Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Asijské burzy opět pod tlakem geopolitických vlivů...

Asijské burzy opět pod tlakem geopolitických vlivů...

06.08.2014 8:49
Autor: Petr Žabža, Patria Online

Asijské burzy následují své americké konkurenty níže poté, co opětovná eskalace napětí mezi Ruskem a Ukrajinou zvyšuje pravděpodobnost otevřeného ozbrojeného konfliktu. Polský ministr zahraničí se v úterý nechal slyšet, že Rusko shromažďuje vojenské jednotky na hranici s Ukrajinou buďto s cílem Ukrajinu zastrašit, nebo v přípravě na otevřený konflikt. Tato slova vedla k tomu, že všechny hlavní indexy na Wall Street poklesly o necelé jedno procento. Index Nikkei 225 klesá o 1,05%, Hang Seng je o 0,36% slabší a australský ASX200 oslabuje o 0,25%. Shanghai Composite obchoduje téměř beze změny, korejský KOSPI je -0,27%.

Japonský benchmark Nikkei 225 klesá na nejnižší hladinu za poslední tři týdny, index sám ztrácí již popáté v řadě. Toyota Motors přišla dnes o 0,6% navzdory tomu, že včera po závěru obchodování oznámila růst tržeb za období duben-červen na úrovni +4,4% a současně potvrdila odhady rekordního zisku pro letošní finanční rok. Softbank ztratila 3,6% na pozadí informace, že společnost Sprint pravděpodobně ustoupí od snahy koupit americkou divizi T-Mobile na pozadí regulatorních komplikací.

Čínský akciový benchmark Shanghai Composite poklesl o půl procenta, ztrácí již dva dny v řadě a vzdaluje se rekordní hodnotě z úterý tohoto týdne. V centru pozornosti jsou akcie nemovitostních developerů poté, co v aukci nabízené pozemky v oblasti Pekingu nebyly poprvé od roku 2011 prodané. Poly Real Estate klesá o 2%. Akcie v Hong Kongu oslabují o 1% a prolamují tak dvoudenní sérii růstu.

Australský index ASX 200 propadl na téměř třítýdenní minimum a dnešek je čtvrtým dnem v řadě, kdy index oslabuje. Výrobce stavebních hmot Adelaide Brighton roste o více jak jedno procento poté, co firma oznámila akvizici dvou konkurentů. Orica ztratila více jak dvě procenta po oznámení, že má v plánu rozdělit svoji chemickou divizi buďto formou částečného odprodeje, či odštěpení.


Čtěte více:

Izrael stahuje vojáky z Gazy, Putin shromažďuje jednotky u hranic s Ukrajinou
05.08.2014 15:50
Izraelská armáda se začala stahovat z Pásma Gazy poté, co údajně znič...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
23.03.2026
17:36Hyperscaleři, jejich mohutné investice a to, co firmy skutečně vydělávají
16:14PODCAST Týdenní výhled: Trump vystrašil trhy ultimátem Íránu, ale znovu otočil  
16:10Těžaři pod tlakem: prudký propad zlata tlačí na jejich marže
15:47Dohoda EU s Mercosurem začne prozatímně platit od května, uvedla Evropská komise
15:20Pale Fire Financing a.s.: Pozvánka na schůzi vlastníků dluhopisů PFF
14:58Největší dluhopisový výprodej od roku 2022. Energetický šok mění pravidla hry i tradiční bezpečné přístavy  
12:38Trump chválí jednání s Íránem a odkládá útoky na energetiku
12:38Trump otočil s ultimátem, akcie i dluhopisy letí prudce nahoru  
12:21EP Infrastructure, a.s.: Oznámení o změně ve vedení společnosti
11:59EP Infrastructure, a.s.: Výsledky společnosti za rok 2025
11:41JPMorgan: Fed by nyní neměl reagovat jako v roce 2022
10:15Rozbřesk: Revidujeme vzhůru inflaci pro tento a příští rok, nejbližších 14 dní rozhodne
8:54Tlak na akcie, dluhopisy, zlato i stříbro. Rétorika kolem Íránu se vyostřuje  
8:21V noci na zítřek vyprší Trumpovo ultimátum na plné otevření Hormuzu. Hrozí útoky na íránské elektrárny, Írán odvetou
6:02AI ano, ale ne jako jádro portfolia. Erhard Radatz z Invesca o technologiích, válce v Íránu, energetice i návratu zájmu o Čínu
22.03.2026
8:13Víkendář: Podle firem zatím AI nic velkého nepřináší. Bude se to měnit?
21.03.2026
8:08Víkendář: Největší ekonomika světa: ani USA, ani Čína?
20.03.2026
21:01Výprodeje v nervozitě před víkendem  
17:43Ropa, další vývoj v ekonomice a to nejzajímavější v nových předpovědích od Goldman Sachs
16:20Teroristický útok v Pardubicích? Firma spolupracuje s vojenským sektorem, sejde se Bezpečnostní rada státu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data