nákupní příležitost?

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    DR Horton Inc (06/26 Q3, Bef-mkt)
    Halliburton Co (06/26 Q2, Bef-mkt)
    12:00Danaher Corp (06/26 Q2)
    12:30General Motors Co (06/26 Q2)
    22:00Interactive Brokers Group Inc (06/26 Q2)