Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Bílý dům vidí vlažněji růst americké ekonomiky

Bílý dům vidí vlažněji růst americké ekonomiky

09.07.2013 8:28
Autor: Redakce, Patria.cz

Americká vláda dnes zhoršila výhled ekonomického růstu Spojených států na roky 2013 a 2014 a výhled vývoje zaměstnanosti. Hrubý domácí produkt má letos podle pravidelné aktualizace zprávy o rozpočtu a ekonomickém vývoji vzrůst o dvě procenta, příští rok tempo růstu zrychlí na 3,1 procenta. V dubnu přitom vláda čekala, že letos HDP vzroste o 2,3 procenta a příští rok o 3,2 procenta. 

Vláda také snížila výhled rozpočtového schodku na letošní fiskální rok, který skončí v září. Schodek má činit 759 miliard USD, což je o 200 miliard USD méně, než vláda čekala před třemi měsíci. Přispějí k tomu vyšší příjmy z daní a automatické výdajové škrty. Spojené státy by za vlády prezidenta Baracka Obamy měly mít celoroční rozpočtový deficit poprvé pod hranicí jednoho bilionu dolarů

Míra nezaměstnanosti sice v posledních šesti měsících klesla, stále však zůstává relativně vysoko, a to nad sedmi procenty. Podle Bílého domu za to mohou přetrvávající dopady nejhorší recese od 30. let minulého století.

(Zdroj: čtk, AP, Bloomberg)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
19.12.2025
15:43Marks: Dva druhy bublin a zdraví současného akciového trhu
13:42ČNB: Bankám za tři čtvrtletí stoupl čistý zisk o 9,4 miliardy na 100 miliard Kč
13:35Mraky nad Vestas se rozfoukaly. Výrobce větrných turbín míří k nejlepšímu roku za dekádu
12:50První dodávky H200 na obzoru? Trumpova administrativa přezkoumává prodeje AI čipů Nvidie do Číny
12:07Perly týdne: Na dům nemáme, tak nakoupíme akcie?
11:04Kecky Nike v Číně neletí. Výrazný propad tamních prodejů posílá akcie o 10 procent dolů
10:23BoJ zvýšila sazby na nejvyšší úroveň za 30 let. Další růst může přijít do půl roku
9:51UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu, ISIN CZ0003557159
9:45UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu, ISIN CZ0003557167
9:29USA v roce 2026: Stabilní inflace, nižší sazby a otazníky nad Fedem
9:05Rozbřesk: Koruna zastavila oslabování. Americká inflace spadne v lednu k cíli, Fed bude pokračovat v redukci sazeb
8:54EU schválila půjčku Ukrajině, japonská centrální banka zvýšila sazby a německá spotřebitelská důvěra prudce klesá  
8:50J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o deváté výplatě úrokového výnosu
6:03Investiční výhled 2026: Shrnutí  
18.12.2025
17:21Jakou logikou se nyní řídí trh, odkupy a IPO?
16:55Jan Bureš: ČNB ponechává sazby beze změny, ale mírní jestřábí rétoriku
16:31Německo v roce 2026: Pomalý růst a tlak na konkurenceschopnost
15:57Dominik Rusinko: ECB stále „in a good place“. V roce 2026 sazby zřejmě měnit nebude
14:38ČNB ponechala sazby beze změny
14:38ECB nechává sazby na místě a spoléhá se na přicházející data. Prognózu vylepšila

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
JP - Základní O/N úroková sazba
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university
16:00USA - Prodeje starších domů