Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Apple vyostřuje konkurenční boj s Googlem: Nový operační systém nebude zahrnovat aplikaci YouTube

    Apple vyostřuje konkurenční boj s Googlem: Nový operační systém nebude zahrnovat aplikaci YouTube

    07.08.2012 15:57
    Autor: ČTK

    Nová verze operačního systému společnosti Apple (623,95 USD, 0,22%) pro chytré telefony iPhone a počítačové tablety iPad nebude zahrnovat přednastavenou aplikaci pro používání populárních internetových stránek YouTube. Důvodem je rostoucí rivalita mezi Applem a firmou Google (638,93 USD, -0,61%), která je majitelem YouTube. 

    Oba podniky dříve spolupracovaly, nyní však bojují o vedoucí postavení na rychle rostoucím trhu s přenosnými počítačovými zařízeními, jako jsou chytré telefony či tablety. Apple již dříve oznámil, že ve svých mobilních zařízeních přestane používat mapovací software od Googlu. 

    "Apple a Google představují mobilní operační systémy budoucnosti," uvedl analytik Kerry Rice ze společnosti Needham & Co. "Bude to závod dvou koní. Rozhodně nechcete dát tomu druhému koni žádný náskok," dodal. 

    Google je největším internetovým vyhledávačem na světě. Je rovněž autorem populárního operačního systému Android pro chytré mobilní telefony. V květnu firma dokončila převzetí amerického výrobce mobilních telefonů Motorola Mobility za 12,5 miliardy dolarů. Získala tak prostor k větší integraci svého softwaru s hardwarem a začala představovat přímější hrozbu pro telefony iPhone firmy Apple, napsala agentura Reuters.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    03.08.2026
    22:00Americké trhy se vrací do optimistické nálady  
    17:13Od SSSR přes Brazílii, Japonsko po Čínu. Nebo i USA?
    15:54PODCAST Týdenní výhled: V centru pozornosti AMD a Palantir  
    15:18Korejský výprodej slábne. Investoři AI akciím věří dál, problémem byla hlavně finanční páka  
    14:28TotalEnergies kupuje od Shellu evropské portfolio a navazuje na partnerství s EPH
    12:09Warshovo „ticho“. Je ještě brzy říkat, že se trhům stýská po Powellovi?
    11:02Český průmysl dál roste, tempo oživení však v létě zpomalilo
    10:31Rozvíjející se trhy čelí zkoušce. AI, drahá ropa a vyšší sazby vytvářejí nebezpečnou kombinaci  
    9:29Šéf Fedu zvažuje revoluci v měnové politice. Počet zasedání by mohl klesnout
    8:50Rozbřesk: Nabitý týden v Česku. Makro data v čele s inflací a zasedání ČNB
    8:49ČEZ zahajuje výplatu dividend, trhy sázejí na uklidnění situace s Íránem a Fed zvažuje změnu fungování  
    6:09Yardeni: Obrovský majetek živící spotřebu. Jediné, na čem záleží, je akciový trh
    02.08.2026
    9:13Víkendář: Jaká je skutečná dluhová zátěž a co s ní udělalo pár posledních let?
    01.08.2026
    9:09Víkendář: Nedostatek zaměstnanců není ve skutečnosti hrozbou, ale příležitostí
    31.07.2026
    17:30Co nyní říkají o americkém trhu jeho „skutečné“ valuace?
    15:55Fidelity: Volatilita a pesimismus vytváří příležitosti. Favority jsou měď, uran, hliník i drahé kovy
    14:33Eurozóna na pozitivní vlně, podnikatelský sentiment signalizuje dobrý vstup do třetího kvartálu
    14:08Perly týdne: Vy si bojujte, my vyhrajeme
    14:00Tatry mountain resorts, a.s.: Pololetní zpráva 2025/2026
    12:28Apple hlásí rekordní červnový kvartál. Investory ale zklamal výhled

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    16:00USA - Nově otevřená prac. místa