Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Filadelfie lepší než New York - průmyslová aktivita zde zůstává překvapivě silná

Filadelfie lepší než New York - průmyslová aktivita zde zůstává překvapivě silná

17.10.2013 16:18, aktualizováno: 17.10. 16:45
Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

Aktualizováno

Index průmyslové aktivity sestavovaný filadelfským Fedem se v říjnu mírně snížil na 19,8 ze zářijových 22,3 bodu. Tržní konsensus počítal s prudší korekcí až na 15 bodů. Obdobný index z New Yorku spadl v říjnu až těsně nad nulu, která znamená stagnaci průmyslové aktivity. Ve filadelfské oblasti ale situace zůstává i v říjnu lepší a překvapivě hodně se tak od New Yorku odchyluje.

Z dalších poskytovaných informací vyplývá zlepšení u nových objednávek, jejichž index stoupl na 27,5, nejvýš od března 2011. Slušně vysoko - na 20,4 bodu - zůstává také index dodávek. Cenové indexy naznačují menší tlaky na marže výrobců, když více z nich uvádí růst cen produkce. Zlepšení na 15,4 bodu pak vykazuje index zaměstnanosti, ačkoli index délky pracovního týdne naopak klesl.

Index aktivity očekávané v šestiměsíčním horizontu dál stoupl a dostal se na 60,8 bodu. To ukazuje na velmi silný optimismus, neboť tak vysoko index nebyl deset let. Výrazně pozitivní jsou očekávání firem o budoucí poptávce - shrnuto do indexu nových objednávek 63,7 bodu. Vysoko zůstává index očekávaných dodávek i očekávaných cen produkce. Mírné zhoršení na 27,2 bodu registruje index očekávané zaměstnanosti.

Zpráva o průmyslu v oblasti Filadelfie vyznívá pozitivně ve všech hlavních bodech. Průmysl v jednotlivých oblastech USA se ale v posledních měsících vyvíjí dosti rozdílně. Vedle dobré situace ve Filadelfii a Chicagu je tu stagnace v New Yorku nebo Richmondu. Pro index nákupních manažerů ISM zachycující situaci v celých USA dostáváme spíše negativní indikaci - v říjnu by měl z vysokých hodnot klesnout.

0010


Váš názor
  • no co filadelfije
    18.10.2013 10:22

    Ale v Šíkágu je to už daleko horši o N'jůjorku ani nemluvě :o))
    xxx
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data