Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Wall Street smazala včerejší ztráty navzdory nepřesvědčivým makrodatům

    Wall Street smazala včerejší ztráty navzdory nepřesvědčivým makrodatům

    20.02.2014 22:00
    Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

    Wall Street dnes dokázala po včerejším poklesu zabrat a navzdory nepřesvědčivým makrodatům zaznamenala slušný růst. Týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti ještě žádné překvapení nepřinesla. V druhé sérii makrodat zaostal index předstihových ukazatelů jen o 0,1 % a to až po započtení revize z předchozího měsíce, avšak index průmyslové aktivity filadelfského Fedu za únor výrazně za očekáváním zaostal. Z reakce trhů tak lze usuzovat, že investoři nadále zůstávají trpěliví a věří, že slabší čísla jsou pouze přechodným jevem způsobeným nepříznivým počasím. Hlavní indexy uzavřely následovně: DJIA +0,6 %, S&P 500 +0,57 %, Nasdaq +0,7 %. Index S&P 500 zavřel na úrovni 1840 bodů, což je pouze osm bodů od historického maxima.

    Facebook (70 USD, 2,85%) oznámil akvizici vlastníka aplikace pro mobilní komunikace WhatsApp, která ho stála 16 mld. USD. V tomto roce se tak na Wall Street jedná již o čtvrtou akvizici v objemu alespoň 16 mld. USD. Akcie Facebooku při volatilním vývoji po úvodním více než tříprocentním poklesu nakonec posílily o více než 2 %.

    Výrobce elektromobilů Tesla (209,94 USD, 8,42%) Motors hospodařil ve 4Q se ziskem 0,33 USD/akcii, čímž předčil průměrný odhad analytiků o 7 centů. Tesla navíc oznámila, že prodeje Modelu S letos vzrostou o 56 %. Akcie Tesla posílily o více než 8 % a zavřely tak na svém historickém maximu 209,97 USD.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    29.07.2026
    17:03Umělá inteligence, nebo budovatelský boom v Číně: Kolik by to vlastně mělo vynášet?
    15:14Balistické rakety mění podobu válek. Nové zbrojní závody otevírají příležitosti i pro obranný průmysl
    14:48De Beers za zlomek původní hodnoty. Anglo American jedná o prodeji diamantového impéria
    13:32SK Hynix roste rekordním tempem, ale trhu to nestačí. AI lídr doplatil na přehnaná očekávání  
    12:37Klid na Blízkém východě skončil a SK Hynix nepřesvědčil. Čeká se na Fed a velký tech  
    11:23Morgan Stanley radí vsadit na kombinaci kvality a dividendy
    9:33Rozbřesk: Rozhodnutí Fedu v mlze, aneb dokáže Warsh zpacifikovat ostatní, aby sazby nezvedli?
    8:49Erste výrazně zvyšuje ambice, Íránský konflikt se znovu vyhrotil a SK Hynix zklamal  
    6:04Je Musk zodpovědný vůči AI, ale hovoří nezodpovědné nesmysly o Evropě?
    28.07.2026
    22:00AI akcie zažily další výplach, ale zbytek Wall Street mírně rostl  
    17:08V Číně už roky probíhá to, čeho se trhy obávají v USA
    15:28Citadel jde proti trhu. Zvýšení sazeb očekává už tuto středu
    14:29Coca-Cola překonala očekávání a zlepšila výhled. Tahounem jsou nápoje bez cukru i fotbalový šampionát
    14:26Boeing sice dál zůstává ve ztrátě, ale návrat k pozitivnímu cash flow potěšil investory
    14:01Čínský průlom vyděsil investory. Akcie ASML se propadly, její konkurenční postavení zůstává
    12:40Goldman Sachs: Hedge fondy stále věří umělé inteligenci
    12:13Výrobci pamětí propadají a tíží celý sektor, zatímco levnější ropa svědčí Evropě  
    11:40Dvacítka ekonomů varovala před rozvolňováním rozpočtových pravidel
    11:13Johnson & Johnson zaplatí miliardy za urovnání sporů o mastek. Končí tak jedna z největších právních bitev v historii firmy
    11:02FX Strategie: Eurodolar čeká rušné léto. Koruna zůstává v dovolenkovém režimu  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    20:00USA - Jednání Fedu, základní sazba