Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
HSBC: Růst čínského zpracovatelského sektoru v prosinci zrychlil

HSBC: Růst čínského zpracovatelského sektoru v prosinci zrychlil

14.12.2012 9:31
Autor: ČTK

Tempo růstu čínského zpracovatelského sektoru se v prosinci dostalo na nejvyšší úroveň za více než rok. Vyplývá to z předběžných výsledků průzkumu společnosti HSBC mezi nákupními manažery. 

Index aktivity zpracovatelského sektoru se zvýšil na 14měsíční maximum 50,9 bodu z listopadových 50,5 bodu. Pokud se index nachází nad hranicí 50 bodů, ukazuje na růst aktivity, napsala agentura Reuters. 

Dnešní údaje jsou další známkou oživení růstu druhé největší ekonomiky světa. V letošním třetím čtvrtletí čínský hrubý domácí produkt stoupl o 7,4 procenta, teda nejpomalejším tempem od roku 2009. 

Čína se nyní potýká s negativními důsledky pomalého hospodářského oživení ve Spojených státech a dluhové krize v Evropě. Peking se snaží domácí ekonomiku podpořit řadou opatření, například snižováním úrokových sazeb a investicemi do infrastruktury. 

"Nejnovější údaje potvrzují, že oživení hospodářského růstu nabírá na tempu zejména díky domácí poptávce," uvedla HSBC. "Pokles nových exportních zakázek však naznačuje přetrvávající vnější problémy," dodala. 

Čínský ministr obchodu Čchen Te-ming minulý měsíc uvedl, že tempo hospodářského růstu by v letošním roce mohlo překonat plánovaných 7,5 procenta. Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) předpověděla, že Čína během čtyř let vystřídá Spojené státy na pozici největší ekonomiky světa.


 


Čtěte více:

Čínský vývoz v listopadu prudce šlápl na brzdu. Průmysl a maloobchod lepší
10.12.2012 9:28
Bilance zahraničního obchodu Číny skončila v listopadu s nižším než o...
Němečtí exportéři se odpoutávají od eurozóny. Do roku 2030 bude hlavním partnerem Čína
13.12.2012 12:28
Řada z 270 tisíc německých průmyslových podniků se stále víc orientuje...
Čínské akcie rostly nejrychleji za rok, průmysl zrychluje; optimismus v japonském průmyslu nejníže od 2010
14.12.2012 8:52
Asijské trhy se vyvíjely smíšeně při rozdílných makroekonomických repo...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
09.12.2025
22:03Wall Street bez jasného směru: Trhy vyčkávají na rozhodnutí a prognózu Fedu, novinky k exportním omezením Nvidie  
17:28Valuace amerického trhu a jedno „skoro nic“, které se za pár let stává významnou věcí
16:09Bitcoinové ETF od BlackRocku má vysoký roční výnos, většina investorů ale na něj zatím nedosáhla
14:30Goldman Sachs: Optimismus ustupuje, investoři hledají příležitosti mimo AI
13:41Colt CZ získal povolení k převzetí Synthesie za více než 23 miliard Kč
12:50Ford a Renault spojují síly. Dostupné elektromobily jako nová strategie
12:04Rostoucí výnosy přibrzdily akcie v rozletu  
10:52Nová cílová cena a doporučení Patrie: Silná rozvaha a dividendy Philip Morris ČR drží atraktivitu i přes vyšší náklady  
10:48Pavel jmenoval Babiše premiérem, vládu jmenuje v pondělí zatím bez Turka
10:07Rozbřesk: Stojí před eurodolarem nejen Fed, ale znovu i děravý francouzský rozpočet?
9:36Vítězství pro Nvidii: Trump jí povolil vývoz do Číny, analytici ale varují před ztrátou výhody
9:04Německý export v říjnu držel tempo, dovoz se propadl o více než procento
8:50J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Vnitřní informace
8:40Nepřátelská nabídka Paramountu, restrukturalizace PepsiCo a spojení Ford-Renault  
6:44Investiční výhled Patria Finance: Pět klíčových témat pro rok 2026  
08.12.2025
17:43Jedno americké dluhové finance fiction
15:59PODCAST Týdenní výhled: Fed míří ke snížení sazeb, ECB u nich dosáhla dna a Netflix pod tlakem  
15:29Paramount neskládá zbraně. Učinil nepřátelskou nabídku na koupi Warner Bros. za 30 dolarů za akcii
13:11Magnum Ice Cream se odštěpila od Unileveru a debutuje na amsterdamské burze
12:23Schnabelová: Další krok ECB bude zvýšení sazeb, ale ne brzy

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
0:00AutoZone Inc (11/25 Q1, Bef-mkt)
0:00GameStop Corp (10/25 Q3, Aft-mkt)
0:00thyssenkrupp AG (09/25 Q4, Bef-mkt)
16:00USA - Nově otevřená prac. místa