Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Americké akcie poklesly již posedmé během osmi dní; slabá makrodata zvyšují šanci na další zásah Fedu. Facebook -8 %

Americké akcie poklesly již posedmé během osmi dní; slabá makrodata zvyšují šanci na další zásah Fedu. Facebook -8 %

17.07.2012 8:58, aktualizováno: 17.7. 9:09
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Aktualizováno

Americké trhy včera oslabily již posedmé během posledních osmi dní, když investoři museli strávit další slabý makroekonomický report v podobě třetího meziměsíčního poklesu maloobchodních tržeb. Větší ztráty však byly mírněny spekulacemi, že slabší makrodata přimějí Fed k dalšímu kolu kvantitativního uvolňování. Hlavní indexy při podprůměrném objemu mírně oslabily: DJIA -0,39 %, S&P 500 -0,23 % a Nasdaq -0,4 %.

Slabost amerických makrodat dokazuje i index ekonomického překvapení sestavovaný Citigroup (26,81 USD, 0,60%), který měří jak moc úspěšná nebo neúspěšná jsou americká makrodata během posledních 3 měsíců, a který se pohybuje kolem svých 11měsíčních minim. Slabá makrodata odrážejí ve svém hospodářské projekci i MMF, který včera snížil výhled pro globální ekonomiku.

 
V korporátní sféře dokázala Citigroup svým ziskem za 2Q předčít odhady analytiků a její akcie posílily o mírných 0,6 procenta. Za to akcie společnosti Facebook včera propadly až o 8,1 procenta na 28,25 USD, tedy nejvíce ve své krátké historii. Od primárního úpisu tak již titul přišel o 26 procent hodnoty. Analytici za včerejším pádem vidí obavy z výsledků firmy za druhé čtvrtletí, které firma zveřejní 26. července.

Ze 32 společností z indexu S&P 500, které doposud reportovaly své výsledky, jich 21 dokázalo překonat průměrný odhad analytiků.


Čtěte více:

Citigroup ve 2Q: ziskem nad očekáváním, příjmy zaostala. Akcie rostou
16.07.2012 14:43
Třetí největší americká banka Citigroup ve druhém čtvrtletí snížila zi...
USA: Tržby v maloobchodě klesají nejdéle od recese v roce 2008, průmysl státu New York překvapil pozitivně
16.07.2012 15:39
Maloobchodní tržby ve Spojených státech ani v červnu nepředvedly ekono...
MMF zhoršil výhled pro letošek i příští rok. Čeká hlubší recesi v Itálii i Španělsku, připouští i stagnaci v USA
16.07.2012 16:18
Mezinárodní měnový fond (MMF) snížil odhad růstu globální ekonomiky pr...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
18.12.2025
12:02MakroMixér: Ocel jako strategická surovina? Bez férových podmínek hrozí zánik
10:30Micron válcuje očekávání. Akcie po uzavření trhu přidávaly osm procent
9:12Rozbřesk: ČNB bez změny sazeb. Zajímavá bude reakce na odpuštění POZE a nižší lednovou inflaci
8:56J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Čtvrtletní zpráva investorům Q3 2025
8:43O sazbách rozhodne ČNB, ECB i BoE. Erste získává zelenou pro Santander a Micron roste  
6:08Investiční výhled 2026: Dolar může dál ustupovat, zlato stále dává smysl  
17.12.2025
22:02Nervozita na Wall Street: technologie pod tlakem, investoři rotují do defenzivy  
17:39Ignorují akcie dluhopisy a vynucují si oba trhy snižování sazeb?
15:58Traders Talk: Santa rally nepřišla, co sledovat na konci roku a ohlédnutí za 2025
14:55Americké akcie míří k dalšímu růstovému roku?
14:03Amazon podle médií jedná o investici deseti miliard dolarů do OpenAI
13:47Představenstvo WBD doporučuje akcionářům odmítnout nabídku od Paramountu, kterou považuje za nedostatečnou
13:23Komerční banka, a.s.: Jmenování nového nezávislého člena dozorčí rady
12:18Evropským trhům pomáhá ropa a inflace. Daří se hlavně Londýnu  
12:05Podnikatelská nálada v Německu se v prosinci zhoršila, uvedl institut Ifo
12:04Waymo chce od investorů získat 15 miliard dolarů při ocenění přesahujícím 100 miliard
11:50Eurostat: Inflace v EU v listopadu zpomalila na 2,4 procenta, v Česku ještě více
10:29Čínští investoři loví „novou Nvidii“. Akcie MetaX vyskočily první den o 693 procent
9:39J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Vnitřní informace
8:55Rozbřesk: Povedený rok pro korunu. Udrží v příštím roce své zisky?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
13:00UK - Jednání BoE, základní sazba
14:15EMU - Jednání ECB, depozitní sazba
14:30CZ - Měnové jednání ČNB, zákl. sazba
14:30USA - CPI, y/y
14:30USA - Index filadelfského Fedu
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.