Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Ubývající kontrakty na prodej domů potvrzují útlum aktivity amerického realitního trhu

Ubývající kontrakty na prodej domů potvrzují útlum aktivity amerického realitního trhu

25.11.2013 16:11, aktualizováno: 25.11. 16:25
Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

Aktualizováno

Počet kontraktů na prodej domů se v říjnu snížil o 0,6 procenta. Trh podle konsensu čekal po čtyřech měsících poklesu obrat směrem vzhůru. Ten se však nekoná. Částečně je to dáno revizí předchozího čísla - v září byl propad nakonec mírnější. Ani bez revize by ale očekávaného 1procentního růstu dosaženo nebylo.

Na severovýchodě USA rozjednaných prodejů přibylo 2,8 procenta, na středozápadě 1,2 procenta. Na druhé straně ale převážil 0,8procentní pokles na jihu, a především 4,1procentní pokles prodejů na západě země. Na západě je úroveň rozjednaných prodejů dokonce o 12,1 procenta pod loňským říjnem.




001_US_homesales

Horší situace na trhu v říjnu mohla být částečně způsobena politikou. Nejistota spojená s částečnou uzavírkou vlády vedla podle realitních makléřů k odkládání podpisů smluv. V následujícím měsíci by se tento efekt měl tedy projevit naopak pozitivně. Stále však podle NAR trvá omezení v podobě nízké dostupnosti domů a jejich omezené nabídky. Tyto faktory momentálně tlumí aktivitu na trhu.

Meziročně je počet kontraktů o 1,6 procenta nižší. Aktivita citelně slábne v celém druhém pololetí a počet kontraktů se dostal pod loňskou úroveň už v září. Asociace realitních makléřů předpokládá, že by se současný pokles měl zastavit a v příštím roce by počet kontraktů měl být zhruba stabilní.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
30.11.2025
9:04Víkendář: Německá ekonomika je o 1 % větší než na konci roku 2017, zatímco ta americká vzrostla o 19 %
29.11.2025
8:55Víkendář: Poukazování na chyby Američanů Evropě její problémy nevyřeší
28.11.2025
20:40Wall Street se zvedla, ale technologický Nasdaq přesto zakončil měsíční obchodování ve ztrátě 1,5 %  
18:09Nový normál: Tentokrát jinak?
18:08Webinář Investiční trefy a přešlapy 2025 s Pavlem Mokošem již 4. prosince
15:54Diskont Evropy zůstává, ale ekonomika se začíná obracet. Příležitost pro investory?  
14:09Perly týdne: Nadšení z Googlu a třetina akcií v „medvědím trhu“
14:02Největší burzovní výpadek za roky: CME zastavila obchodování po poruše v datacentru
11:24Výpadek a zkrácené obchodování naznačují nevýrazný konec týdne  
11:16Jan Bureš: HDP znovu překvapilo pozitivně, česká ekonomika jede na "plný plyn"
10:38PODCAST Trhy & Bohatství: Průmyslové nemovitosti byly na investičním trhu léta popelkou, říká Milan Kratina
9:50Merz: Uděláme vše, aby nenastal „tvrdý předěl“ v automobilovém průmyslu
9:08Rozbřesk: ČNB zpřísňuje pravidla pro investiční hypotéky
8:45Výpadek na CME, Deutsche Boerse má zájem o Allfunds a evropský luxus se vrátí k růstu  
6:00Gundlach: Upínání se k úspěchům z minulosti je pro investora velkým nebezpečím, staré dolarové paradigma už nefunguje
27.11.2025
18:15Trhy se zatím chovají podobně, jako po roce 1997…
15:25DoubleLine Capital: Dluhopisy jsou hodně zranitelné, akcie tak maximálně na 40 % portfolia
14:58FT: Čínské firmy trénují modely AI v cizině, aby měly přístup k čipům od Nvidie
14:39UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o třetí výplatě úrokového výnosu
13:42Alibaba rozšiřuje nabídku produktů poháněných AI. Spustila prodej chytrých brýlí

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data