Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČEZ investuje téměř 750 mil. do úpravy elektrárny v Mělníku

ČEZ investuje téměř 750 mil. do úpravy elektrárny v Mělníku

02.12.2013 8:16
Autor: ČTK

Energetická společnost ČEZ investuje téměř 750 milionů korun do modernizace elektrárny v Mělníku, která by měla vést ke snížení emisí oxidů dusíku o 60 procent. Uzavřela kontrakt s francouzskou firmou Alstom, která bude pro ČEZ provádět rovněž modernizaci elektrárny v Počeradech. Informuje o tom sever IHNED.cz. 

"S ohledem na blížící se termín platnosti sníženého limitu pro emise se jedná o další kontrakt podobného typu, který bude naše společnost v České republice realizovat," řekl tomuto webu prezident společnosti Alstom Petr Brzezina. 

ČEZ a společnost Alstom se tak dohodli na druhém podobném obchodu v krátké době. V říjnu se ČEZ rozhodl investovat 250 milionů do modernizace uhelné elektrárny v Počeradech na Lounsku, která by měla být dokončena v roce 2015. Kontrakt na provedení těchto prací uzavřel právě s firmou Alstom

Modernizace uhelné mělnické elektrárny, která zásobuje elektřinou a teplem Prahu a okolí, by měla být zahájena ještě letos. Některé části zařízení by měly být zprovozněny v listopadu 2014, kompletně budou práce dokončeny ve druhé polovině roku 2015. 

Český průmysl a energetika nyní investuje do zlepšení ovzduší, protože to přikazuje evropská směrnice o průmyslových emisích, která vstoupí v platnost v roce 2016. Některé zdroje dostaly výjimku, a mohou tak investici odložit až do roku 2020. ČEZ plánuje investovat do snížení emisí oxidu dusíku ve svých zdrojích velké částky, podle mluvčího Ladislava Kříže by se měly celkové náklady pohybovat kolem dvou miliard korun.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
13.02.2026
22:02Wall Street konečně přerušila pokles  
17:12Rozvíjející se trhy a rotace od Spojených států
15:45Americký cloud vládne Evropě. Tržní podíl domácích hráčů je pod 15 procenty
14:57Inflace v zámoří dál ustupuje, prostor pro nižší sazby se zvětšuje
14:22Perly týdne: Kryptozima a čínská AI strategie
12:38Traders Talk: Trhy dále klesají. Kde hledat příležitosti a co může trend otočit
12:08Po výprodeji má šanci trhy uklidnit inflace. Nervozita kolem technologií však neutuchá  
11:38Česká inflace klesá kvůli energiím, rozevírají se nůžky uvnitř služeb
10:08Rivian překvapil investory: hlásí první roční hrubý zisk a razantně navýší dodávky
8:52Rozbřesk: Koruna čeká na finální výsledek inflace, averze k riziku před americkou inflací roste a pomáhá dolaru
8:51CSG má investiční rating, Amazon vynesl své satelity do vesmíru a evropské futures jsou v zeleném  
6:01BlackRock věří rozvíjejícím se trhům, Gabeli Funds považuje valuace technologií za rozumné
12.02.2026
22:02Americké akciové indexy čelí výprodejům  
17:21CSG získává investiční rating Baa3 od Moody's, výhled zůstává stabilní
17:17Zlato, akcie a vliv AI na bezpečné přístavy
16:06Výsledky Nebiusu skončily pod odhady Wall Street, neocloudová firma ale slibuje silný rok
15:32Obchodní dohoda mezi EU a Indií: Dopady na Česko a Evropu
13:52Krugman o kryptoměnách, prodávání Ameriky a novém zlatu
12:15Čína se zbavuje amerických dluhopisů, trh je však absorbuje a zůstává stabilní
11:45Německé akcie ukazují ostatním směr vzhůru, efekt včerejších dat vyprchává  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data