Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Evropa zakončila týden v plusu. RBS po zlepšeném doporučení +7 %, Porsche naopak -3 %

    Evropa zakončila týden v plusu. RBS po zlepšeném doporučení +7 %, Porsche naopak -3 %

    16.03.2012 17:42
    Autor: Jakub Lukáš, Patria Finance

    Evropské akciové trhy zakončily týden v plusu, což je již čtvrtý růstový den řadě. Akcie tak rozšířily své nejvyšší hodnoty od července minulého roku, když investoři dnes svůj zájem směřovali především do Spojených států a zveřejňovaná makrodata. Průmyslová výroba v únoru nakonec při očekávaném růstu stagnovala a o poznání horší výsledky přinesl index spotřebitelské důvěry Univerzity Michigan, který v březnu klesl na 74,3 bodů při očekávaném růstu na 76 bodů. Eurodolar výraznější pohyb zaznamenal v odpoledních hodinách a v závěru obchodování se pohyboval se ziskem 0,7 % na úrovni 1,316.

    Ze sektorů nejvýraznější pohyby zaznamenaly pojišťovny a automobilky. V zelených číslech zakončily seanci zástupci pojišťoven (+1,5 %), kde italská Generali (13,18 EUR, 1,26%) zpevnila o 3,6 %, švýcarská Swiss Life (94,35 EUR, 0,00%) o 3,1 % a belgická Ageas o 3,2 %. Z bankovního sektoru pak stojí za pozornost růst akcií britské RBS (28,22 GBp, 6,61%), které po zlepšení doporučení na „buy“ ze strany UBS (13,27 CHF, 0,61%) zpevnila o 6,6 %.

    Červená naopak převládala v případě automobilek, které v průměru odepsaly 1,3 %. Propadlíky byly v první řadě akcie německých automobilek Porsche (47,66 EUR, -3,42%) a Daimler , které podrobili revizi analytici Sanford C. Bernstein. Na snížené doporučení zareagovaly tituly poklesem o 3,7 %, resp. o 2,2 %. Výrazněji oslabil i italský producent pneumatik Pirelli se ztrátou 1,9 %.

    Zajímavé zisky si připsala společnost Subsea 7, jejíž akcie v reakci na pozitivní výsledky za 4Q, oznámený program zpětného odkupu akcií a speciální dividendu ve výši 0,6 USD, posílily o 5,5 %. Dařilo se i společnosti Tulow oil, která po zprávách, že v Ghaně odhalila velmi kvalitní ropu, zpevnila o 4 %.

    Celoevropský Stoxx 600 dnes přidal 0,5 %, britský FTSE 100 0,3 %, francouzský CAC 40 0,4 % a německý DAX 0,2 %.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    04.08.2026
    6:01Zitron: Celé odvětví datových center je těžce závislé na OpenAI a ta zase na externím přísunu kapitálu
    03.08.2026
    22:00Americké trhy se vrací do optimistické nálady  
    17:13Od SSSR přes Brazílii, Japonsko po Čínu. Nebo i USA?
    15:54PODCAST Týdenní výhled: V centru pozornosti AMD a Palantir  
    15:18Korejský výprodej slábne. Investoři AI akciím věří dál, problémem byla hlavně finanční páka  
    14:28TotalEnergies kupuje od Shellu evropské portfolio a navazuje na partnerství s EPH
    12:09Warshovo „ticho“. Je ještě brzy říkat, že se trhům stýská po Powellovi?
    11:02Český průmysl dál roste, tempo oživení však v létě zpomalilo
    10:31Rozvíjející se trhy čelí zkoušce. AI, drahá ropa a vyšší sazby vytvářejí nebezpečnou kombinaci  
    9:29Šéf Fedu zvažuje revoluci v měnové politice. Počet zasedání by mohl klesnout
    8:50Rozbřesk: Nabitý týden v Česku. Makro data v čele s inflací a zasedání ČNB
    8:49ČEZ zahajuje výplatu dividend, trhy sázejí na uklidnění situace s Íránem a Fed zvažuje změnu fungování  
    6:09Yardeni: Obrovský majetek živící spotřebu. Jediné, na čem záleží, je akciový trh
    02.08.2026
    9:13Víkendář: Jaká je skutečná dluhová zátěž a co s ní udělalo pár posledních let?
    01.08.2026
    9:09Víkendář: Nedostatek zaměstnanců není ve skutečnosti hrozbou, ale příležitostí
    31.07.2026
    17:30Co nyní říkají o americkém trhu jeho „skutečné“ valuace?
    15:55Fidelity: Volatilita a pesimismus vytváří příležitosti. Favority jsou měď, uran, hliník i drahé kovy
    14:33Eurozóna na pozitivní vlně, podnikatelský sentiment signalizuje dobrý vstup do třetího kvartálu
    14:08Perly týdne: Vy si bojujte, my vyhrajeme
    14:00Tatry mountain resorts, a.s.: Pololetní zpráva 2025/2026

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    16:00USA - Nově otevřená prac. místa