Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    OKD chystá personální změny, včetně postu provozního ředitele

    OKD chystá personální změny, včetně postu provozního ředitele

    28.08.2013 16:01
    Autor: ČTK

    Těžební společnost OKD chystá od září v souvislosti s celkovou restrukturalizací firmy řadu personálních změn. Například provozním ředitelem se stane padesátiletý Pavel Hadrava, který dosud řídil Důl Karviná a v OKD působí už od roku 1987. Na pozici střídá Lea Bayera, řekla dnes ČTK nový mluvčí společnosti Marek Síbrt (32). 

    Novým ředitelem závodu Dolu Karviná se místo Hadravy stane současný náměstek pro plánování a inženýring Petr Dedek (49), který do OKD nastoupil v roce 1986. 

    Novým ředitelem závodu úpraven bude Václav Kabourek (53), který do pozice přechází z funkce ředitele Dolu Darkov. Ten nově povede dosavadní ředitel Dolu Paskov Vladislav Szmek (53). "Do pozice personálního ředitele OKD nastupuje sedmapadesátiletý Jan Jurášek, který dosud působil jako ekonomicko-personální náměstek Dolu Darkov, kde pracoval v různých funkcích od roku 1983," uvedl Síbrt. 

    Ředitelem vnějších vztahů a členem představenstva OKD se již stal Petr Jonák (33), který zároveň vede vnější vztahy a komunikaci v mateřské společnosti New World Resources (NWR). 

    OKD je největším soukromým zaměstnavatelem v Moravskoslezském kraji. Má zhruba 13.000 vlastních zaměstnanců. Předloni jejich průměrná hrubá mzda činila 36.498 korun, pracovníci na šachtách si měsíčně vydělali průměrně 35.123 korun. V poslední době se mateřská NWR kvůli propadu ceny uhlí dostala do ekonomických problémů. K úsporným opatřením, které firma již dříve oznámila, patří například stěhování správy společnosti z centra Ostravy na Důl Darkov a vytvoření jednoho centrálního managementu pro všechny doly. Ukončila také spolupráci s 250 administrativními a technickými pracovníky. 

    Cílem změn je podle Síbrta zefektivnění a zjednodušení řízení. Z OKD by měla vzniknout štíhlejší organizace, která bude schopna čelit nepříznivé situaci na světových trzích s uhlím.


    Čtěte více:

    Dohoda o nové kolektivní smlouvě v OKD stále chybí. Řešení má přinést mediace
    08.07.2013 18:06
    Odbory a vedení těžební firmy OKD se stále nedohodly na nové kolektivn...
    Šéf odborů OKD: Snižování platů je nepřijatelné. Prodej dolů může být první krok k zániku
    10.07.2013 9:53
    „Horníci se obávají, že snížení platů je jen první krok. A ten další b...
    Hornické odbory chtějí, aby OKD získala zpět byty na Ostravsku
    31.07.2013 12:47
    Byty na Ostravsku, které vlastní společnost RPG Byty, by se měly vráti...
    NWR (z +12 % na -6 %) za 2Q se ztrátou 315 milionů eur. Odepisuje uhelná aktiva a mluví o „nové realitě“  (+komentáře)
    22.08.2013 8:21
    Snížení hodnoty uhelných aktiv ve výši 307 milionů EUR uvrhlo těžební ...
    Nesplníme podmínky úvěrů, přiznává NWR. JPMorgan varuje před nedostatkem peněz a čeká pád akcií o 50 % (+komentář)
    22.08.2013 13:02
    Představenstvo NWR předpokládá, že ve druhém pololetí nebude schopné s...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    08.08.2026
    8:41Víkendář: Trhy nemají rády prázdné řeči
    07.08.2026
    22:05Slabá data z trhu práce pomohla akciím  
    17:51Akcie v optimismu, průmysl v extrémním, dluhopisy neprotestují
    16:20UEFA vs. FIFA a „tajné plány vytvořené bezcharakterními lidmi, které mají pochybné přínosy pro samotný fotbal“
    15:35Akce Fedu se odsouvá, americký trh práce překvapil opět negativně
    14:46Vysychající řeky a ničivé požáry v Evropě. Klimatická rizika dopadají na průmysl, ekonomiku i finanční trhy  
    12:55Co je vlastně cílem americké centrální banky? Nasliboval toho Warsh příliš?
    12:35Po raketovém růstu přichází vybírání zisků. Zaměstnanci SpaceX prodávají akcie
    12:26Závěr týdne je pro akcie převážně pozitivní při vyčkávání na nová data  
    11:52ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
    11:00Perly týdne: Zlato nahoru a SpaceX k 10 bilionům dolarů
    10:30Hlavní akcionář Volkswagenu je ve ztrátě, automobilku vyzval k rychlým opatřením
    8:59Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
    8:51Výsledky oznámily CSG a Gen Digital, Trump uvalil nová cla. Evropa zahájí opatrně  
    8:47Rozbřesk: Koruna po holubičím překvapení ČNB v defenzivě
    8:14CSG výrazně překonala odhady. Obranná divize táhne růst, výhled potvrzen
    5:50Srpen přeje dividendám. CNBC vybírá mezi aristokraty s růstovým potenciálem i pravidelným výnosem
    06.08.2026
    15:57ČNB ve vyčkávacím režimu, zvýšení sazeb ale zůstává dále ve hře
    15:31Zásoby plynu v EU jsou pro toto období rekordně nízké, ukazují data
    14:47Růst MercadoLibre akceleruje na 50 %. Podle trhu ale roste příliš draze  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data