Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Valná hromada Fortuny schválila dividendu 0,67 eura na akcii

Valná hromada Fortuny schválila dividendu 0,67 eura na akcii

28.05.2013 12:54, aktualizováno: 28.5. 13:10

Aktualizováno

Loterijní společnost Fortuna Entertainment Group vyplatí akcionářům hrubou dividendu ve výši 0,67 eura na jednu akcii. Tuto částku, navrženou představenstvem společnosti, dnes schválili na řádné valné hromadě v Amsterdamu.

Celková výše dividendy sestává ze tří částí – z dividendy z konsolidovaného čistého zisku za rok 2012 (0,23 EUR), z nerozdělených zisků z předchozích období (0,10 EUR) a distribuce emisního ážia (0,34 EUR), tedy rozdílu mezi akcií v nominální hodnotě a emisní hodnotě.

Celková suma určena k výplatě dividendy je 34,84 milionu EUR, což při celkovém počtu 52 milionů akcií představuje částku 0,67 EUR na jednu akcii. Rozhodný den byl stanoven na 11. června 2013 a o datu výplaty dividendy rozhodne vedení společnosti v nejbližších dnech. Dříve Fortuna uvedla, že pro výplatní den přicházejí v úvahu dvě data - 26. červen a 30. čerenec - v závislosti na zajištění externího financování. Loni byla dividenda 0,23 eura na akcii.

Návrh je v souladu s předchozím oznámením Fortuny, že hodlá vyplatit až 100 procent zisku za loňský rok, který dosáhl v čistém vyjádření 12,3 milionu eur, a případně také další dividendu z nerozdělených zisků z předchozích období. Akcie Fortuny dnes zůstávají beze změny na včerejší závěrečné ceně 118,30 Kč.

V prvním kvartále letošního roku Fortuna dosáhla výsledků lepších na všech úrovních, s provozním ziskem EBITDA meziročně o 34 procent vyšším a vysoko nad konsensuálním odhadem. Provozní zisk z loterie činil 40 tisíc eur a byl tak, po ztrátě 1,2 mil. EUR v 1Q12, poprvé kladný. Vedení Fortuny posuzuje strategické možnosti týkající se dalšího vývoje Loterie Fortuna a uvedlo, že vstup strategického partnera by umožnil další rozvoj v oblasti produktů a distribuce a podíl na nákladech.

Fortuna Entertainment Group vznikla v roce 2009 a stala se největším středoevropským provozovatelem kurzových sázek. S akciemi Fortuny se obchoduje na pražské a varšavské burze, majoritním vlastníkem je finanční skupina Penta.

 


Čtěte více:

Vepřek (Fortuna) na Patria.cz: Vyšší zdanění loterií nám ukrojilo 2,2 mil. eur čistého zisku. Čekám konsolidaci evropského trhu
08.03.2013 16:44
V loňském roce zavedené navýšení zdanění loterijních firem, které tak ...
Fortuna rozdělí i zisky z minulých let, navrhuje vyplatit dividendu 0,67 EUR. Akcie až +8 %
16.04.2013 8:40
Fortuna Entertainment Group navrhuje vyplatit akcionářům ze zisku za r...
Fortuna - Výplatou dividendy vzroste i zadlužení (komentář)
16.04.2013 11:22
Představenstvo společnosti Fortuna Entertainment Group N.V. rozhodlo n...
Fortuna s výsledky lepšími na všech úrovních, loterie poprvé s kladným EBITDA
07.05.2013 8:13
Loterijní společnost Fortuna Entertainment Group uvedla, že za první č...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
18.02.2026
22:01Akcie smazaly část zisku po zveřejnění zápisu Fedu  
17:36Kofola nedosáhla na cíl EBITDA pro rok 2025. Největšími vlivy cukrová daň na Slovensku a počasí
17:26Sny a skutečnost čínsko-amerických dluhových vztahů
16:00PODCAST Analytický radar: Tři tipy Braňa Sotáka na AI infrastrukturu
14:18Argumenty ČEZ jsou závažné, jednání Bulharska tolik ne, odmítl tribunál nároky na náhradu škod
13:32Lone Pine Capital: Na trhu vznikají bílá místa, AI je superbýčí faktor
12:55Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
11:45Bez honu za AI a bez paniky: Apple těží z odpoutání se od Nasdaqu
10:31Bayer žádá soud o schválení urovnání Roundupu, navýšil rozpočet na právní výdaje
10:30Akcie ožívají a opatrně se začínají zvedat i technologie  
10:10Guvernérka ECB si údajně zkrátí mandát, chce Macronovi umožnit ovlivnit volbu nástupce
10:08AI může nahradit více než polovinu podnikového softwaru, tvrdí šéf Mistral AI
8:49Rozbřesk: EU chystá „28. režim“: jeden evropský trh bez bariér?
8:47Anthropic uvádí nový AI model, Apple zrychluje vývoj nositelných zařízení a Lagardeová může opustit ECB předčasně  
6:06Yardeni: Boom ekonomiky a chytří kluci v technologických firmách
17.02.2026
22:00Wall Street stagnovala při absenci nových zpráv  
17:26Investované stovky miliard dolarů a pár procentních bodů požadované návratnosti
16:03Invesco: Zlato pohání investiční poptávka, fundamenty slábnou. Férová cena je na 3 500 USD
15:32Paramount má sedm dní na to, aby přesvědčil Warner Bros. Mluví se o 31 dolarech za akcii
13:31Muskovy SpaceX a xAI soutěží v tajném programu Pentagonu na autonomní rojové drony

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
    14:30USA - Počet nově zahájených staveb
    15:15USA - Průmyslová výroba, m/m
    16:00USA - Předstihový index Conference Board, m/m
    20:00USA - Zápis z jednání FOMC