Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
JPMorgan osekává náklady, plánuje propustit až 19 tisíc lidí

JPMorgan osekává náklady, plánuje propustit až 19 tisíc lidí

26.02.2013 15:57, aktualizováno: 26.2. 17:22

Aktualizováno

Americká banka JPMorgan Chase dnes oznámila plán snížení nákladů celkem o 3 miliardy dolarů a zrušení až 19 tisíc pracovních míst v divizích hypoték a retailového bankovnictví. Finanční dům dále plánuje do příštího roku otevřít 200 nových poboček. Akcie JPMorgan dnes po otevření Wall Street rostly o necelé procento, následně zisk umazaly a ztrácejí 1,5 %.

Snižování nákladů by mělo téměř výhradně probíhat formou propouštění, uvedla mluvčí banky. JPMorgan očekává, že ještě letos propustí až 4 tisíce zaměstnanců retailového bankovnictví. Do konce příštího roku pak plánuje výrazně osekat personální obsazení své divize hypotečního bankovnictví a to o 13 tisíc až 15 tisíc lidí. Snižování počtu zaměstnanců se tak bude potenciálně týkat více než 7 procent z celkového počtu 259 tisíc lidí, které JPMorgan zaměstnávala ke konci loňského roku.

Banka pod vedením CEO Jamieho Dimona přistupuje na strategii snižování nákladů poté, co za čtvrté čtvrtletí reportovala prudký růst zisku a v uplynulých třech letech rekordní výsledky. Zatímco sazby na historických minimech na trhu podpořily zájem o hypotéky, který žene výše zisky JPMorgan i například konkurenční Wells Fargo, zároveň zvyšují konkurenční tlak a jejich pozitivní efekt ve výsledcích těchto bank by se tak letos mohl utlumit.

Celkové náklady v hypoteční divizi chce banka do konce roku 2014 snížit zhruba o 3 miliardy dolarů, z toho letos zhruba o 1 mld. dolarů, s čímž souvisí ztenčení pracovní síly do roku 2015 zhruba o pětinu. To by však nemělo znamenat omezení podnikání, banka hodlá naopak v letošním i příštím roce zvýšit počet poboček o sto každý rok.

Strana nákladů je „pro nás důležitým aspektem“, uvedl šéf JPMorgan Dimon. Dodal přitom, že systém zaměstnaneckých kompenzací v divizi investičního bankovnictví by měl dle jeho očekávání „zůstat poměrně konzistentní“. 

 
(Zdroj: Bloomberg, CNBC, JPMorgan)


Čtěte více:

JPMorgan zahájila sérii bankovních výsledků za 4Q: růst zisku nad očekávání, hlásí silnější trh s hypotékami
16.01.2013 13:23
Americká JPMorgan dnes navázala na Wells Fargo, která reportovala minu...
JPMorgan Chase - Komentář k výsledkům za 4Q12
16.01.2013 16:36
• Dnešní výsledky bank potvrzují postavení černého koně výsledkové sez...
Deutsche Bank s největší ztrátou za 4 roky, trh ale zajímá víc růst kapitálu
31.01.2013 9:57
Propuštění více než čtrnácti stovek zaměstnanců a příprava na soudní s...
Deutsche Bank propouští komoditní tradery, tvrdí zdroje. Končí nadvláda bank nad trhem?
08.02.2013 14:12
Největší německá banka Deutsche Bank propustila 10 až 12 londýnských t...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
19.05.2026
17:14Akcie a rostoucí výnosy dluhopisů
15:09GEVORKYAN po výsledcích: Loď se otáčí. Růst potáhne obrana, Itálie a efekt dokončených investic
13:27Preview Nvidie: trh má vysoká očekávání, tržby by se měly blížit 80 miliardám dolarů  
12:20Evropské akcie se zvedají, ale výnosy ani Amerika povzbudivě nevypadají  
12:05Největší investoři světa odkrývají karty: Razantní výprodeje i nové sázky na AI
11:39Růst HDP Japonska v prvním čtvrtletí zrychlil na 2,1 procenta, překonal odhady
10:48TOMA, a.s.: Pozvánka na řádnou valnou hromadu
10:45FX Strategie: Klid na koruně a eurodolar pod tlakem globálních vlivů  
10:18UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL XS2637445276
10:09UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. s.: Pozvánka na řádnou valnou hromadu
10:00Google a Blackstone zakládají společný neocloud, který poběží na čipech od Googlu
9:09Rozbřesk: Globální výprodej dluhopisů řídí aktuálně Japonsko a Velká Británie
9:05Musk prohrál spor s OpenAI. Žaloba přišla podle soudu pozdě
8:42Dvouciferný růst tržeb i zisku a expanze na nové trhy. GEVORKYAN odstartoval silný začátek roku
8:42Musk prohrál s OpenAI, Google spolupracuje s Blackstone na cloudu pro AI, evropské futures v zeleném  
6:09Mag7 – jak se spolu (ne)rýmují valuace a růstová očekávání
18.05.2026
17:00KARO Leather a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
16:25Hunterbrook si bere CSG opět na paškál, tentokrát kvůli Indonésii. Firma se znovu brání
16:11PODCAST Týdenní výhled: Nvidia otestuje optimismus, zatímco se do hry vrací inflace  
16:06Trump stáhl desetimiliardovou žalobu na finanční úřad za únik daňových přiznání

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
1:50JP - HDP, q/q anualizovaně