Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Evropa po úvodním poklesu otočila a mírně roste, daří se automobilkám

Evropa po úvodním poklesu otočila a mírně roste, daří se automobilkám

23.09.2013 11:14
Autor: Jakub Lukáš, Patria Finance

Evropské akciové trhy po nepříznivém úvodu obchodování aktuálně svůj směr otočily a mírně rostou. Impulzem pro optimismus investorů jsou výsledky voleb v Německu, kde vyhrála konzervativní unie CDU/CSU kancléřky Merkelové. Podporou jsou ale i makrodata z Číny, kde index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru sestavovaný HSBC (6,94 GBP, 0,62%) vzrostl až na 51,2 b. proti odhadům na úrovni 50,9 b. Zklamání naopak přinesly evropské indexy nákupních manažerů, výjimkou je pouze index nákupních manažerů eurozóny ve službách, který v souladu s očekáváním vzrostl. Bez výraznější změny zůstává euro, které se pohybuje na hladině 1,350 USD/EUR.

 
Z jednotlivých sektorů jsou v plusu především automobilky, které v průměru přidávají téměř procento. Koncern Volkswagen (169,83 EUR, 0,88%) zpevňuje o 1,6 procenta, Peugeot (12,69 EUR, 1,16%) stejně jako Fiat (6,18 EUR, 0,65%) o 1,3 procenta a například BMW (81,19 EUR, 0,89%) o 0,9 procenta.

Akcie Aberdeen Asset Management rostou o 2,4 procenta v návaznosti na vylepšené očekáváná týkající se zisku před zdaněním pro letošní rok.

V červených číslech jsou naopak komoditní společnosti, což je výsledek klesajících cen komodit a londýnské burze. V čele se ztrátou 2,4 procenta jsou akcie Polymetalu, které následuje společnost Randgold Resources, která odepisuje 2,4 procenta nebo Anglo American (15,72 GBP, -1,23%), která se pohybuje 1,7 procenta pod pátečním závěrem.

Společnost National Grid oslabuje o 1,5 procenta poté, co analytici UBS (19,2 CHF, -0,26%) snížili svoje doporučení.

Celoevropský index Euro Stoxx 50 posiluje o 0,1 procenta, francouzský CAC 40 a německý DAX o 0,2 procenta, když britský FTSE 100 zůstává poblíž pátečního závěru.


Čtěte více:

Merkelová ovládla německé volby. Nemá ale většinu Sněmu ani dosavadního partnera FDP
23.09.2013 7:47
Konzervativní unie (CDU/CSU) kancléřky Angely Merkelové v nedělních ně...
Očekávání od růstu čínské ekonomiky míří výš po datech z průmyslu nejlepších za půlrok
23.09.2013 8:40
Aktivita v čínském zpracovatelském průmyslu tento měsíc dále oživuje a...
Průmyslové indexy nákupních manažerů se v eurozóně překvapivě zhoršují
23.09.2013 9:45
Předběžný indexů nákupních manažerů (PMI) z průmyslu eurozóny klesl v ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
11.02.2026
22:03Smíšená nálada na Wall Street: Investoři stále nedokáží "docenit" vyšší kapitálové výdaje a k tomu všemu silnější trh práce  
17:18Čínské vlny
15:23Trh práce není slabý, jeho vývoj naopak oddaluje snižování sazeb Fedu
15:05Emerging markets lámou rekordy. Investoři tam rotují z předražené Ameriky
13:30Kaplan: Investoři hledají alternativy k dolarovým aktivům, stabilita měny je klíčová
11:57Bankovní asociace zlepšila odhad letošního hospodářského růstu na 2,6 pct
11:55Akcie stále pod tlakem pochybností o AI, na programu důležitá data  
11:51Bitcoin dál klesá, zatímco asijské akcie lámou rekordy. Slabé objemy přitom značí další propad  
10:13Evropský software zpomaluje, hardware jede na vlně AI boomu  
10:10Dassault Systemes hlásí slabé výsledky i výhled, akcie padají nejvíce od roku 2002
8:45Rozbřesk: Trhy mají strach z masivních investic do AI. Je oprávněný?
8:39Obavy z AI zasahují tradiční finanční firmy a Paramount dál bojuje o Warner Bros.  
6:03AI investice zvyšují volatilitu na trzích. S&P 500 se po růstu může znovu octnout pod tlakem
10.02.2026
22:01Výnosy dluhopisů klesly po slabších maloobchodních tržbách  
17:37Akcie a „dluhové“ QE
15:07Spotify trhla rekordy v počtu nových uživatelů i marži, akcie vyskočily o 18 procent  
14:00Goldman Sachs: Kupovat akcie a zlato, po dlouhém období financializace přichází opět industrializace
12:23Nedostatek pamětí vyvolal velké rozdíly na trhu. Výrobci čipů mají žně, spotřební elektronika bojuje o marže  
12:09UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL, ISIN XS3168205659
11:26Dluhopisy se odrážejí a akcie opatrně rostou, zatímco krypto zůstává pod tlakem  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
2:30Čína - CPI, y/y
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst