Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Baumax odejde z pěti východoevropských trhů, na českém prý zůstane

Baumax odejde z pěti východoevropských trhů, na českém prý zůstane

27.03.2014 11:53
Autor: ČTK

Řetězec hobbymarketů Baumax má prý před finančními potížemi zachránit odchod z pěti východoevropských trhů, Česka se to nicméně netýká, informovala agentura APA. Po jednání o odprodeji cenné umělecké sbírky rakouskému státu je to další pokus majitele Baumaxu Karlheinze Essela o záchranu společnosti. Baumax má v České republice 24 poboček, což je nejvíc po domovském Rakousku. 

Jako součást nového plánu na finanční sanaci společnosti se Baumax rozhodl zrušit dceřiné společnosti ve Slovinsku, Chorvatsku, Rumunsku, Bulharsku a Turecku. Celkem se tak uzavře 41 poboček společnosti. Odprodejem jejich majetku chce Baumax umořit alespoň část svých závazků. 

Kromě Rakouska tak bude společnost působit již jen v Česku, na Slovensku a v Maďarsku, kde vlastní celkem 53 hobbymarketů. V domovském Rakousku má 66 poboček. 

Společnost se údajně dostala do potíží právě kvůli nízkým tržbám východoevropských dceřiných společností. Na ozdravení má čas jen do roku 2016. 

V současnosti Baumax zaměstnává kolem 8900 osob, z toho zhruba 5000 mimo Rakousko. 

Již v pondělí agentury informovaly o tom, že se 74letý Essel snaží v rámci sanace firemních financí prodat svou sbírku téměř 7000 uměleckých předmětů. Jedná se o díla současných autorů z Rakouska a mnoha dalších zemí v celkové odhadované hodnotě 86 milionů eur (téměř 2,4 miliardy Kč). Mezi nejvýznamnější jména v jeho sbírce patří například Friedensreich Hundertwasser, Georg Baselitz, Markus Lüpertz nebo Gerhard Richter.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
03.12.2025
16:58Webinář Investiční trefy a přešlapy 2025 s Pavlem Mokošem již zítra!
15:58Traders Talk: O Santa Rally rozhodne Fed, technologie se drží a zlato má prostor růst
15:07Je zahraniční kapitál do USA nasáván nebo je tam tlačen?
13:01Paměťové čipy zdražují o desítky procent a jejich výrobci nestíhají
11:59Evropské trhy pokračují vzhůru podobně jako krypto  
11:06Anthropic plánuje v příštím roce IPO
10:33Airbus kvůli vadě trupových panelů snížil cíl dodávek na letošní rok
8:50EU ukončí dovoz ruského plynu do roku 2027. Maďarsko a Slovensko přehlasovány
8:45Rozbřesk: Čína chce bojovat s průmyslovou deflací. Co to znamená pro Evropu a Česko?
8:43Nový AI čip od Amazonu, úvěrové riziko Oraclu na maximu od krize a zákaz dovozu ruského plynu do EU  
6:00Google se veze na AI vlně, pro Apple je umělá inteligence stále hrozbou?
02.12.2025
22:02Optimismus se vrací na americké trhy: Nasdaq posiluje, riziková aktiva ožívají  
17:27Ztrácí se výhoda vysokoškolského vzdělání?
16:13Skupina deseti evropských bank založila konsorcium pro stablecoin vázaný na euro
16:03Sociální politika po americku: Miliardář Dell dá dětem do deseti let 250 dolarů na investice
14:19Britská centrální banka varuje před propadem trhů kvůli vývoji kolem AI
13:04Italská módní skupina Prada koupila od Američanů menšího rivala Versace
12:46OECD nechala výhled růstu globální ekonomiky beze změny, výhled Česka pro letošek zlepšila
12:08Altman bije na poplach. OpenAI odkládá plány na reklamu a agentickou AI, aby zlepšila kvalitu ChatGPT
11:50Inflace v eurozóně v listopadu nečekaně stoupla na 2,2 procenta

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Docusign Inc (10/25 Q3, Aft-mkt)
Dollar General Corp (10/25 Q3, Bef-mkt)
Hewlett Packard Enterprise Co (10/25 Q4, Aft-mkt)
Kroger Co/The (10/25 Q3, Aft-mkt)
SentinelOne Inc (10/25 Q3, Aft-mkt)
Ulta Beauty Inc (10/25 Q3, Aft-mkt)