Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Wall Street oslavila začátek výsledkové sezóny týdenním růstem na 5letá maxima

Wall Street oslavila začátek výsledkové sezóny týdenním růstem na 5letá maxima

14.01.2013 12:38
Autor: Martin Oliva, Patria Finance, a.s.

Americké akciové trhy minulý týden rostly a index S&P 500 se po zisku 0,4 procenta dostal na nejvyšší úrovně za posledních 5 let. Index Dow Jones Industrial average si také připsal 0,4 procenta a technologický NASDAQ zakončil týden výše o 0,8 procenta. Index volatility a „strachu“ VIX prohloubil svá dlouhodobá minima z předcházejícího týdne a dostal se na nejnižší úrovně od června 2007.

V minulém týdnu odstartovala výsledky hliníkáren Alcoa a banky Wells Fargo výsledková sezóna za 4Q 2012. V nadcházejících 5 dnech své výsledky představí např. bankovní domy JPMorgan, Goldman Sachs, Bank of America, Citigroup a Morgan Stanley, zdravotní pojišťovna UnitedHealth Group, technologický gigant Intel nebo konglomerát General Electric. Podle odhadů analytiků zisky společností z indexu S&P 500 ve 4Q 2012 rostly o 2,5 procenta, což je druhé nejnižší tempo od roku 2009.

Tradiční blue-chip American Express připsal 2,7 procenta, když společnost oznámila snížení počtu zaměstnanců o 5,4 tis. Největší zisk mezi blue-chips ale zaznamenala technologická společnost Hewlett-Packard, která rostla o 6,7 procenta. V indexu Dow Jones se naopak nedařilo bankovnímu domu Bank of America s poklesem o 4,0 procenta a také výrobci letadel Boeing, který v reakci na oznámení o důkladné prověrce svého klíčového letadla Dreamliner ze strany amerických regulátorů odepsal 3,3 procenta.

Hvězdami týdne jsou výrobce záznamových zařízení Seagate Technology a farmaceutická společnost Celgene, když oba tituly dokázaly zaznamenat solidní růst po představení výhledů, které překonaly očekávání analytiků. Seagate připsal 5,9 procenta a Celgene předvedl nevídanou rally o 17,3 procenta.

Retailový řetězec Best Buy v týdnu připsal také 17,3% nárůst, když v pátek titul vylétl nahoru o 16 procenta po informacích o solidních výsledcích během vánoční nákupní sezóny.


Čtěte více:

Alcoa zahájila výsledkovou sezónu v pozitivním duchu. Hliníku věští dobrý rok
09.01.2013 8:28
Startovní výstřel výsledkové sezóny za poslední kvartál loňského roku ...
Horská dráha na Best Buy (+13 %). Firma výrazně srazila výhled cash flow, trh ale oceňuje stabilizaci tržeb
11.01.2013 13:25
Klíčový americký maloobchodní řetězec Best Buy oznámil sezónní vánoční...
Největší z Buffettových sázek na banky: Wells Fargo za 4Q hlásí rekordní zisky, klesající marže
11.01.2013 14:27
Začátek výsledkové sezóny amerických bank za poslední kvartál loňského...
Výhled pro výsledkovou sezónu v USA za 4Q/2012: Déja vu
11.01.2013 16:06
Výsledková sezóna za 4Q/2012 bude nejspíš připomínat jedno dlouhé déja...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
21.07.2025
9:03Rozbřesk: Trumpovi 10 procent nestačí, riziko “výraznějších” ekonomických škod roste
8:56Stellantis se propadla do ztráty, Ryanair zisk naopak vyletěl nahoru a futures jsou v červeném  
6:08Kdy se začne evropským akciím dařit? Firmy trápí cla a slabý dolar  
20.07.2025
9:10Víkendář: Směrem k měkčí formě globalizace?
19.07.2025
9:45Víkendář: Evropa nepotřebuje datová centra ve velkém, zaměřit by se měla na aplikace umělé inteligence
18.07.2025
22:03Rekordní S&P 500 a Nasdaq, ale propad Netflixu kazí optimismus  
17:14Bank of America: USA už investory tolik nelákají. Tvoří se tam bublina
15:45Kdysi Fink označil Bitcoin za pračku peněz, teď si mne ruce. BlackRock eviduje masivní příliv do kryptoměnových ETF
14:59Další verze americké výjimečnosti
13:39Celní dohoda s USA bude podle Merze nesymetrická, jednání vrcholí
13:24Perly týdne: Zvedají se celní inflační tlaky, umělá inteligence se začne ukazovat v ziscích
13:23Saab těží ze zbrojního boomu. Ve 2Q překonal odhady a navýšil celoroční výhled
12:30Stát zaplatí firmě KHNP za dva bloky Dukovan 407 miliard a 15 miliard za palivo
10:41Akcie Netflix i přes silné výsledky doplácejí na prémiovou valuaci  
10:25Akcie pokračují v růstu před spotřebitelskou důvěrou a holubičím komentářem z Fedu  
10:10M2C oznámila kontakt, který má zvýšit příjmy z trhů západní Evropy o dvě třetiny
9:14Netflix šlape na plyn: Rekordní zisky, vylepšený výhled i nové hity
8:54Rozbřesk: Zdražování potravin zůstává v Česku nadprůměrné
8:49ČEZ plánuje SMR v Temelíně, Meta pokračuje v náboru AI expertů z Applu a futures jsou v zeleném  
6:43Velká dohoda s Čínou? Trumpův obrat u Nvidie k ní možná otevírá dveře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data