Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
GTS nabídne firmám volání z mobilu i pevné linky za 787 Kč

GTS nabídne firmám volání z mobilu i pevné linky za 787 Kč

14.05.2013 10:57, aktualizováno: 14.5. 11:23
Autor: ČTK

Aktualizováno

GTS nabídne firmám neomezené volání z mobilu i pevné linky za 650 korun měsíčně bez DPH, tedy 787 s daní. Bude působit jako virtuální mobilní operátor a zároveň nabídne velkoobchodně mobilní služby dalším operátorům. Uvedli to zástupci firmy na tiskové konferenci.

GTS se již na začátku roku dohodla o využití mobilní sítě T-Mobilu. Podle generálního ředitele Davida Šity si GTS od T-Mobilu kupuje kapacitu sítě v podobě provolaných minut a objemu dat, nikoliv hotové služby jako nynější virtuální operátoři BLESK mobil nebo Mobil.cz, kteří působí jen jako přeprodejci.

GTS neposkytuje služby přímo koncovým zákazníkům, ale jen firmám a živnostníkům, případně zaměstnancům těchto firem. Neomezený tarif zahrnuje volání a SMS do všech sítí v ČR i volání na pevné linky do okolních zemí. Součástí je také mobilní internetové připojení s jedním MB dat denně. Nabídky neomezeného volání konkurence s řádově stovkami MB dat měsíčně určené především pro domácnosti se pohybují od 691 do zhruba 750 korun.

Firma bude zároveň nabízet mobilní služby dalším menším operátorům na základě velkoobchodní nabídky, ti je pak jako virtuální operátoři budou moci poskytovat koncovým uživatelům. Nebudou tak muset vést složitá jednání přímo s provozovateli mobilních sítí. "Implementovat malé firmy napřímo by pro nás nebylo příliš efektivní," podotkl Petr Misík z T-Mobilu.

Zájemce o poskytování služeb virtuálního operátora si u GTS bude moci koupit od zhruba tisícovky SIM karet. Ty mohou být s jeho vlastní grafikou a na displeji se bude objevovat název operátora. Podmínkou je registrace virtuálního operátora u ČTÚ. Službu mohou dál přeprodávat. Nabídka ale nemá být určená pro tzv. šedé operátory bez vlastních systémů zákaznické péče a další přidané hodnoty.

GTS Central Europe má v ČR, Polsku, Maďarsku, Slovensku a ČR přes 38 tisíc firemních zákazníků.

 


Čtěte více:

ČEZ plánuje vstup mezi virtuální operátory. Zaměstnancům již nyní nabízí za stovku 240 min. a 100 SMS
10.04.2013 8:43
Největší česká energetická společnost plánuje provozovat plnohodnotnéh...
Šéf ČTÚ: Virtuální mobilní operátoři ceny volání neovlivní
18.04.2013 13:27
Příchod virtuálních mobilních operátorů nebude mít zásadní vliv na sní...
Další virtuální operátor: Ha-vel internet nabídne nižší ceny než Bleskmobil
19.04.2013 9:13
Nový virtuální operátor chce od června nalákat co nejvíce zákazníků. "...
Operátor Mobil.cz nabídne bezplatný internet a volání za 2,50 Kč/min.
10.05.2013 16:31
Nový virtuální mobilní operátor Mobil.cz nabídne předplacenou kartu s ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.07.2026
13:18Investiční výhled na druhé pololetí: Volby vrátí na scénu politická rizika  
9:13Víkendář: AI má jiný investiční cyklus, než předchozí technologie
04.07.2026
12:05Investiční výhled na druhé pololetí: Nárůst inflace i fiskální podpory  
9:22Víkendář: Umělá inteligence jde zatím jen po povrchu, neměla by vést k výraznému růstu nezaměstnanosti
03.07.2026
17:18Od Východoindických společností až po SpaceX „umožňující multiplanetární život“
15:42Goldman Sachs: Trend na akciích míří stále nahoru, poklesy jsou příležitostí k nákupu
13:20Investiční výhled na druhé pololetí: Zhodnocení první poloviny roku 2026  
11:33Perly týdne: Nutnost vládní kontroly nad AI a OpenAI jako bublina
10:47Pátek bez Ameriky přináší zklidnění, akcie převážně zelené  
9:00Rozbřesk: Proč Němci končí a Španělé jdou dál, aneb souvisí spolu ekonomická výkonnost a sportovní úspěch?
8:52Slabá data z trhu práce podpořila akcie, Tesla překvapila růstem a Trumpův tlak na Fed neustává  
6:15Je AI bublina blízko prasknutí? Co říká pět oblíbených tržních indikátorů
02.07.2026
17:15Na půl plné a prázdné investiční sklenice a sázky na jednu kartu
16:25Grantham: Nevěřit býčí propagandě
15:49Nezaměstnanost v EU zůstala v květnu na 5,9 procenta, nejníž je v ČR a Bulharsku
15:46Slabá data opět zamlžila pohled na americký trh práce, obavy z Fedu nemizí
12:51Technologičtí giganti přišli o dva biliony dolarů. Trh odměňuje výrobce čipů, ne jejich zákazníky  
11:32Světové akciové indexy letos rostou, nejvíce v Koreji, Japonsku a na Tchaj-wanu
10:55AstraZeneca jako sázka na defenzivu mimo AI horečku  
10:45Techy rozhodila zpráva Mety a japonský tlak trvá. Do toho vyjdou důležitá data  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data