Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Maloobchodní tržby v eurozóně v únoru klesly, za leden revize k horšímu

Maloobchodní tržby v eurozóně v únoru klesly, za leden revize k horšímu

05.04.2013 11:44
Autor: ČTK

Maloobchodní tržby v eurozóně v únoru klesly o 0,3 procenta ve srovnání s předchozím měsícem, kdy jejich růst překonal očekávání. Sdělil to dnes statistický úřad Eurostat. Experti v anketě Bloomberg za únor v průměru předpokládali meziměsíční propad tržeb o 0,4 procenta. Meziročně činil pokles 1,4 procenta proti konsensu -1,2 procenta.

Pokles tržeb svědčí o slabé spotřebitelské poptávce v 17 zemích platících eurem, které se potýkají s dopady dluhové krize. Podstatně se v únoru propadly tržby obchodníků ve Francii, a to o 2,2 procenta.

Eurostat dnes také oznámil zpřesněné výsledky lednových maloobchodních tržeb v eurozóně. Ty se v prvním letošním měsíci zvýšily o 0,9 procenta meziměsíčně a snížily o 1,9 procenta meziročně proti +1,2 procenta resp. -1,3 procenta, což úřad uvedl v dřívější předběžné zprávě.

Řada evropských domácností omezuje výdaje, protože vládní úsporná opatření mají negativní dopady na hospodářský vývoj a zvyšují nezaměstnanost. Evropská komise předpokládá, že ekonomika eurozóny v celém letošním roce klesne o 0,3 procenta.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.11.2025
10:10Víkendář: EU se zabývá příliš mnoha věcmi, to podstatné jí uniká
21.11.2025
17:54Artur Gevorkyan a Andrej Bátovský o rekordních projektech, příležitostech pro akvizice, sázkách na defence sektor i burze, která posune firmu úplně jinam
17:20Kde jsou vlastně „standardní“ valuace a jak jsou na tom relativně k nim ty současné?
16:53Evropa může kompenzovat cla USA i bez nových smluv, tvrdí šéfka ECB
14:16Pozvánka na setkání s analytikem a makléřem Patrie ve středu 3. prosince v Praze
14:12Centrální banka nemusí být neomylná, ale musí být zodpovědná
12:30Perly týdne: Které akcie nejvíce těží z AI
11:21Dnes se může rozhodovat, jestli trhy vstoupí do korekce. Po veletoči na Wall Street padá i Evropa  
11:00Podnikatelská aktivita v eurozóně solidní, tempo brzdí průmysl
10:49Nové doporučení Patrie: Moneta atraktivní pro dividendy, prostor pro růst omezený  
10:35ČEB, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emise dluhopisů
10:03FRESH: Rozpočtové tornádo aneb co čekat od nové vlády? Odpovídá Mojmír Hampl
9:04Rozbřesk: Smíšená data z trhu práce komplikují Fedu prosincové rozhodnutí
8:48Výhled Nvidie trhy nepřesvědčil, Goldmani hlásí nárůst shortů a brexit stál Británii až 240 mld. liber  
7:14Slok: Prosincový pokles sazeb by pro Fed byl těžký
20.11.2025
22:01Wall Street pod tlakem: volatilita zasáhla technologie i kryptoměny  
17:37AI a „dobrá deflace“ druhé průmyslové revoluce
16:16Během posledních 15 let došlo k výrazné změně ve fungování Fedu a schopnosti monitorovat jeho politiku
16:02Trh s luxusním zbožím příští rok vzroste o tří až pět procent, očekává Bain
15:08Americký trh práce přinesl v září po několika slabých měsících slušné zlepšení  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data