Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Průmysl v režii automobilek

Průmysl v režii automobilek

06.08.2014 9:11, aktualizováno: 6.8. 9:20
Autor: Petr Dufek, ČSOB

Aktualizováno

I červnový výsledek průmyslu považujeme za velmi dobrý a slibný z pohledu vývoje celého českého HDP. Výroba v průmyslu se tentokrát zvýšila o 8,1 %, na čemž se podílela především zvýšená zahraniční poptávka a nepochybně i jeden pracovní den navíc. Výsledek průmyslu očištěný o tento jeden den zůstává i tak velmi působivý (+5,6 % y/y).

Průmysl táhne nahoru především výroba automobilů. Její tempo je stále dvouciferné a jak je vidět i na nových zakázkách, silná čísla z automobilového průmyslu můžeme čekat i v dalších měsících.

Potěšující nepochybně je i to, že vedle rostoucí výroby aut se na výborných číslech z tohoto odvětví podílejí i další obory, a sice výroba elektrických zařízení a plastů.

Za další dobrou zprávu považuji celkově silný růst nových zakázek pro český průmysl. Nejde přitom jen o zájem o nové vozy, ale i další výrobky a dokonce i strojírenskou produkci.

Ne všem se však daří, což ostatně potvrzují i čísla z energetiky a těžebního průmyslu.

Průmysl zůstává hlavním motorem české ekonomiky a díky svému růstu vytváří nová pracovní místa. Zaměstnanost zde meziročně roste o 1,7 % a podílí se tak na zlepšování situace na českém trhu práce.Upozornění:

Tento článek vytvořila společnost Československá obchodní banka, a.s., Patria Online a.s. nenese odpovědnost za jeho obsah.

Informace obsažené v tomto dokumentu poskytuje Československá obchodní banka, a. s. (dále jen „ČSOB“) v dobré víře a na základě pramenů, které považuje za správné, důvěryhodné a odpovídající skutečnosti. Přesto ani ČSOB ani žádný z jejích zaměstnanců či zmocněnců nepřebírá žádnou právní odpovědnost ani záruku vůči klientovi za jakoukoliv informaci, která je obsažena v tomto dokumentu, a zároveň ČSOB nečiní žádné prohlášení ohledně přesnosti a úplnosti těchto informací. ČSOB také nepřebírá jakoukoliv odpovědnost za případnou ztrátu nebo škodu, kterou může klient utrpět. ČSOB jako aktivní účastník obchodování na finančních trzích upozorňuje adresáty tohoto dokumentu, že obchoduje s investičními nástroji, ke kterým se vztahují informace obsažené v tomto dokumentu. Bez předchozího souhlasu ČSOB nelze tento dokument ani jeho části kopírovat nebo dále šířit. Tento dokument má pouze informační charakter a jeho text není právně závazný, nepředstavuje nabídku podle § 1732 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů (dále jen „občanský zákoník“), ani veřejnou nabídku podle § 1780 občanského zákoníku.

Podmínky užívání www stránek Patria Online a Investiční disclaimer.


Čtěte více:

Export aut táhne zahraniční obchod nahoru
06.08.2014 9:13
Zahraniční obchod ČR skončil v červnu dalším rekordním přebytkem. Po...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data