Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Hypoindex: Průměrné sazby hypoték v srpnu stouply, objemy klesly

    Hypoindex: Průměrné sazby hypoték v srpnu stouply, objemy klesly

    18.09.2013 10:54
    Autor: Redakce, Patria.cz

    Průměrné úrokové sazby hypoték v srpnu podruhé v řadě lehce stouply na 3,01 procenta. V červnu byly na 2,95 procenta, což byla nejnižší hodnota za dobu sledování ukazatele. Vyplývá to z údajů Fincentrum Hypoindexu. Index sleduje od roku 2003 průměrnou úrokovou sazbu hypoték bez ohledu na dobu fixace.

    Vývoj úrokových sazeb podle Fincentrum Hypoindex:

    Fincentrum Hypoindex


    „Srpnové sazby prakticky kopírovaly červencovou hladinu díky nadále probíhajícím akcím, které byly již od jara neustále obnovovány či prodlužovány. Aktuálně tyto akční nabídky postupně končí, což spolu se zářijovým zvýšením sazeb u některých bank zvedne podzimní průměrné úrokové sazby, dokud některá z bank nebude opět mít chuť rozhýbat trh,“ komentuje srpnová čísla Josef Rajdl, vedoucí analytik společnosti Fincentrum.

    Počty a objemy uzavřených hypoték o prázdninách:

    Rok

    Počet v červenci

    Počet v srpnu

    Objem v červenci

    Objem v srpnu

    2013

    8 770

    7 661

    14,078 mld.

    12,424 mld.

    2012

    5 636

    6 164

    11,629 mld.

    9,143 mld.

    2011

    5 078

    5 891

    8,584 mld.

    9,865 mld.

    2010

    3 797

    4 046

    6,439 mld.

    6,757 mld.

     

    Některé banky během září však spustily různé výhodné akce, stoupání sazeb by tak mohlo být na chvíli u konce. Uzavřít hypotéku přišlo v srpnu do finančních domů 7661 klientů, tedy zhruba o tisíc méně než v červenci. Stejně tak klesly i objemy hypotečních úvěrů, a to o 1,5 miliardy na 12,424 miliardy korun.

    V září se některé banky rozhodly nabídnout klientům další slevové akce. Komerční banka od 1. září nabízí hypotéku s garancí úrokové sazby 2,99 procenta a nulovými poplatky. Akční hypoteční úvěr lze získat v případě, že klient v bance podá žádost o hypotéku v září a zároveň podepíše smlouvu do 15. listopadu 2013. Garantovaná sazba 2,99 procenta platí pro fixaci na dobu tří let a občané mohou získat až 85 procent hodnoty zastavené nemovitosti.

    Úrokové sazby v září snížila i mBank. U účelové hypotéky s tří až pětiletou fixací snížila sazbu až o 0,55 procentního bodu a u neúčelové hypotéky o 1,49 bodu. Garantované úrokové sazby u mBank tedy začínají na 2,49 procenta pro tříletou fixaci, spolufinancování 50 procent a při sjednání životního pojištění. Bez něj je úroková sazba 2,74 procenta.

    (Zdroj: Fincentrum Hypoindex, čtk)


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    11.08.2026
    14:31Provozovatel datových center DayOne se chystá na svůj první den na burze v USA
    14:31Umělá inteligence jako budování železnic, období bankrotů i slávy
    14:07Od valuace 98 miliard k až 30 miliardám dolarů. Shein se připravuje na vstup na burzu
    14:02Návrat Intelu nabírá obrátky. Firma si zajistila 20 miliard dolarů na expanzi
    13:08Rocket Lab roste raketovým tempem, ziskovost však stále zůstává na oběžné dráze  
    11:38ČEZ zaostal za odhady na provozním zisku. Slabý Trading přebil pozitivní zprávu o vyšším výhledu  
    11:05Inflace zůstává pod cílem, domácí tlaky ale nepolevují
    10:08Wall Street vidí za Bessentovými kroky známky úzkosti na trhu s dluhopisy  
    8:52ČEZ v pololetí meziročně zvýšil čistý zisk o deset procent a zahraniční trhy sledují nové zdroje financování AI  
    8:44ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Výsledky hospodaření za I. pololetí 2026
    7:57Čistý zisk ČEZ přesáhl za první pololetí 18 miliard, společnost znovu navýšila výhled
    10.08.2026
    17:01Pár úvah o plánech FIFA, skutečném podnikání a tržním systému
    15:38PODCAST Týdenní výhled: Výsledková sezóna trenduje díky AI vysoko nad odhady a Bessent brání státní dluhopisy  
    14:44Trumpovy příjmy z licencí loni vzrostly o 71 procent na 59,5 milionu dolarů
    13:25TSMC umlčela obavy z ochlazení AI. Tržby dál rostou o desítky procent
    12:40Trhu s humanoidními roboty vládne Čína. V prvním pololetí se postarala o více než 97 % světových dodávek
    11:19Míra nezaměstnanosti v červenci stoupla na 5 %. Trh práce ale zůstává napjatý
    10:04Rozbřesk: Extrémní sucho a nízká hladina Rýna je další komplikací pro německý průmysl
    8:50Trhy věří Evropě, geopolitická rizika však zůstávají ve hře  
    6:07PREVIEW: ČEZ by měl vykázat slabší provozní výsledky. K růstu zisku ale pomůže konec windfall tax  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    9:00CZ - CPI, y/y
    16:00USA - Prodeje starších domů