Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Severovýchod Itálie znovu zasáhlo zemětřesení, oznámeno již přes 10 mrtvých

    Severovýchod Itálie znovu zasáhlo zemětřesení, oznámeno již přes 10 mrtvých

    29.05.2012 12:48, aktualizováno: 29.5. 14:24
    Autor: Redakce, Patria.cz

    Aktualizováno

    Silné zemětřesení o síle 5,8 Richterovy škály udeřilo dnes na severovýchodě Itálie. Zahynulo při něm nejméně jedenáct lidí, informují agentura AGI a portál Bologna Tg 24. Zemětřesení propuklo krátce po deváté hodině SELČ. Poté bylo zaznamenáno osm následných otřesů. Podle posledních informací si vyžádalo nejméně osm mrtvých a mnoho zraněných. Další tři středně silná zemětřesení zasáhla oblast mezi 12:56 a 13:10 hodinami SELČ. Nejsilnější hodinu po poledni dosáhlo síly 5,3 R. š..

    Tři lidé zahynuli v obci San Felice sul Panaro, kde se nacházelo centrum otřesů. Pod troskami zřícené tovární haly v nedaleké Mirandole přišli o život tři dělníci. Po jednom mrtvém hlásí obce Concordia a Finale Emilia. Další lidé uvízli pod troskami zřícených budov. Záchranáři vyslovují obavy, že počet obětí se zvýší.

    Zřítily se některé budovy, zejména ty, které poškodilo zemětřesení před týdnem. Řada lidí opustila v panice své domovy a vyběhla do ulic. Epicentrum otřesů bylo 40 kilometrů severozápadně od Boloně. V oblasti zemětřesení byly zastaveny vlaky. Pracovníci drah zkoumají, zda nejsou roztrhány koleje nebo pražce.

    Otřesy pocítili obyvatelé i jinde v severní Itálii. Lidé v panice vybíhali do ulic v Miláně, Veroně, Benátkách, Boloni, Terstu, Modeně a Mantově. Turisté také opustili šikmou věž v Pise a její okolí. Nákupní centra, školy a další veřejné budovy byly evakuovány.

    V noci na 20. května zasáhlo stejnou oblast zemětřesení o síle 5,9 až šesti stupňů. Sedm lidí přišlo o život, pět desítek osob utrpělo zranění a přes 7000 jich muselo vyhledat nouzové přístřeší. Mnozí z nich musejí dodnes bydlet ve stanech. Značné škody byly zaznamenány zejména na starých budovách a objektech historického významu. Nové otřesy je ještě více poškodily. Region zasáhla v posledních dnech ještě série menších následných otřesů. 
     
    Zatím poslední velké zemětřesení Itálii postihlo v roce 2009, kdy při otřesech o síle 6,3 stupně Richterovy škály ve městě Aquila severovýchodně od Říma zahynulo téměř 300 lidí.

    (Zdroj: MediaFax, ČTK)


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    16.07.2026
    16:32PODCAST Analytický radar: Akciový výhled Patrie pro druhé pololetí
    16:00Další cykly zvedání sazeb a to, na čem u akcií skutečně záleží
    15:47Google bude muset v EU otevřít služby konkurenci v AI, rozhodl Brusel
    15:12Nvidia představila nový model pro roboty a rozšiřuje svůj japonský ekosystém pro fyzickou AI
    13:40TSMC: Trh ignoruje silné výsledky a trestá vyšší kapitálové investice  
    12:10Zlato, dolar a Mag7 jako světové rezervní aktivum
    10:35TSMC po vzoru ASML navyšuje výhled tržeb. Bobtnají i kapitálové výdaje
    10:17Lidé nakoupili státní dluhopisy za 74 miliard, pořídilo si je 92 000 občanů
    9:52Uber chce převzít vlastníka Foodory. Za Delivery Hero nabízí přes 14 miliard dolarů
    9:32Rozbřesk: Fed přepisuje svou komunikační strategii: méně slov, více dat
    8:54Komerční banka, a.s.: Dozorčí rada zvolila člena představenstva KB
    8:53Nové americké útoky v Perském zálivu, zdražení ASML a SpaceX dál padá pod tlakem investorů  
    6:12U umělé inteligence se to posouvá k „příliš velké na to, aby padly“
    15.07.2026
    22:00Akcie rostly díky příznivým inflačním datům, výrobci čipů zůstali pod tlakem  
    17:10Dot.com bublinovatost a současný tržní optimismus
    16:43Nájmy v druhém čtvrtletí rostly, pohybovaly se mezi 9600 Kč až 32.900 Kč
    16:38Reuters: Vývoz ropných produktů z Ruska po moři klesl proti červnu na polovinu
    16:33V německém průmyslu vloni zaniklo 177.000 pracovních míst, uvedl úřad práce
    15:11Morgan Stanley se připojila ke konkurentům a svezla se na boomu obchodování s akciemi
    15:01BlackRock hlásí silný kvartál. Výsledky táhly ETF a rekordní marže

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    8:00UK - Průmyslová výroba, y/y
    14:30USA - Index filadelfského Fedu
    14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m
    14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.